گیاه خواری در سفر هم ممکن است؟

نکاتی برای گیاهخواری در سفر

گیاهخواری یعنی شخص مصرف مواد گوشتی را به طور کامل متوقف کند، این روش تغذیه ای معمولا به دلیل مسائل اخلاقی، حفاظت از محیط زیست، سلامتی یا مسائل مذهبی صورت می گیرد. گیاهخواری انواع مختلفی دارد و در گونه ای از آن شخص به کلی مصرف هر گونه مواد حیوانی غیر گوشتی را نیز حذف می کند. اگر گیاهخوار هستند و قصد سفر دارید شاید نگران این باشید که چگونه می توانید در سفر هم این رژیم خاص خود را حفظ کنید، می خواهیم از نکاتی بگوییم که لازم است برای حفظ گیاهخواری در سفر آن ها را بدانید، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
گیاه خوار هستید؟ به این کشورها سفر کنید!
در تعطیلات ایمن سفر کنید!

گیاهخوری

برای انتخاب مقصد سفر خود دقت کنید

در بعضی از مقاصد گردشگری انتخاب های محدودی برای غذا وجود دارد که بهتر است آن ها را بشناسید . اگر قصدتان فقط سفر است و شهر خاصی را در نظر ندارید بهتر است به جایی بروید که در آن به راحتی غذاهای گیاهی پیدا شود. شما در بسیاری از شهرهای دنیا می توانید رستوران هایی را پیدا کنید که فقط مخصوص گیاهخواران هستند.

درباره رستوران های مقصد سفر خود تحقیق کنید

اگر به شهرهای بزرگ سفر می کنید مشکلی بابت پبدا کردن رستوران های گیاهخواری ندارید اما در شهرهای کوچک مساله فرق می کند چون شما مسافر هستید و اطلاعات چندانی درباره رستوران های کوچک و محلی شهر ندارید، اینجاست که شبکه های اجتماعی می تواند بسیار کمک کننده باشد هشتک های گیاهخواری را پیدا و از توصیه های گیاهخواران استفاده کنید.

در بعضی از نقاط دنیا کلمه ای به نام «گیاهخوار» وجود ندارد

جمله «من گیاهخوار هستم» را به زبان شهری که می خواهید به آنجا سفر کنید یاد بگیرید. اما در بعضی از شهرها کلمه گیاهخوار وجود ندارد در این صورت مثلا سعی کنید ترجمه گوشت به زبان آن ها را یاد بگیرید و به این طریق به آن ها بگویید که گوشت نمی خورید. این طوری حتی می توانید در منو، مواد تشکیل دهنده غذاها را نگاد کنید و آن ها را که گوشت دارند اطلا سفارش ندهید.

همراه خود غذاهای آماده داشته باشید

همراه خود اسنک ها و غذاهای آماده گیاهی داشته باشید چون در سفرامکان دسترسی به غذاهای متنوع را ندارید و ممکن است به طور ناگهانی احساس گرسنگی شدیدی کنید در این صورت می توانید از غذاهای آماده خود و از انواع مغزهای و میوه های خشک همراه خود استفاده کنید.

به جای هتل به آپارتمان بروید

اقامت در آپارتمان باعث می شود که بتوانید مواد مورد نیاز غذای خود را خریداری و خودتان آشپزی کنید تا مطمئن باشید که هیچ گونه مواد گوشتی استفاده نمی کنید . با این کار هزینه غذای خود را هم کم می کنید و همیشه در طول سفر به رستوران نمی روید.

غذای گیاهخواری

ممکن است رستورانی گیاهی پیدا نکنید

بعضی وقت ها در شهرهای کوچک هر چه بگردید نمی توانید رستورانی گیاهی با غذاهای خوشمزه پیدا کنید در این صورت بهتر است کمی نان، سبزی و میوه بخورید و از جنبه های دیگر سفر خود لذت ببرید.

نان

برای خرید به بازارهای محلی بروید

با رفتن به بازاهای محلی می توانید تعدادی زیادی از مردم آن شهر را از نزدیک ببینید و با فرهنگ آن ها بیشتر آشنا شوید. دراین بازارها معمولا میوه و سبزیجات تازه و با کیفیت را با قیمت ارزان می فروشند که می توانید با آن ها برای خود غذایی ارزان، گیاهی و خوشمزه را تهیه کنید.

جشنواره های غذا محلی برای جذب توریست ها
این رستوران تایلندی سیزدهمین رستوران برتر دنیا شد
بهترین رستوران‌های فرودگاهی در سرتاسر جهان (بخش دوم)
در سنگاپور خوشمزه ترین غذاها را در لائو پا سات نوش جان کنید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code