نگاهی به ۵ پل شگفت انگیز در سنت پترزبورگ + تصویر

دیدنی ترین پل های سنت پترزبورگ

شهر سنت پترزبورگ در کشور روسیه به واسطه ی رودخانه ها و کانال های آبی تمیز و پل های دیدنی، بسیار مشهور شده است. یکی از قابل توجه ترین بناهای سنت پترزبورگ، پل های آن است. در این شهر در مجموع حدود ۴۰۰ پل وجود دارد که در این نوشتار می خواهیم ۵ مورد از دیدنی ترین پل های سنت پترزبورگ را به شما معرفی کنیم. همراه الی گشت باشید:

پل کاخ (Dvortsovy Most)

پل کاخ اصلی ترین پل سنت پترزبورگ است که نام خود را از کاخ زمستانی ای که در کنار آن قرار گرفته است، برداشته است و تقریبا ۱ قرن پیش در این محل ساخته شد. قابلیت خاص این پل این است که هر شب بین ساعت ۱ تا ۳ نیمه شب، این پل از وسط به دو نصف تقسیم می شود و هر قسمت آن به سمت آسمان قرار می گیرد و به همین دلیل، در این ساعت ها حتی تا ساعت ۴ صبح، مردم زیادی را در اطراف این پل می توان دید. پدیده ی حیرت آور شب های سفید روسیه (پدیده شب های سفید در روسیه چیست؟) از زاویه ی این پل واقعا دیدنی است.

پل کاخ سنت پترزبورگ

پل اعلامیه (Blagoveshensky Most)

مطالب مرتبط:
هتل گرند امرالد سنت پترزبورگ+ تصویر
سنت پترزبورگ، پنجره‌ای رو به اروپا

پل اعلامیه، اولین پل دائمی ای بود که در کنار رودخانه ی نوا ساخته شد. تاریخ ساخت این پل به اواسط قرن نوزدهم میلادی برمی گردد و در طول این سال ها، چندین بار اسم آن تغییر کرده است. مثلا بعد از اعلامیه، تغییر کرد تا اینکه دوباره چندین سال بعد از اینکه دوباره سازی و مرمت شد، حدود ۳۷ متر به عرض آن اضافه شد و دوباره همان نام اعلامیه را گرفت. ریل های این برج به عنوان یکی از سخت ترین و محکم ترین ریل های پلی تاریخ شناخته شده است.

پل تثلیث (Troitsky Most )

این پل در گرامیداشت جشن دویست سالگی سنت پترزبورگ، توسط طراحی فرانسوی به نام fr. Spie Batignolles ساخته شد. بیشتر مشهوریت این پل به دلیل پرواز خلبانی از اتحادیه جماهیر شوروی سابق است که پرواز خود را از زیر پل انجام داد، پروازی که بسیار پر ریسک اما، موفقیت آمیز شد. وقتی در سفر به سنت پترزبورگ از این پل دیدن می کنید، حتی تصور اینکه یک هواپیمای کوچک هم بتواند از زیر آن رد شود، دور از ذهن است!

پل تثلیث سنت پترزبورگ

پل آرمیتاژ (Ermitazhny Most)

پتر کبیر در آن دوران نتوانست شاهد هیچ کدام از این پل ها باشد، در آن دوران، مردم برای عبور و مرور از پل های نظامی موقت استفاده می کردند و حتی برای اینکه بتوانند از رودخانه ی نوا عبور کند، در زمستان پایشان را روی تکه های ضخیم یخ می گذاشتند و راه می رفتند. اما پل آرمیتاژ، تقریبا در زمان پتر کبیر ساخته شد و در ابتدا پلی چوبی بود و بعدها به سنگ تغییر پیدا کرد.

پل شیرها (Lviny Most)

یکی از دیدنی ترین پل های سنت پترزبورگ، پل شیرها است. در ۲ طر ف این پل، ۴ شیر سفید وجود دارد که از چدن ساخته شده و در نمایی از مرمر پنهان شده اند. در سال ۱۸۳۸، یک کپی دقیق از این پل برای پارک Tiergarten در آلمان طراحی شد.

اینها تعدادی از پل های سن پترزبوگ بودند، در سفر به این شهر، می توانید از تعداد بیشتری از آنها دیدن کنید.

پل شیرها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد