بلیط هواپیما

۴ جاذبه‌ ی معروف کپنهاگ

دیدنی های کپنهاگ

با تمام جاذبه های توریستی که در کپنهاگ وجود دارد ، مشکلی برای اینکه چه کنید، در این شهر هیجان انگیز شمال اروپایی نخواهید داشت. با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به دیدنی های کپنهاگ بزنیم.

 

۱- قلعه فردریکسبورگ Frederiksborg Castle

کاخ هلندی فردریکسبورگ به سبک رنسانس ساخته شده است که در باغ های زیبای باروک واقع شده و در دریاچه ای که آن را احاطه کرده منعکس می شود. این قلعه در اوایل دهه ۱۶۰۰ توسط پادشاه کریستین چهارم ساخته شد. آتش سوزی در سال ۱۸۵۹ بسیاری از بنای اصلی را نابود کرد، اما به سبک سابق خود از نو ساخته شد. این کاخ سه جزیره کوچک را احاطه می کند و تمام اطراف قلعه باغ کاخ است، یک باغ زیبای عاشقانه که از ۱۷۲۵ طرح و نقشه اصلی باز سازی شده است. کاخ کوچک حمام خانه که در زمان شاه فردریک دوم ساخته شده، و یک کافه تابستانی در این قلعه وجود دارد. تورهای روز از کپنهاگ اغلب سفر به کاخ فردریکسبورگ را با قلعه کرونبرگ ترکیب می کند.

قلعه فردریکسبورگ

۲- دراگور Dragør

مطالب مرتبط:
۴ دلیل برای سفر به دانمارک
بهترین شهرهای اروپایی برای دوچرخه سواری

بی شک یکی از زیباترین روستاهای دانمارک، شهر ماهیگیری دراگور است که مقصد مناسبی برای دوچرخه سواری ۱۲ کیلومتری در سراسر خلنگ زار آماگرفالد و در امتداد ساحل است. هنگامی که آنجا هستید، خیابان های مملو از کلبه های کاهگلی کوچک را خواهید دید و از موزه در بندر زیبا بازدید کنید. همچنین می توانید به یک خانه محلی بروید تا در مورد زندگی محلی های اینجا و سنت های این شهر که توسط کشاورزان هلندی تعیین شده، چیزهای زیادی یاد بگیرید. دراگور همچنین دارای سابقه ماهیگیری شناخته شده ای است. در تابستان، جشنواره هنر و موسیقی در اینجا برگزار می شود و اغلب بازارهای هوای آزاد را نیز می توانید پیدا کنید. برای لذت بردن از مناظر مشرف به آب در این محل پیک نیک کنید یا در یکی از چندین کافه و رستوران بندر توقف کنید. همچنین می توانید با اتوبوس از مرکز شهر به دراگور بروید.

دراگور

۳- موزه هنرهای مدرن لوئیزیانا Louisiana Museum of Modern Art

در جایی نه چندان دور از هلسینگور، در هاملبک، موزه هنر مدرن لوئیزیانا دارای مجموعه ای از آثار مهم برخی هنرمندان نام آشنای هنر مدرن: ژان دو بافه، ماکس ارنست، فرانسیس بیکن، الکساندر کالدر، هنری مور، پابلو پیکاسو، اندی وارهول، و دیگران است. چند نمایشگاه بزرگ در هر سال آثار این افراد و هنرمندان جدید و در حال ظهور مدرن را به نمایش می گذارند.

موزه هنرهای مدرن لوئیزیانا

 ۴- کلیسای بانوی ما، کالندبورگ  Church of Our Lady, Kalundborg

در فاصله کمی بیش از یک ساعت رانندگی از کپنهاگ، شهر کالندبورگ با کلیسای معروف پنج برجی آن به نام بانوی ما (VorFrueKirke) قرار دارد. این کلیسا که در حدود سال ۱۱۷۰ ساخته شده، شکل یک صلیب یونانی را با چهار بازو که از مرکز آن کشیده می شوند، منعکس می کند. دیواره های آن بر روی یک پایه گرانیتی و پنج برج بلند بالا- یک هشت ضلعی بر روی هر بازوی صلیب و یک برج مربع با ۴۱ متر ارتفاع در مرکز ایستاده است. مناره های اشاره شده برج ها را پوشش می دهند که چهار تا از آنها چنین نامیده شده است: سنت گرترود، سنت کاترین، سنت آن، و سنت مجدلیه.

داخل کلیسا نیز قابل توجه است. نکات برجسته، ستون های غرق شده نیم دایره، قطعه محراب سبک باروک (۱۶۵۰)، و فونت گرانیت آراسته با نقوش درخت نخل است که به قرن دوازدهم باز می گردد.

دیگر جاذبه های توریستی در کالندبورگ شامل شهر قدیمی قرون وسطی و موزه کالندبورگ با لباس های دوره و مصنوعات وایکینگ ها است.

کلیسای بانوی ما
در تایلند متفاوت تفریح کنید
در تایلند متفاوت تفریح کنید
معرفی خانه های تاریخی شیراز + آدرس
معرفی خانه های تاریخی شیراز + آدرس
نمایی نزدیک از میراث غنی عمان
نمایی نزدیک از میراث غنی عمان
ترکیه، سرزمین هرم ‌های زمینی
ترکیه، سرزمین هرم ‌های زمینی