بلیط هواپیما

در دبی به رایگان خوش بگذرانید

جذاب ترین تجربیات در دبی رایگان هستند

دبی مرکز ثروت و تجمل است، سرزمینی که گرانترین ها، از گرانترین خودرو گرفته تا گرانترین شتر را می توانید در آنجا پیدا کنید. اما دبی فقط سرزمین پولدارها نیست. بسیاری از باارزش ترین تجربیات را در دبی می توانید به رایگان یا با مبلغی بسیار پایین انجام دهید. با الی گشت همراه باشید و با ۵ کاری که با کمتر از ۵ درهم می توانید در دبی انجام دهید آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
کریسمس در دبی، یک سفر و هزار خوشی
دبی و تفریحاتی که شما را به اوج هیجان می رساند

Dubai Museum

موزه دبی با ۳ درهم:

برای اینکه بدانید دبی چطور از بازرگانی مروارید در ۱۹۳۰ به مرکز حیاتی حمل و نقل دریایی در ۱۹۶۰ بدل شد، به موزه دبی سر بزنید.

موزه دبی در قلعه الفهیدی واقع شده است و قدیمی ترین ساختمان این شهر است. بازدیدکنندگان از در چوبی سنگینی که به حیاط ماسه ای باز می شود به این موزه وارد می شوند. صدای چلچله هایی که در صخره های قلعه لانه کرده اند فضا را پر می کند. گردشگران می توانند از در حیاط به به اتاق های مختلفی دسترسی داشته باشند. این اتاق ها نمایشگاه هایی هستند که نشان می دهند مردم این ناحیه پیش از کشف نفت و آمدن ثروت حاصل از آن به سرزمینشان چطور زندگی می کردند. در قدیم از این موزه به عنوان زندان استفاده شده است، زندانی که حالا به مکانی برای نمایش فرهنگ اعراب تبدیل شده است. با پایین رفتن از پلکانی مارپیچ می توانید از نمایشگاه صیر مروارید و زندگی بادیه نشینی و ماهیگیری دیدن کنید.

Abra ride

سوارشدن بر Abra با یک درهم:

برای درک تجارت با لنج های سنتی دبی که البته حالا قدری به روز شده اند، سوار یک ابرای کوچک بشوید.  ابراها کشتی های چوبی روباز و و کوچکی هستند که حدود ۲۰ صندلی دارند. ابرا سال ها در دبی به عنوان وسیله حمل و نقل برای گذر از نهرها استفاده می شد.

Sheikh Saeed Al Maktoum’s House

بازدید از خانه شیخ سعید آل مکتوم با ۲ درهم:

این خانه یکی از مکان های مهم و تاریخی دبی است که مدتی مقر حکومت شهر دبی بود و مدتی سرنوشت این منطقه از این خانه تعیین می‌شد. مساحت خانه شیخ سعید حدود ۳۶۰۰ متر است و یک بار در دهه ۸۰ میلادی بازسازی شده است. معماری این خانه که نمودی از معماری عرب است به یکی از جاذبه های گردشگری دبی بدل شده است. در این خانه نمایشگاه هایی از عکس ها و تمبرها و سکه های قدیمی برقرار است.

Dubai Camel Museum

بازدید از موزه شتر، به رایگان

موزه شتر در نزدیکی خانه شیخ سعید قرار دارد. شتر جایگاه ویژه ای در زندگی بادیه نشینی عرب داشته است. بازدیدکنندگان این موزه با اهمیتی که این حیوان در پزشکی داشته آشنا می شوند، برای مثال چربی کوهان شتر در درمان برخی از بیماری ها کمک کننده است. همچنین در این موزه با آناتومی بدن شترها آشنا می شوید و می توانید از بازی های دیجیتالی شترسواری لذت ببرید.

بازدید از کشتی پهلوانی به رایگان

این ورزش باستانی این روزها در شرق و غرب شناخته شده است. برای تماشای کشتی به پشت بازار ماهی فروشان دیره بروید. هر پنجشنبه صدها نفر از کارگران هندی، بنگلادشی و پاکستانی گرد مردان قوی هیکلی که کشتی می گیرند جمع می شوند و رقابت آن ها را با هیجان تشویق می کنند. برخورد این جمعیت با توریست ها دوستانه است اما  توصیه می کنیم اگر قصد عکس گرفتن دارید حتما اجازه بگیرید.

چگونه از فستیوال خرید دبی بهترین استفاده را ببریم؟
چگونه از فستیوال خرید دبی بهترین استفاده را ببریم؟
منطقه راس الخیمه امارات، گوهری نا آشنا برای ایرانیان
منطقه راس الخیمه امارات، گوهری نا آشنا برای ایرانیان
دانستنی های شهری با کلکسیونی از بهترین ها به نام ابوظبی
دانستنی های شهری با کلکسیونی از بهترین ها به نام ابوظبی
معرفی هتل امارات گرند دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل امارات گرند دبی | ۴ ستاره