بلیط هواپیما

این ۵ سئوال را قبل سفر از خودتان بپرسید

راهنمای برنامه ریزی برای سفر

آیا زمان خاصی که برای خرید بلیط هواپیما بهتر باشد، وجود دارد؟ مطمئنا نمی توان خیلی قطعی به این سوال جواب داد اما چند راهنمای کلی هست که مسافران دانا همیشه آن را در نظر می گیرند. در واقع برای اینکه بتوانید برنامه ریزی بهتری برای سفر داشته باشید، باید این ۵ سوال را از خودتان بپرسید. در ادامه با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
چطور در سفر هزینه هایمان را به حداقل برسانیم؟
به این کشورها «تنها» سفر کنید!

ایرلاین ارزان

 

کدام ایرلاین قیمت ارزانتری دارد؟

فرقی نمی کند چه ایرلاینی باشد؛ در هر زمانی، هر یرلاینی می تواند پیشنهاد های خوبی برای مسافران داشته باشد. قیمت های خطوط هوایی به دلیل رقابت با آژانس های دیگر، میزان تقاضای مسافران در یک زمان خاص، مسیرهای هوایی و عوامل دیگر، مرتبا بالا و پایین می شود. خلاصه اینکه، گاهی ممکن است ایرلاین مورد علاقه شما که زیاد با آن سفر می کنید، قیمت پایین و گاهی قیمت خیلی بالایی داشته باشد. بهترین راه برای اینکه بتوانید این موضوع را متوجه شوید، این است که یک وبسایت مقایسه بلیط هواپیما را ببینید و بعد می توانید راحت تصمیم بگیرید که با کدام ایرلاین سفر کنید.

اگر من نظرم را درباره پرواز عوض کنم، چه اتفاقی می افتد؟

همیشه درمورد تاریخ های پروازتان قبل از رزرو بلیط، نهایت دقت را به کار ببرید چون عوض کردن تاریخ پرواز بعد از ۲۴ ساعت اولیه، به معنای پرداخت هزینه ی تغییر است که شاید خیلی به مذاقتان خوش نیاید. چاره چیست؟ اگر خیلی در مورد تاریخ بلیط مطمئن نیستید و از طرفی دوست ندارید آن را از دست بدهید و مایل به رزرو آن هستید، راه حل، خرید بلیط های قابل استرداد است که معمولا خیلی گران هستند. یک راه دیگر، بیمه ی مسافرتی است که البته اول باید بطور کامل آن را بخوانید تا مطمئن شوید چیزی که شما می خواهید را پوشش می دهد.

چه شهرهایی ارزانتر هستند؟

این موضوع کاملا بستگی به این دارد که در کجا زندگی می کنید و به کجا می خواهید سفر کنید. به بعضی از مسیرهای سفر در طول سال، تخفیف های خوبی تعلق می گیرد و باید ببینید که مقصد شما شامل آنها می شود یا نه.

شهرهای ارزان برای سفر

 

کدام ایرلاین از همه منظم تر است و زمان بندی بهتری دارد و وسایلم را گم نمی کند؟

با توجه به آماری که اخیرا در این مورد گرفته شده مشخص شده که در این ۲۰ سال، خط هوایی آمریکا، ، کمترین میزان کنسلی و گم شدن وسایل مسافران را داشته است. قبل از انتخاب یک ایرلاین، خوب است این مورد را در ذهنتان داشته باشید: وقتی شرایط آب و هوایی خیلی بد باشد، پرواز کنسل می شود و بیشترین مواردی که باعث کنسل شدن پرواز می شوند هم صاعقه و طوفان های هوایی است. بنابراین اگر مثلا در شهر یا کشور دیگری بودید و خواستید به خانه تان برگردید، همیشه این احتمال را بدهید و یک برنامه ی پشتیبان داشته باشید.

آیا می توانم وانمود کنم که حیوان خانگی ام یک حیوان خدماتی (راهنما) است و از این طریق سوار هواپیمایش کنم؟

می توانید این کار را بکنید اما مطمئنا این کار، شکستن ونقض قانون های هواپیمایی است و اگر آنها این موضوع را بفهمند، فورا از پرواز بیرونتان می کنند. البته خیلی از ایرلاین ها هم اصلا اجازه ی ورود حیوانات را نمی دهند و اگر هم اجاره بدهند؛ فرد باید گواهینامه و کارت سلامت رسمی از دامپزشک مورد صلاحیت داشته باشد.

بردن حیوان به هواپیما | بلیط هواپیما

منبع: foxnews.com

چطور از فرودگاه چِنای هند به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه چِنای هند به مرکز شهر برویم؟
اینترنت وای فای در هواپیما چگونه کار می کند؟
اینترنت وای فای در هواپیما چگونه کار می کند؟
چه کنیم تا سفر هوایی خوبی داشته باشیم؟
چه کنیم تا سفر هوایی خوبی داشته باشیم؟
گرانترین پرواز دنیا، متعلق به کدام ایرلاین است؟
گرانترین پرواز دنیا، متعلق به کدام ایرلاین است؟