بلیط هواپیما

۶ توصیه مهم به خانم ها در سفر به هند

خانم هایی که تنها به هند سفر می کنند بدانند

Mariellen Ward یک نوسنده ی خانم کانادایی است که نوشته های زیادی را در مجلات معروف دنیا مانند Dreamscapes و Arrival و همچنین تعداد زیادی مجله های گردشگری در اینترنت منتشر کرده است. ما از خانم Ward خواستیم تا توصیه هایی درباره ی آماده شدن خانم ها قبل از سفر به هند بدهد، در ادامه با الی گشت همراه باشید تا صحبت های ایشان را بخوانید:

مطالب مرتبط:
روایت تجربه ای از سفر به کشور شگفت انگیز هند
چند نکته مهم برای خانم هایی که تنها سفر می کنند

fabindia pic

  • در کنار کفش و صندل های مناسب پیاده روی که برای سفر به هند نیاز دارید و لباس حمام، هیچ لباس اضافی دیگری همراه خودتان نبرید. اگر به دهلی رفتید، مستقیما به یکی از فروشگاه های فابیندا (Fabindia outlet) بروید و لباس های نخی ارزان را در آنجا تهیه کنید. لباس ۳ تکه ی مخصوص هندی ها که “Salwar Kameez” نام دارد، شامل یک تنیک بلند یا کوتاه با شلوار گشاد و شالی است که dupatta نام دارد و برای آب و هوای هند، مناسبترین لباس است.
  • اگر حتی دوست ندارید تا لباسی را که بسیاری از خانم های هندی آن را می پوشند بپوشید، همیشه با یک شال بلند که جنس آن نرم و خنک باشد سفر کنید. این شال مواقعی که بخواهید وارد جایی مانند مسجد یا مکان های مذهبی و سنتی هند بشوید، خیلی به کارتان می آید.
  • هتل Jas Vilas در پارک بانی، یکی از بهترین انتخابها برای اقامت خانم ها در هند است و یک الماس واقعی است، اما این هتل در محله ی گرانی قرار دارد. اقامتگاه Rawla هم اقامتی راحت با غذای خوب دارد و محل امنی است بنابراین می تواند برای خانم ها انتخاب خوبی باشد.
  • من هیچوقت در هند بدون یک کوله ی کوچک، دستمال کاغذی، گوشی موبایل و آیپاد جایی نرفتم. از گوشی موبایل برای زنگ زدن به یک دوست یا محل اقامتی ام و گزارش دادن شماره ی تاکسی ای که در آن می نشینم استفاده می کنم و اینکار را مخصوصا با صدای بلند انجام می دهم تا راننده تاکسی صدایم را بشنود. (حتی اگر کسی هم جواب ندهد، وانمود می کنم که در حال صحبت با کسی هستم!) در بازار و مغاره ها هم بیشتر مواقع آیپادم را روشن می کنم تا صدای فروشنده های جسور را نشنوم.

rishikesh cottages

  • Rishikesh یکی از جذابترین مقاصد گردشگری هند برای خانم هایی است که تنها سفر می کنند و به دنبال سلامتی، یوگا و تزکیه روح هستند. “پایتخت یوگای دنیا” شهری است که در طول مروارید گرانبها “رود گنگ” قرار دارد و در یک تپه ی زیبا در کوه های هیمالیا قرار گرفته است. اگر می خواهید یکبار برای همیشه یوگا را امتحان کنید مطمئن باشید جایی بهتر از اینجا در هیچ کجای دنیا پیدا نخواهید کرد. همچنین در اینجا می توانید با خانم های دیگری که تنها به هند سفر کرده اند هم آشنا شوید.
  • یکی از تجربه های مورد علاقه من اقامت دو هفته ای در Shinshiva Ayeuvedic Resort در کرالای جنوبی بود. Shinshiva اقامتگاه کوچکی است که کلبه هایی با سقف کاهگلی، سالن غذاخوری آیرودا در فضای باز و نمای فوق العاده زیبایی از دریای عربی و غروب خورشید دارد.

منبع: journeywoman.com

با این ویدیو می فهمید چرا اسلو یکی از بهترین شهرهای دنیاست!
با این ویدیو می فهمید چرا اسلو یکی از بهترین شهرهای دنیاست!
بهترین اقامتگاه ها در بالی
بهترین اقامتگاه ها در بالی
۲۵ واقعیت جالب درباره اتریش
۲۵ واقعیت جالب درباره اتریش
ساختمان های نمادین جهان
ساختمان های نمادین جهان