۷ دلیل برای سفر به هند

چرا هند را برای سفر انتخاب کنیم؟

هند کشور هزار رنگ و هفتاد و دو ملت است، مقصدی که تقریبا پای آرزوهای سفر هر گردشگری بنشینید، نامش را می‌شنوید. سرزمین پهناوری که مملو از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی است. جایی که در آن تنوع آداب و رسوم با سنت‌های کهن شکل متفاوتی به این کشور داده است. شگفتی‌های هند به قدری است که در سفر به این کشور بایستی صبح زود بیدار شوید و دیر وقت بخوابید! بناها و قصرهای مجلل، فرهنگ و رسوم جالب و عجیب هندی‌ها، پوشش رنگارنگ مردمان این کشور و … تنها گوشه‌ای از دیدنی‌های آن هستند.  با الی گشت همراه و همسفر باشید تا از دلایلی وسوسه‌انگیز برای سفر به هندوستان صحبت کنیم.

مطالب مرتبط:
مراکز خرید و سوغاتی‌های متنوع هند
شگفتی‌های فرهنگی و مکان‌های اسرارآمیز هند

۱٫تمدن هزاران ساله

به جرئت می‌توانیم بگوئیم هند یکی از قدیمی‌ترین کشورهای دنیا است که شاهد حکمرانی پادشاهان زیادی بوده است. اسناد مکتوبی که در این سرزمین پیدا شده راوی داستان‌های هزاران سال پیش اینجا و اهمیت تمدن تاریخی این سرزمین است.

۲٫فرهنگ و مذهب

ربشه فرهنگ‌های قدیمی و برخی مذاهب، در هند بوده است که با وجود آنها به مرور زمان رسوم و آئین‌های متنوعی به وجود آمده است. فرهنگ غنی آنها به روی سبک زندگی، مراسم‌ها و جشن‌هایشان به خوبی اثر گذاشته است. اگر عازم هند هستید با یک جستجوی ساده در اینترنت، زمان مراسم‌هایی که در این کشور برگزار می‌شوند را پیدا کنید، شاید با همزمان با سفر شما باشند.

فستیوال رنگ‌ها در هند

۳٫موسیقی هندی

جاذبه‌ی شنیدنی هند، موسیقی آن است که با فرهنگ و هنر این کشور در آمیخته است. سبک‌های متنوع ساز و موسیقی هند در کنار دیگر جاذبه‌های آن به معروف شدنش در جهان کمک کرده است.

۴٫تنوع جاذبه‌های طبیعی

طبیعت می‌خواهید؟ از شهر و شلوغی خسته‌اید؟ هند فکر خوبی است. از آن کشورهایی است که طبیعت بکر و بی‌نظیرش برای چند روز خستگیتان را به در می‌کند. با هر سلیقه که باشید اینجا آرامشتان را پیدا می‌کنید، کوه‌های پوشیده از برف، سواحل شنی و مزارع پربار و سرسبز چای…

طبیعت هند

۵٫خرید

خرید برای بسیار از افراد یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های یک سفر است، حالا تصور کنید در بازارهای بزرگ و رنگارنگ هندی‌ها مشغول خرید هستید. در این کشور ناب‌ترین سوغاتی‌ها را می‌توانید خریداری کنید، پارچه‌های رنگارنگ، لباس‌های اصیل هندی، ادویه‌های معروف، صنایع دستی و …بهترین یادگاری‌ها از این کشور هستند.

۶٫معماری جالب بناها

با ورود به هند انتظار دیدن بناهای عجیب با تزئینات فوق العاده زیبا را داشته باشید. هر کدام از این بناها برای خود داستان‌های تاریخی و گذشته‌ای شنیدنی دارند. در این کشور صدها قصر، کاخ و معبد می بینید که با هنرمندی معماران با ذوق طراحی و ساخته شده‌اند.

معماری هندی

۷٫غذاهای هندی

هند به غذاهای تند و پر از ادویه‌اش معروف است. خوراک‌های رنگی و متنوعی که شما را به دنیای طعم‌ها و رنگ‌ها می‌برند. با اینکه سبک اولیه غذاهای هندی، گیاهی بوده است اما با گذر زمان و حمله‌ی مغول‌ها حالا در این کشور خوشمزه‌ترین غذاهای تهیه شده از گوشت را می‌توانید تجربه کنید.

غذاهای هندی
یک روز کامل ری گردی با بازدید از این جاذبه ها
یک روز کامل ری گردی با بازدید از این جاذبه ها
عجیب ترین خانه ها در دنیا که تبدیل به جاذبه توریستی شده اند!
عجیب ترین خانه ها در دنیا که تبدیل به جاذبه توریستی شده اند!
یکی از بهترین طبیعت گردی های دنیا، پالائو
یکی از بهترین طبیعت گردی های دنیا، پالائو
این بنا تماما از کتاب های ممنوعه درست شده است!
این بنا تماما از کتاب های ممنوعه درست شده است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code