بلیط هواپیما

۸ دلیل برای سفر به موناکو

چرا به موناکو برویم؟

برای سفر به موناکو می توان هزاران دلیل آورد، دلایلی که اگر بخواهم همه آن ها را بگویم به اندازه یک کتاب باید بنویسم! اما بگذارید فقط به چند تا از بهترین دلایلی که باید به موناکو رفت اشاره کنم. موناکو دومین کشور کوچک دنیاست و رفتن به آنجا می تواند برای شما بسیار هیجان اگیز باشد، الی گشت را همراهی کنید.

موناکو

۱٫محل موناکو

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به فرانسه
۱۰ کشور کوچک جهان

موناکو در جنوب شرقی فرانسه، در غرب اروپا قرار دارد. این کشور از سه طرف با فرانسه و از یک طرف با دریای مدیترانه مرز مشترک دارد. مرکز این کشور تا ایتالیا ۱۶ کیلومتر و تا شمال شرقی نیس فرانسه ۱۳ کیلومتر فاصله دارد.

۲٫آب و هوای موناکو

هوای موناکو معمولا خیلی سرد و یا خیلی گرم نمی شود. زمستان های ملایم دارد و متوسط دمای ماه ژانویه ۸ درجه سانتی گراد و بیشترین دمای تابستان های آن در ماههای جولای و آگوست (تیر و مرداد) ۲۶ درجه سانتی گراد است. در این شهر که باشید معمولا نسیم لذتبخش دریا را همیشه حس می کنید و بهتر از همه اینکه در اینجا باران زیادی نمی بارد و ۳۰۰ روز سال هوا آفتابی است.

مرکز موناکو

۳٫خرید

اگر عاشق خریدهای لوکس و مد روز هستید و یا حداقل گشتن در اینجور مراکز را دوست دارید مرکز خرید مونت – کارلو شاید گران ترین و لوکس ترین مرکز خرید دنیا باشد. در این مرکز، چندین مغازه با برندهای پرادا، هرمس و … وجود دارد که می توانید دنیایی از تجمل را در این فروشگاه ها تجربه کنید.

۴٫رفت و آمد آسان

برای رفتن به موناکو باید در فرودگاه بین المللی نیس از هواپیما پیاده شوید و پس از آن با کرایه ماشین، فاصله ۲۴ کیلومتری فرودگاه نیس تا موناکو را طی کنید.

۵٫ماشین های هوس انگیز

شهروندان موناکو مجبور نیستند مالیات پرداخت کنند و بیشتر ساکنان آن را میلیونرترین آدم های دنیا تشکیل می دهند به همین دلیل به هر طرف که نگاه می کنید ماشین های لوکس و گران قیمت را می بینید. در این کشور قبل از ورود به هر هتلی محال است که یک ماشین ۵۰۰ هزار دلاری درخشان جلوی در هتل پارک نباشد!

ماشین های لوکس موناکو

۶٫می توانید سه کشور را در یک روز ببینید

جاههای کمی در جهان هست که در آنجا بتوانید چند تا کشور را در عرض چند دقیقه با هم ببینید. از آنجایی که فرانسه در خط ساحلی گوشه جنوب شرقی فرانسه قرار دارد و مساحت آن فقط ۲٫۰۲ کیلومتر مربع است به همین دلیل می توانید از آنجا خودتان را با پای پیاده به فرانسه برسانید و با دوچرخه هم به ایتالیا بروید. در این  کشور می توانید یک کار فوق العاده و باورنکردنی انجام دهید: نظرتان درباره اینکه صبحانه را در موناکو، ناهار را در ایتالیا و شام را در فرانسه بخورید چیست؟!

کشور زیبای موناکو

۷٫باید به یورو پول پرداخت کنید

موناکو واحد پول گیج کننده ای ندارد، آن ها از یورو استفاده می کنند؛ واحد پولی که در سال ۲۰۰۲ جایگزین فرانک فرانسه شد.

۸٫آن ها به زبان انگلیسی حرف می زنند

با اینکه زبان رسمی موناکو فرانسوی است اما بیشتر مردم در آنجا انگلیسی و ایتالیایی حرف می زنند. من در مدت سفرم در این شهر هیچ کس را ندیدم که به زبانی غیر از انگلیسی حرف بزند این می تواند برای گردشگران خیلی خوب باشد.

منبع: johnnyjet.com

تاریخ دفن شده دیوار برلین که هر کسی باید بداند
تاریخ دفن شده دیوار برلین که هر کسی باید بداند
ماجرای وحشتناک آدم خواری به منظور درمان بیماری در اروپا!
ماجرای وحشتناک آدم خواری به منظور درمان بیماری در اروپا!
بیشترین عکس های دنیا از این شهرها گرفته شده!
بیشترین عکس های دنیا از این شهرها گرفته شده!
در این ویدئو با ناشناخته های آلبانی آشنا می شوید
در این ویدئو با ناشناخته های آلبانی آشنا می شوید