بازدید از این جاذبه های دیدنی در شهر ملبورن را فراموش نکنید!

جاذبه های گردشگری در شهر ملبورن

شهر ملبورن، دومین شهر بزرگ کشور استرالیا و پایتخت فرهنگی این کشور به شمار می رود. در واقع این شهر مدرن، ترکیبی از ساحل، رستوران های عالی، هنر و ورزش است. این شهر استرالیایی یکی از مهم ‌ترین شهرهای جهان است که با سفر به آنجا می‌توانید از محله‌های جالب و دیدنی آن بازدید کنید و همچنین از مراکز خرید و فروشگاه هایی که در این شهر وجود دارد لذت خرید را تجربه بنمایید. عمده شهرت این شهر به دلیل مسیرهای مختلف، تفاوت‌های فرهنگی، رستوران‌هایی با قیمت‌های مختلف و نقاشی های دیواری آن است. همچنین این شهر به‌عنوان پایتخت قهوه جهان در جهان شناخته شده و مسافران می توانند بهترین قهوه ها را در این شهر میل کنند. از همین رو در این مطلب الی گشت قصد دارد تا با ارائه ی جاذبه های گردشگری در شهر ملبورن ، امکان تفریح در این شهر را برایتان راحتتر بنماییم.

جاذبه های گردشگری در شهر ملبورن

۱- باغ گیاه‌ شناسی

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به ملبورن
چطور از فرودگاه ملبورن به مرکز شهر برویم؟

برای بازدید از باغ گیاه شناسی سعی کنید که یک روز صبح که از خواب بلند می شوید تصمیم به رفتن به آن منطقه برگیرید. زیرا این باغ در خارج از شهر قرار دارد و کمی از وقت شما در جهت رسیدن به این باغ گرفته می شود. بهترین مکان برای بدست آوردن آرامش و همینطور در محیط کاملا آرام و بی دغدغه به پیادروی بپردازید. اگر نقاشی یا طراحی می‌کنید می‌توانید لوازم خود را به آنجا آورده و از روی گیاهان آنجا نقاشی کنید.

۲-  دیدن از پنگوئن‌ها در سنت کیلدا

سنت کیلدا یک مکان جذاب برای افراد محلی و گردشگران است که در آنجا می‌توانید گردش کنید، شب‌زنده‌داری کنید و در خیابان آکلند کیک بخورید. همچنین در این مکان یک ساحل زیبا قرار دارد که بر روی آن یک اسکله و چندین خانه ساحلی ویکتوریایی قرار دارد؛ جالب است بدانید که در این منطقه دسته‌ای از پنگوئن‌ها دیده می‌شوند. این گروه از پنگوئن‌ها که از سال ۱۹۷۰ به این منطقه آمدند هر شب پس از غروب آفتاب دیده می‌شوند و در فصل تابستان تعدادشان افزایش می‌یابد. در طول روز راهنماهایی وجود دارد که به سؤالات شما درباره پنگوئن‌ها پاسخ می‌دهد. آن‌ها از گردشگران می‌خواهند که با پنگوئن‌ها رفتار خوبی داشته و به آشیانه و تخم‌هایشان آسیب نرسانند، زیرا آن‌ها هم همانند هر موجودی به خانواده خود علاقه دارند.

باغ گیاه شناسی در ملبون

۳- بازدید از نقاشی های دیواری

هنر در شهر ملبورن از اهمیت بالایی برخوردار است. شهردار این شهر استرالیایی در قسمت های مختلف این شهر به هنرمندان و نقاشان اجازه داده است تا بهترین طرح های بر روی برخی از دیوارهای این شهر بکشند. این امر سبب شده تا در برخی از مناطق ملبورن که مجوز نقاشی دیواری داده شده جذابیت ویژه ای پیدا کند و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب بنماید. علاوه برای جالی است بدانید که در این شهر تورهایی وجود دارد که شما را به قسمت‌های مختلف شهر برده و درباره این آثار اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

نقاشی های دیواری در ملبورن

۴- گردش در مسیرهای شهر

ملبورن شهر بسیار زیبایی است، از همین رو با پیاده روی در خیابان های این شهر می توانید تجربیات بیشتری را در این شهر استرالیایی بدست بیاورید. علائم و نقشه های مناسبی در این شهر وجود دارد که می توانند شما را در هنگام گشت و گذار در شهر راهنمایی نمایند. ازجمله مهم ‌ترین مسیرها عبارت از Centre Place،AC/DC Lane ، Hardware Lane و Degraves Lane هستند.

۵- محله های معروف در شهر ملبورن

  • نهار یونانی خوشمزه

پس از گشت و گذار در خیابان های معروف ملبورن بهتر است که انرژی از دست رفته یتان را بازیابید. محله ای در ملبورن وجود دارد که در آن فرهنگ یونانی حکم فرماست و انواع رستوران ها، فروشگاه های یونانی و حتی موزه نیز وجود دارد. بنابراین می توانید با رفتن به این محله هم نهار خوشمزه ای میل کنید و هم از موزه ای که در آن وجود دارد دیدن به عمل آورید.

  • محله ایتالیایی‌ها در خیابان لیگون

دیگر محله ای که در شهر ملبورن وجود دارد و در آن پر از کافه های رنگارنگ و رستوران هایی با غذاهای فوق العاده است محله ایتالیایی ها است. این منطقه به محله ی ایتالیایی ها معرف است. در این محله می‌توانید از رستوران‌ها، مراکز خرید و معماری ایتالیایی دیدن کنید.

باغ گیاه شناسی در ملبون

۶- نوشیدن بهترین قهوه جهان

برای کسانی عاشق نوشیدنی قهوه هستند، شهر ملبون می تواند یک شهر فوق العاده باشد زیرا این شهر پاتخت قهوه در دنیا است. علاوه بر این اهالی این شهر در تهیه قهوه ادعای ویژه ای دارند، بنابراین امکان ندارد که قهوه ی بدمزه ای را در این شهر میل کنید. در این شهر استالیایی هر سال فستیوال قهوه بر پا می شود و در ۲۰۱۴ برنده ی این فستیوال یک فرد آمریکایی بود. برای نوشیدن قهوه نیازی که حتما بخواهید به کافی شاپ های ملبورن بروید زیرا کافی چی های زیادی هستند که در کنار خیابان های این شهر اقدام به فروش این نوشیدنی انرژی بخش می نمایند. اما باید این را بدانید که در آنجا میز و صندلی وجود ندارد بلکه باید صف بایستید و بهترین قهوه جهان را خریداری کنید.

نوشیدن قهوه در ملبورن

۷- ورزش در زمین کریکت ملبورن

یکی از محبوب ترین ورزش ها در شهر ملبورن کریکت است و علاوه بر آن ورزش های دیگری نظیر فوتبال، راگبی هم در استادیوم این شهر انجام می شود، که اگر اهل ورزش و تفریح های پر جنبش و جوش باشید می توانید به بازی کریکت در استادیون این شهر بپردازید. این استادیوم که در سال ۱۸۵۳ ساخته شد، بارها بازسازی شد و بزرگ ‌ترین استادیوم استرالیا و دهمین استادیوم بزرگ دنیا، محسوب می‌شود. رکورد بیشترین جمعیت این استادیوم ۱۳۰۰۰۰ نفر است. موزه المپیک و گالری ورزشی استرالیا در این استادیوم قرار دارد.

ورزش در زمین کریکت ملبورن

۸- باغ وحش ملبورن

باغ وحش شهر ملبورن یکی از باغ وحش های نمونه در جهان است که به خوبی توانسته خودش را در سطح بین الملل معرفی نماید.در ابتدای گشایش این باغ وحش، تنها حیوانات بومی استرالیایی در آنجا نگهداری می شدند، اما از سال ۱۹۶۰ و با روی کار آمدن آلفرد بوچر، تغییرات اساسی در مدیریت این باغ وحش روی داد. خرید چند فیل و استفاده از آنها برای گردش بازدید کنندگان در باغ وحش یکی از عوامل پیشرفت باغ وحش در آن سالها به شمار می آمد.

باغ وحش ملبورن

۹- گالری ملی ویکتوریا

گالری ملی ویکتوریا، گالری هنر و موزه در شهر ملبورن است. این گالری در سال ۱۸۶۱ بنا شده و قدیمی ترین و بزرگترین گالری هنر استرالیاست. گالری اصلی در خیابان کیلدا، واقع در قلب هنر قرار گرفته و شعبه ای از آن در میدان فدراسیون موجوده. گالری ملی هنر دانشکده ویکتوریا، در سال ۱۸۶۷ تاسیس شد. و اکنون جزء جاذبه های دیدی شهر ملبورن به شمار می رود.

گالری ویکتوریا

۱۰- خرید در شهر ملبورن

مراکز خرید متعددی در شهر ملبورن وجود داردد که هر کدام برای خود سرزمینی از لباس ها و وسایل مورد نیاز افراد در طرح و مدل های مختلف هست. یک خیابان مشهور در شهر ملبورن که پر از فروشگاه ها و مراکز خرید است خیابان chapel است. در این خیابان چندین رستوران هم وجود دارد که می توانید غذایی هم پس از خریدتان میل کنید. فیتزروی، های پوینت و چاد استون هم از دیگر محله‌های ملبورن هستند که به دلیل وجود فروشگاه‌های مختلف و مارک‌های بین‌المللی شهرت دارد.

  • بازار ملکه ویکتوریا

بازار ملکه ویکتوریا از زمان گشایشش در سال ۱۸۷۸ یک بازار مواد غذایی بوده است. بهترین مواد غذایی ملبورن از قبیل پنیر، زیتون و گوشت بو داده، در این بازار یافت می‌شود. این ساختمان نمونه کامل معماری ویکتوریایی است که علاوه بر مواد غذایی، صنایع‌دستی بومیان و سوغاتی، به فروش می‌رسد. در طول سال در این بازار رویدادهایی نیز انجام می‌گیرد.

  • مرکز خرید آرکاد

یک مرکز خرید دیگر هم در این شهر از سال ۱۸۹۲ وجود دارد، مرکز خرید آرکاد است. این بازار با تاریخ و معماری غنی، در حین حال که زیبایی گذشته را به نمایش می‌گذارد، بوتیک‌ها گالری‌های لوکس و مدرنی را نیز در خود جای داده است، مانند گالری هنر دکتر سوس، چایخانه هاپتون و شکلات‌های Haigh .

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد