بلیط هواپیما

۵ دلیل خوب برای سفر به گرجستان

مردم همیشه از من می پرسند که چرا به گرجستان سفر می کنم. آیا در آنجا شخص خاصی هست که دوستش دارم؟ یک شریک تجاری دارم؟ آیا حس ماجراجویی ام را از دست داده ام و در آنجا به دنبال یک مقصد امن آرامش هستم؟ اما حقیقت این است که دلایل زیادی برای سفر به گرجستان دارم. اگر چه توضیح دقیق اینکه چرا این کشور را دوست دارم کمی سخت است اما در این پست سعی می کنم تا به شما بگویم چرا باید حداقل برای یکبار هم که شده به گرجستان سفر کنید. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
معرفی زیباترین شهرهای گرجستان
گوشه هایی کمتر دیده‌شده از فرهنگ مردم گرجستان

مردم گرجستان

اطلاعات کلی از گرجستان

در حاشیه ی اروپا، کشوری به نام گرجستان وجود دارد که جمهوری سابق شوروی بوده است. این کشور بین کوههای قفقاز به شمال، دریای سیاه به غرب و بیابان های خشک به جنوب قرار گرفته است.
۱- مردم: یکی از دلایلی که من مکررا به گرجستان سفر می کنم، مردم آن است. آنها مردمی خونگرم، صمیمی، مهماندوست و دارای فرهنگ بالایی هستند. آنها بحث و سرو کله زدن های مودبانه و سالم را دوست دارند و مهمان نوازی را به بهترین شکل ممکن در حقتان اداد می کنند.

خاچاپوری

خینکالی

۲- غذا: غذاهای گرجستانی بسیار متنوع و معمولا بر اساس طبیعت روستایی و تاریخ این کشورهستند. Khinkali که ورژن محلی دامپلینگ هست (دامپلینگ غذایی چینی)، غذای بسیار خوشمزه ای است که به شکل دایره های کوچکی است که با سیب زمنی ، گوشت، قارچ و پنیر پر می شود و یکی از محبوب ترین غذاهای این کشور محسوب می شود. خاچاپوری (Khachapuri) هم یکی دیگر از غذاهای محبوب است که شکلی مانند پیتزا دارد و با پنیر داخل آن پر می شود.
اگر چه غذاهای گرجستانی خیلی بیشتر از این دوتا هستند که در اینجا معرفی شد، اما تقریبا می توان گفت فرهنگ غذایی کشور بر روی این دو می چرخد. فقط مطمئن باشید که بعد از خوردن این غذاها به اندازه ی کافی ورزش می کنید و کالری های لازم را می سوزانید!
۳- مناظر طبیعی: علیرغم مساحت کوچکی که این کشور دارد، مناظر طبیعی آن بسیار متنوع است. اگر به شمالش بروید، کوه های قدرتمند قفقاز را با برفی که روی قله ها خودنمایی می کنند می بینید. اگر به منطقه ی Kutaisi بروید با جنگل ها و دره های زیبا روبرو می شوید. بیاید سواحل دیدنی دریای سیاه را در باتومی فراموش نکنیم و جادویی که پاییز در خیابان های این شهر با خیابان هایی سراسر نارنجی و قرمز رنگ از برگ درختان بر جای می گذارد .
۴- بودجه دوست و به صرفه: گرجستان همیشه مقصدی اقتصادی و به صرفه بوده است. قیمت رستوران ها و غذا در این کشور اصلا گران نیست و اگر فردی هستید که خیلی به این مورد اهمیت می دهید، گرجستان جای خوبی برای شماست.

۵- فرهنگ: علیرغم اینکه گرجستان سالهای زیادی در سایه ی کشورهای دیگر بوده است اما همیشه سعی کرده تا فرهنگ خود را حفظ کند. این کشور بیشتر تحت تااثیر روسیه و پارسی ها بوده است بخصوص از نظر نقاشی و معماری . علاوه بر نقاشی ها و مجسمه های منحصر بفردی که دارد، نباید سینماهای خوب آن را با فیلم های به یاد ماندنی ای مانند Tangerines فراموش کرد.

منبع: travelwithpedro.com

دریاچه ای با قلب تپنده یک هیولا در نیوزلند
دریاچه ای با قلب تپنده یک هیولا در نیوزلند
۱۰ جاذبه گردشگری هاکونه ژاپن
۱۰ جاذبه گردشگری هاکونه ژاپن
جاذبه های سفر به بدروم، بهشت رویایی ترکیه
جاذبه های سفر به بدروم، بهشت رویایی ترکیه
عثمانی ها تابستان ها کجا می ماندند
عثمانی ها تابستان ها کجا می ماندند