در بازارهای بانکوک شکه می شوید!

بازار خائوسان

جالب ترین بازارهای بانکوک

بدون اغراق، شهر بانکوک صدها و شاید هزار بازار مختلف داشته باشد که شامل بازارهای شناور بازارهای آخر هفته ای، بازارهای شبانه و قطار بازارها هستند. شما می توانید در هر زمانی که بانکوک سفر می کنید به دیدن یک بازار جدید رفته و از محیط آن ها لذت ببرید. الی گشت برخی از مشهورترین و مهم ترین بازارهای این شهر را معرفی میکند:

مطالب مرتبط:
بازار شبانه چیانگ مای
مرکز خرید ترمینال ۲۱ بانکوک
  • بازار آخر هفته‌ای چاتوچاک (Chatuchak)

بازار آخر هفته ای چاتوچاک بزرگ ترین و مجهزترین بازار بانکوک است. شما هر چیزی که در نظر داشته باشید می‌توانید در این بازار پیدا کرده و هرگز نا امید نخواهید شد: از سوغات های جالب، غذاهای خوشمزه، تا انواع لوازم، لباس های زیبا و محصولات جالب و شگفت انگیز همه در این بازار پیدا می‌شوند. اگر شما نیز همانند من به بازارها علاقه مند هستید، این بهشت زمینی را می توانید در اینجا دیده و اگر وارد آن شوید آن را ترک نخواهید کرد.

چگونه و چه زمانی به بازار آخر هفته ای چاتوچاک بروید

بهترین زمان برای بازدید از این بازار صبح زود، حدود ساعت ۹ است تا درگیر شلوغی و گرمای بازار نشوید. چراکه این بازار محبوب ترین بازار در بانکوک بوده و بسیار شلوغ است. بهتر است تا لباس خنک و کفش راحت بپوشید تا بتوانید به راحتی در ۲۷ بخش مختلف این بازار بزرگ گردش کنید. به شما پیشنهاد می‌شود یک کوله پشتی و یا چرخ دستی خالی همراه خود داشته باشید تا خریدهایتان را درون آنها قرار دهید.

برای رسیدن به این بازار بهتر است از قطارهای MRT استفاده کنید و خود را به ایستگاه کامفنگ فت (Kampheng Phet) برسانید. ایستگاه چاتوچاک (Chatuchak) MRTنیز شما را به این بازار می رساند. علاوه بر اینها، ایستگاه مو چیت (Mo Chit) قطارهای BTS تقاطع پارک چاتوچاک نیز یکی از راه های دسترسی به این بازار به حساب می آید.

پیشنهاد می‌کنیم تا یک نقشه از بازار چاتوچاک را که به صورت رایگان ارائه می شود، از باجه های اطلاعاتی بازار تهیه کنید.

در طول گشت و گذار خود آب فراوان و یا آب نارگیل تازه و یا هر نوشیدنی دیگر را بنوشید تا به شما کمک کند تا در گرمای این بازار مقاومت کنید.

این بازار دارای امکانات ارسال کالاهای خریداری شده با کشتی است. مسافرانی که قادر به انتقال اقلام خریداری شده شان با چمدان نیستند، می‌توانند از امکانات ارسال با کشتی این بازار استفاده کنند. شرکت های مشهور پست همچون DHL  و UPS با هزینه ارسال مشابه با این بازار همکاری دارند.

زمان بندی بازار: شنبه ها و یک شنبه ها،  از ۹ صبح تا ۶ عصر

آدرس: پارک چاتوچاک، ایستگاه Mo Chit قطارهای BTS یا ایستگاه کامفنگ فت قطارهای MRT

  • بازار جاده خائوسان Khao San Road Market

بازار جاده خائوسان به جهت ارزانی کالاها و جشن های قابل توجه اش در میان مسافران شناخته شده است. این بازار بدون این جشن ها و موسیقی های شادش، بازار خاصی به حساب نمی آید. در واقع امکانات و تفریحات جانبی این بازار، آن را در میان گردشگران محبوب ساخته است. اگر علاقه مند هستید تا به مکانی بروید که مملو از مسافران خارجی باشد، بازدید از این بازار را از دست ندهید.

در اینجا شما می توانید، به انواع لباس های مناسب، غذاهای متنوع، سوغاتی ها دسترسی پیدا کنید و انواع حشرات و کرم ها و سوسک های به سیخ کشیده شده را که برای فروش و یا پختن آماده هستند، مشاهده کنید. در این بازار همچنین مدارک جعلی از قبیل پاسپورت، گواهی نامه کارت های دانشگاهی و غیره ارائه می شود، مراقب باشید تا طعمه این افراد نشوید.

زمان بندی بازار: همه روزه، سراسر طول شبانه روز، اما پس از غروب آفتاب بهترین زمان است.

آدرس: جاده خائوسان، اتوبوس ها و یا تاکسی های جاده خائوسان، قایق های اسکله فانفا لیلارد (Phanfa Leelard)

 

  • بازار قطار شبانه

قطار بازار شبانه راتچادا (Ratchada) قطعا یکی از جالب ترین و رنگین ترین بازارهای بانکوک محسوب می‌شود که البته در میان گردشگران کمتر شناخته شده است.

زمان بندی بازار: پنج شنبه ها و یک شنبه ها،  از ۵ عصر تا ۱ صبح

آدرس: جاده راتچاداپیسک (Ratchadapisek)، پشت گردشگاه سینمایی، قطارهای MRT به مرکز فرهنگی تایلند، خروجی شماره ۳

برای کسب تجربه ای شگفت انگیز و مشاهده نمای کامل این بازار، بهتر است به به سمت ساختمان « Esplanade Cineplex» رفته و به بخش پارکینک آن بروید تا از بالا و نمایی متفاوت این بازار را مشاهده کنید. در این بازار خودوروهای ون زیادی به صورت غذافروشی طراحی شده و شما می‌‌‌توانید طیف وسیعی از خوراکی ها و نوشیدنی ها را از این مراکز تهیه کنید. در این بازار انواع مختلف غذاهای خوشمزه ارائه می‌شود که شما می توانید با قدم زدن در آن نسبت به شناسایی موارد مورد علاقه خود اقدام کنید. در این بازار همچنین مغازه های متعددی اقدام به فروش لباس با قیمت مناسب می‌کنند. در این محل تقریبا همه نوع دستفروش و ارائه خدمات خیابانی مشاهده می‌شود. شما حتی ممکن است با آرایشگاه هایی روبرو شوید که در پیاده رو کنار خیابان ها به مشتریان خود سرویس دهی می‌کنند.

 

منبع: www.traveltobealive.com

مطالب مرتبط

تفاوت کلاس های پروازی مختلف

مدت زمان سفر به آنتالیا چقدر است؟

چطور گواهینامه بین المللی رانندگی بگیریم؟