الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی

خرید بلیط هواپیما آتا از تهران به ارومیه از سایت الی گشت

بلیط هواپیما آتا از تهران به ارومیه سرآغاز سفر شما به یکی از زیباترین شهرهای ایران خواهد بود. ارومیه یکی از شهرهای زیبای استان آذربایجان غربی است. این شهر یکی از قدیمی‌ ترین شهرهای ایران نیز به حساب می‌آید. ارومیه در حدود ۳۰۰۰ سال قدمت دارد و جزء ۱۹ شهر تاریخی ایران است که آثاری از آن در میان آثار جهانی یونسکو دیده می‌شود. به همین دلیل یکی از مهم‌ترین شهرهای گردشگری ایران است و جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد.از جمله این جاذبه ها می توان به دریاچه ارومیه ، دریاچه مارمیشو، مسجد جامع ارومیه ،آبشار شملکان ، شهرداری ارومیه ، بازار ارومیه وصنایع دستی این شهر اشاره کرده است.
به دلیل آب و هوای کوهستانی و سردسیری بودن این منطقه بهترین زمان برای سفر به این شهر اوایل تیر تا اواسط شهریور است. گردشگران زیادی این شهر را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. از همین رو هر روز سفرهای زیادی از شهرهای مختلف ایران به خصوص تهران به سمت ارومیه انجام می شود. افراد زیادی از تهران برای سفر به این شهر از حمل و نقل هوایی استفاده می کنند. برای تهیه بلیط هواپیما مسیر تهران ارومیه می توانید به سایت الی گشت مراجعه کرده وبا تعیین تاریخ، کلاس پروازی، تعداد مسافران و ...بلیط هواپیما آتا تهران به ارومیه را به راحتی تهیه و رزرو کنند.
خرید بلیط هواپیما آتا از تهران به ارومیه از سایت الی گشت

خرید ارزان ترین بلیط هواپیما چارتر پرواز آتا از تهران به ارومیه

بلیط هواپیما چارتری یکی از راه های خرید بلیط هواپیما ارزان است. در واقع منظوراز بلیط چارتر اجاره کل هواپیما یا تعدادی از صندلی های آن به آژانس هواپیمایی، شرکت گردشگری یا گرداننده ی تور می باشد. در حقیقت افراد بلیط را از شرکت های هواپیمایی خریداری نمی کنند و برای خرید آن باید از طریق شرکت چارتر کننده اقدام نمایند.
بعضی از مسیرهای پروازی در مناسبت ‌ها و مقاطع زمانی خاص مثلا عید نوروز یا فصل تابستان‌ پرتردد می ‌شوند، پس پروازهای چارتر در این مقاطع زمانی برقرار می‌ شوند. البته اشاره به این نکته ضروری است که اگرچه قیمت بلیط چارتر ارزان تر است اما ثابت نیست و نوسانات زیادی دارد و از طرفی دیگر قابلیت لغو و استرداد را ندارد. اگر به دنبال سفری ارزان به ارومیه هستید مدتی قیمت های بلیط چارتر این مسیر را بررسی کنید تا بتوانید ارزان ترین بلیط هواپیما آتا تهران به ارومیه را رزرو کنید.
خرید ارزان ترین بلیط هواپیما چارتر پرواز آتا از تهران به ارومیه

سفر ارزان با پرواز لحظه آخری آتا از تهران به ارومیه

بلیط لحظه آخری به نوعی همان بلیط چارتری است که با نزدیک شدن به زمان پرواز به فروش نرفته است و با قیمت ارزان تری به سافران عرضه می شود. قیمت مشخص شده هم در پایان به شرکت چارترکننده مربوط است. اما طبق معمول، چندین ساعت پیش از پرواز، قیمت بلیط ‌ها کاهش چشمگیری دارد. اگر قصد سفری ارزان و مقرون به صرفه با بلیط لحظه آخری به ارومیه را دارید ، تقریبا باید هر زمانی آمادگی پرواز را داشته باشید ، چرا که ممکن است بلیط هواپیما آتا تهران به ارومیه که خریداری کرده اید برای کمتر از 24 ساعت آینده باشد .
سفر ارزان با پرواز لحظه آخری آتا از تهران به ارومیه

اطلاعات پرواز سیستمی آتا از تهران به ارومیه

بلیط های سیستمی گاها از قیمت بیشتری نسبت به بلیط های چارتری برخوردارند، اما از مزایایی بهره می برند که خرید بلیط هواپیما سیستمی موجه تر و منطقی تر به نظر می رسد. مهم ترین ویژگی مثبت بلیط های هواپیما سیستمی، ثابت بودن نرخ فروششان است، و همین مساله باعث می شود تا اشخاص بتوانند، این بلیط ها را برای بازه های زمانی طولانی تر، و ماه ها قبل از سفر خود، خریداری نمایند.قابل تعویض بودن و حتی قابل استرداد بودن از دیگر مزایای بلیط های هواپیما سیستمی می باشد. اگر قصد سفر برنامه ریزی شده ای در مسیر تهران ارومیه دارید ، بهتر است بلیط هواپیما آتا تهران به ارومیه را در تاریخ مورد نظر خود هرچه زودتر رزرو کنید.
اطلاعات پرواز سیستمی آتا از تهران به ارومیه

قیمت بلیط پرواز آتا از تهران به ارومیه چقدر است؟

عواملی مختلفی بر قیمت بلیط هواپیما آتا تهران به ارومیه تاثیرگذاراست و نمی توان قیمت ثابتی برای آن تعیین کرد. از جمله این عوامل می توان به تاریخ سفر ، روزهای هفته ، نوع کلاس پروازی و فصل های سال و .... اشاره کرد. اما پیش از خرید بلیط به نکات زیرنیز توجه کنید:
• قیمت بلیط در این مسیر به دلیل موقعیت جفرافیایی شهر ارومیه در فصل زمستان ارزان تر است.
• اگر تاریخ برگشت مشخصی در نظر دارید ، بلیط خود را به صورت دو طرفه و رفت و برگشتی تهیه کنید تا مقرون به صرفه تر باشد.
قیمت بلیط پرواز آتا از تهران به ارومیه چقدر است؟

پرواز آتا از تهران به ارومیه چقدر طول می کشد؟

مسافت هوایی پرواز تهران به ارومیه 601 کیلومتراست. سریعترین زمان پرواز در پرواز های مستقیم از مبدأ شهر تهران به مقصد شهرارومیه 1ساعت 10دقیقه می باشد. توجه داشته باشید که ممکن است ساعت پرواز با توجه به شرایط آب وهوا و مسیر پرواز متغیر باشد.
پرواز آتا از تهران به ارومیه چقدر طول می کشد؟

معرفی کلاس های پروازی هواپیمایی آتا

هیچ کدام از هواپیماهای این مجموعه حتی در پرواز های خارجی دارای کلاس پروازی فرست کلاس نمی باشد. و همگی در کلاس پروازی اکونومی ارائه خدمات می کنند. در مورد بیزینس کلاس نیز تنها برخی از ایرباس های 320 این شرکت دارای بیزینس به همراه اکونومی می باشد.
خرید بلیط هواپیما آتا تهران به ارومیه درکلاس اکونومی، نسبت به بیزینس کلاس، هزینه کمتری را برای مسافران در بر می گیرد. بهتر است بدانید که با وجود اینکه فاصله زیادی بین صندلی های این بخش وجود ندارد، با این حال صندلی های بخش اکونومی با فاصله استانداردی در کنار هم قرار گرفته اند و تنها راحتی بخش بیزینس کلاس را ندارند. در بخش بیزینس کلاس، با توجه به هزینه بیشتری که مسافران این بخش برای رزرو صندلی پرداخت می کنند، فضای قرار گرفتن پاها و نوع صندلی راحت تر بوده و صندلی های این بخش با فاصله بیشتری نسبت به بخش اکونومی در کنار هم قرار گرفته اند و در مسیرهای طولانی مسافران این بخش احساس راحتی بیشتری خواهند داشت و از مزایا و امکانات بیشتری نیز بهره مند خواهند شد.
معرفی کلاس های پروازی هواپیمایی آتا

میزان بار مجاز در پرواز تهران به ارومیه با آتا چقدر است؟

قوانین حمل بار در هواپیمایی آتا به صورت زیر می باشد:
• اکونومی کلاس هر فرد تا 20 کیلوگرم
• بیزینس کلاس هر فرد تا 30 کیلوگرم
و برای مسافران بدون صندلی (نوزاد) 10کیلوگرم است.
همچنین حداکثر بار دستی همراه مسافر برای حمل در کابین هواپیما، 6 کیلوگرم می باشد با حداکثر ابعاد 35*55*25 سانتیمتر که جمع ابعاد هر بسته نباید از 115 سانتیمتر بیشتر باشد.
بعد از تهیه بلیط هواپیما آتا تهران به ارومیه مقداربار مجاز ثبت شده روی بلیط رامطالعه کنید تا مشمول جریمه اضافه بار نشوید.
میزان بار مجاز در پرواز تهران به ارومیه با آتا چقدر است؟

خرید اضافه بار در ایرلاین آتا

در صورتی که بار و چمدانتان بیشتر از میزان بار مجاز هواپیمایی آتا باشد مشمول اضافه بار و ملزم به پرداخت جریمه اضافه بار خواهید شد. با پرداخت جریمه می توانید باراضافه خود را حمل کنید در حالت کلی نرخ اضافه بار برای هر کیلوگرم برابر با یک درصد قیمت بلیط درهمان مسیر است و مبلغ دقیق آن بر حسب قیمت بلیط،‌ طول پرواز و کلاس پرواز محاسبه می ‌شود. در صورتی که می‌دانید بار شما بیشتر از وزن مجاز است حداقل نیم ساعت زودتر از ساعت بلیط هواپیما آتا تهران به ارومیه به فرودگاه بروید تا تشریفات مربوط به پرداخت هزینه‌ها باعث از دست دادن یا دیررسیدن به پرواز نشود.
خرید اضافه بار در ایرلاین آتا

وعده های غذایی در ایرلاین آتا در پرواز تهران به ارومیه

کادرپرواز هواپیمایی آتا همیشه با مسافران زیاد با سلیقه و ذائفه خاصی روبرو هستند وسعی دارند با در نظر گرفتن تمامی جوانب سرویس های غذایی خود را به بهترین شکل ارائه دهند و هرگاه مسافری شکایتی داشته باشد کیترینگ هواپیمایی آتا همیشه گوش شنوای شکایات و اعتراضات مسافرین خود است. هواپیمایی آتا سرویس‌های خود را با توجه به مسیر پرواز، ساعت پرواز، طول پرواز و امکانات هواپیما، ارائه می‌دهد. این هواپیمایی جهت رفاه حال مسافرین در پروازهای زیر یک ساعت میان وعده و در پروازهای بالای یک ساعت، سرویس غذای گرم و اسنک گرم را در منو پذیرایی خود قرار داده است.
وعده های غذایی در ایرلاین آتا در پرواز تهران به ارومیه

امکانات پرواز تهران به ارومیه با ایرلاین

شرکت هواپیمایی آتا از ابتدای تاسیس و بهره برداری خود، دارای برنامه ای منظم و مدون بوده و روند رو به رشدی را تا به الان طی نموده است و جز ایرلاین های برتر کشور محسوب می شود . تلاش کادر پرواز و مهمانداران این هواپیمایی همواره بر این است که با ارائه خدمات و امکانات رفاهی و پزشکی رضایت مسافران را در طول سفر جلب کند.
امکانات پرواز تهران به ارومیه با ایرلاین

فرودگاه مهرآباد تهران

فرودگاه مهرآباد یکی از قدیمی ‌ترین فرودگاه‌های ایران است که در حدود هشتاد سال قبل در منطقه غربی تهران به دست آلمانی‌ها تاسیس شد. این فرودگاه یکی از مهم ‌ترین پایانه ‌های حمل و نقل کشور است .قبل از شروع به کار فرودگاه بین ‌المللی امام خمینی، همه پروازهای داخلی و خارجی از همین فرودگاه انجام می ‌شد و مهرآباد، تنها فرودگاه پایتخت بود. اما حالا دیگر اینجا، یکی از پررفت‌ وآمد ترین فرودگاه‌های کشور است که روزانه تعداد زیادی مسافر و بار را جابه‌جا می‌کند و به پروازهای داخلی و حجاج اختصاص دارد.
این فرودگاه دارای 6 ترمینال است که درهر کدام پروازهای خاصی انجام می شود. ازترمینال 1 و 2 برای ورود و خروج پرواز های داخلی، ترمینال 4 خروج از تهران به شهرهای مختلف ایران، ترمینال 6 برای ورود به تهران از شهرهای مختلف ایران و ترمینال 3 و 5 برای حج عمره و تمتع استفاده می شود.از جمله امکانات این فرودگاه می توان به پارکینگ ، خط مترو، شعب بانک های مختلف، دفتر بیش از15 شرکت هواپیمایی، ایستگاه تاکسی و ایستگاه اتوبوس ، دفتر هتل های مختلف ، رستوران، کافی شاپ، سالن ترانزیت، سالن عمومی ، غرفه کتاب ، عابربانک ، نمازخانه و... اشاره کرد. برای خرید بلیط هواپیما آتا از تهران به ارومیه کافی ست به سایت الی گشت مراجعه کنید و با مشخص کردن تاریخ سفرتان، ارزان ترین پرواز را خریداری کنید.
فرودگاه مهرآباد تهران

فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه

فرودگاه ارومیه که به‌عنوان یکی از فرودگاه‌های مهم شمال غرب است و به ‌دلیل همسایگی با سه کشور خارجی مرز هوایی محسوب می ‌شود. این فرودگاه در شهرستان خوی شهر ارومیه واقع شده است.از راه های دسترسی به این فرودگاه می توان به خطوط تاکسی و خودرو شخصی اشاره کرد. فرودگاه ارومیه دارای ۲ ترمینال داخلی به مساحت ۴۲۰۰ مترمربع و همچنین یک ترمینال خارجی به مساحت ۴۴۰۰ مترمربع است.
فراهم کردن شرایط رفاهی برای مسافران گرامی از الویت‌های مهم فرودگاه بین‌المللی ارومیه می‌باشد. این امکانات شامل موارد زیر است:
غرفه‌های تجاری، شعبه بانک ملی ، دستگاه‌های خودپرداز ، بسته‌بندی بار ، پارکینگ ، دفتر تاکسیرانی ، اشیای گمشده ، نمازخانه، چرخ دستی حمل بار و سرویس بهداشتی. از دیگر امکانات این فرودگاه می توان به یک اورژانس به صورت 24 ساعته و پزشک و پرستار برای خدمت رسانی به مسافران گرامی اشاره کرد و درصورتی که نیاز باشد بیمار به بیمارستان شهر منتقل شود، این کار با آمبولانس مستقر صورت می ‌گیرد.
فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه

خدمات VIP و CIP فرودگاهی چیست؟

خدمات CIP، مجموعه ای از خدمات و تشریفات فرودگاهی است که معمولا اشخاصی که بیش از یک سفر هوایی دارند از آن استفاده می کنند. به طور عمومی CIP به افراد دارای اهمیت ویژه از لحاظ تجاری گفته می شود اما در اصطلاح روزمره بسیاری از خدمات تشریفاتی و سرویس های ارزش افزوده فرودگاهی با این نام طبقه بندی می شوند. از آنجایی که این خدمات برای همه مسافران قابل خریداری است،همه می توانند با پرداخت هزینه، درخواست خدمات CIP کنند.
خدمات CIP شامل امکانات و خدمات رفاهی بخصوصی مثل دریافت کارت پرواز، بازرسی اختصاصی، پذیرایی در سالن، تحویل جامه‌دان، ترنسفر تا پای پلکان پرواز و… است. خدمات VIP، مجموعه ای از خدمات که بیشتر برای سفرا، وزرا، روسای جمهور و.... به طور کلی افرادی که از نظر سیاسی مهم هستند، در نظر گرفته می شود.
همان طور که گفته شد این خدمات برای افراد سیاسی در نظر گرفته شده است بنابراین حفظ امنیت این اشخاص از اهمیت بالایی برخوردار است. می توان گفت تفاوت عمده CIP و VIP در همین موضوع امنیت است. به گونه‌ ای که در کنار ارائه خدمات CIP در تمامی مراحل پرواز، امنیت این افراد توسط محافظان شخصی، دوربین‌های حفاظتی و سایر ملاحظات امنیتی تامین خواهد شد. اگر شما هم تمایل به دریافت خدمات CIP دارید، می توانید هنگام خرید بلیط هواپیما آتا از تهران به ارومیه این خدمات را نیز برای سفرتان خریداری کنید.
خدمات VIP و CIP فرودگاهی چیست؟