الی گشت خرید بلیط هواپیما، تور مسافرتی

سوالات شما

میزان بار مجاز در پرواز کارون تهران به خارک چقدر است؟

مقدار بار مجاز در پروازهای داخلی کارون معادل ۲۳ کیلوگرم می‌باشد و مسافران می‌توانند یک بار دستی معادل ۵ کیلوگرم را با خود به داخل کابین هواپیما حمل کنند.

میزان جریمه اضافه بار در پرواز کارون چقدر است؟

میزان جریمه اضافه بار هواپیمایی کارون به ازای هر یک کیلوگرم بار اضافی، یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر می‌باشد.

فاصله زمانی پرواز تهران به خارک چقدر است؟

مسافت هوایی بین دو شهر تهران تا خارک حدود ۶۸۶ کیلومتر بوده و مدت زمان این پرواز، چیزی حدود ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می‌کشد.

نحوه استرداد بلیط هواپیما تهران به خارک چگونه است؟

برای ثبت استرداد بلیط فقط کافیست که وارد سایت الی گشت شوید و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، سفارش خود را پیدا کنید و جزییات آن را مشاهده کنید. سپس روی گزینه استرداد کلیک کنید. در نظر داشته باشید که برای کنسلی بلیط ممکن است مقداری خسارت و جریمه پرداخت کنید و در نهایت درخواست استرداد شما نهایی خواهد شد.

قیمت بلیط هواپیما تهران به خارک با پرواز کارون چقدر است؟

قیمت بلیط هواپیما تهران به خارک کارون به عوامل گوناگونی از جمله تاریخ پرواز و نوع کلاس پروازی بستگی دارد.

آیا قیمت بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان در پرواز کارون ارزان‌تر است؟

معمولاً قیمت بلیط کودکان ۲ تا ۱۲ سال در سفر داخلی برابر ۵۰ درصد از نرخ بلیط بزرگسال و در سفر خارجی برابر ۷۵ درصد از نرخ بلیط بزرگسال است. همچنین قیمت بلیط نوزاد برابر با ۱۰درصد قیمت بلیط بزرگسال است.

تفاوت خدمات VIP و CIP در چیست؟

خدمات VIP فقط به افراد مهم سیاسی و دولتی اختصاص دارد و با ملاحظات‌امنیتی همراه است. در صورتی که استفاده از خدمات CIP برای همه مردم با پرداخت هزینه، امکان‌پذیر می‌باشد. هزینه خدمات VIP بر عهده سازمان مربوطه بوده ولی پرداخت هزینه CIP توسط خود مسافر انجام می‌شود.

خرید بلیط هواپیما تهران به خارک با پرواز کارون

اگر می‌خواهید هنگام خرید بلیط هواپیما تهران به خارک با پرواز کارون الی گشت، از مزایا و امکانات بسیار عالی بهره‌مند شوید، آژانس مسافرتی الی گشت بهترین گزینه برای شما می‌باشد که یک خرید امن و معتبر را برای مسافران خود رقم می‌زند. خرید بلیط هواپیما کارون به صورت آنلاین و تنها با چند کلیک ساده، باعث صرفه‌جویی در زمان شما عزیزان می‌شود.
برای این کار فقط کافیست مبدا و مقصد خود را مشخص کرده و سپس با تعیین تاریخ، تعداد بلیط و نوع کلاس پروازی (اکونومی، بیزینس و فرست) و زدن دکمه جستجو، لیست پروازهای موجود را مشاهده خواهید نمود. با اعمال فیلترینگ می‌توانید ایرلاین کارون را انتخاب نمایید و پرواز دلخواه خود را انتخاب کنید. در ادامه، باید مشخصات مسافر و یا همراهان خود را وارد نمایید و پس از پرداخت از طریق درگاه های معتبر بانکی، فرآیند بلیط هواپیما تهران به خارک با پرواز کارون الی گشت به پایان می‌رسد.
خرید بلیط هواپیما تهران به خارک با پرواز کارون

بلیط هواپیما چارتر پرواز کارون از تهران به خارک

بلیط چارتری توسط برخی دفاتر گردشگری به صورت یکجا خریداری شده و به مسافران فروخته می‌شود. در واقع شما بلیط را به صورت مستقیم از شرکت هواپیمایی نمی‌خرید، بلکه از چارترکننده خریداری می‌نمایید. قیمت بلیط هواپیما چارتر توسط شرکت چارتر کننده تعیین می‌شود و به همین دلیل، نرخ این پروازها معمولا با نوساناتی همراه است. چارتر‌کننده در شرایط و زمان‌های مختلف نرخ بلیط چارتری را تغییر می‌دهد تا بتواند بلیط تمام صندلی‌ها را بفروشد و از لحاظ اقتصادی سود کند. همچنین، بلیط چارتر قابلیت استرداد ندارد و از قیمت ثابتی برای همه سنین برخوردار است. شما می‌توانید مناسب‌ترین بلیط‌های چارتری را از شرکت الی گشت خریداری کنید.
بلیط هواپیما چارتر پرواز کارون از تهران به خارک

پرواز لحظه آخری کارون از تهران به خارک

پرواز لحظه آخری، روشی مناسب برای خرید بلیط هواپیما ارزان است. این نکته را مد نظر داشته باشید که هر چقدر به زمان پرواز نزدیک می شوید، قیمت بلیط نیز کاهش پیدا کرده و امکان خرید بلیط هواپیما ارزان برای شما فراهم می شود. برای خرید بلیط لحظه آخری باید هر لحظه آماده سفر باشید. برای خرید بلیط پرواز لحظه آخری کارون از تهران به خارک، فقط کافیست در بخش رزرو بلیط هواپیما الی گشت، مبدا و مقصد سفر و بازه زمانی مورد نظرتان را مشخص کنید. پس از مشخص کردن تعداد مسافران، نوع پرواز (یک طرفه یا رفت و برگشت) و کلاس پروازی می‌توانید جستجو خود را در میان پروازهای مختلف آغاز کنید و گزینه مورد نظر را انتخاب نمایید. با الی گشت می توانید بلیط هواپیما ارزان خود را به آسانی و تنها با چند کلیک ساده خریداری کنید.
پرواز لحظه آخری کارون از تهران به خارک

پرواز سیستمی کارون از تهران به خارک

خرید بلیط هواپیما سیستمی، بهترین گزینه برای یک سفر برنامه‌ریزی شده می‌باشد. این بلیط‌ها قیمت ثابتی دارند و برخلاف بلیط چارتر، قیمت آن‌ها دچار نوسان نمی‌شود. نرخ این پروازها توسط خود ایرلاین تعیین می‌شود و ثابت باقی ‌می‌ماند. همچنین قیمت بلیط سیستمی برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد قیمت بلیط بزرگسال است. شما می‌توانید بلیط پرواز سیستمی کارون از تهران به خارک را از چند روز و حتی چند هفته قبل خریداری کنید و با خیال آسوده برای سفر خود آماده شوید. یکی از مهم‌ترین مزایای بلیط سیستمی، قابل استرداد بودن آن است و شما می‌توانید به راحتی پرواز خود را کنسل کنید و یا تاریخ آن را تغییر دهید. برای خرید متنوع‌ترین و بهترین بلیط‌های سیستمی، فقط کافیست به سایت الی گشت مراجعه کنید و سفری دلنشین را تجربه کنید.
پرواز سیستمی  کارون از تهران به خارک

قیمت بلیط پرواز کارون از تهران به خارک

قیمت بلیط هواپیما دچار نوسانات زیادی در طول سال و حتی در طی یک روز می‌شود. این تغییر قیمت فقط مخصوص مسیرهای خارجی یا تفاوت در مقصد مسیرهای داخلی نیست و حتی برای یک مسیر مشخص در یک روز ممکن است قیمت‌های متفاوتی برای بلیط هواپیما وجود داشته باشد. قیمت بلیط هواپیمایی کارون به عوامل گوناگونی از جمله زمان سفر، مدت زمان و مسافت پرواز، کلاس پروازی، کلاس نرخی بلیط و مناسبت‌های ویژه و ایام تعطیلات و غیره بستگی دارد. همچنین، قیمت پروازهای فرست کلاس و بیزینس کلاس در مقایسه با پروازهای اکونومی گران‌تر است و در تعطیلات رسمی نیز، نرخ بلیط‌ها افزایش پیدا می‌کند. با خرید بلیط هواپیما تهران به خارک با پرواز کارون از الی گشت، می‌توانید ارزان‌ترین بلیط‌ها را با بهترین خدمات خریداری کنید.
قیمت بلیط پرواز  کارون از تهران به خارک

فاصله زمانی تهران تا خارک با پرواز کارون

یکی از سوالات اصلی مسافران در سفرهای هوایی، درباره مدت زمان سفر با هواپیما می‌باشد. مسافت هوایی بین دو شهر تهران تا خارک حدود ۶۸۶ کیلومتر بوده و مدت زمان این پرواز، چیزی حدود ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. این نکته را هم باید در نظر بگیرید که ممکن است، شرایط آب و هوایی و عوامل جوی نیز در فاصله زمانی این پرواز تاثیرگذار باشند.
فاصله زمانی تهران تا خارک با پرواز کارون

انواع کلاس های پروازی کارون

به طور کلی، مسافران می‌توانند در پرواز با ایرلاین‌های گوناگون، از کلاس‌های پروازی مختلف از جمله فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی در سفرهای هوایی خود بهره‌مند شوند که هرکدام شرایط و ویژگی‌هایی دارند. فرست کلاس از همه پروازها گران‌تر بوده و خدمات بهتری را ارائه می‌کند و پرواز اکونومی از همه ارزان‌تر بوده و خدمات متوسطی را به مسافران ارائه می‌کند. در حال حاضر ایرلاین کارون فقط از یک نوع پرواز اکونومی کلاس یا اقتصادی بهره می‌برد و فاقد پروازهای فرست کلاس و بیزینس کلاس می‌باشد. این نوع کلاس پروازی شامل ارزان‌ترین بلیط‌های هواپیما بوده و خدمات کم‌تری را به شما ارائه می‌دهد.
انواع کلاس های پروازی کارون

قوانین حمل بار در پرواز تهران به خارک با کارون

ایرلاین‌های مختلف دارای قوانین مخصوص به خود هستند که به منظور حفظ آرامش مسافران در نظر گرفته شده است از این رو رعایت این قوانین سفری دلپذیرتر برای شما و و سایر مسافرین فراهم می‌کند. یکی از این قوانین مربوط به حمل بار می‌باشد. در صورتی که مقدار بار شما از بار مجاز تعیین شده توسط ایرلاین تجاوز کند، باید جریمه آن را به عنوان هزینه اضافه بار پرداخت کنید. مقدار بار مجاز در پروازهای داخلی کارون معادل ۲۳ کیلوگرم می‌باشد و مسافران می‌توانند یک بار دستی معادل ۵ کیلوگرم را با خود به داخل کابین هواپیما حمل کنند.
قوانین حمل بار در پرواز تهران به خارک با کارون

قوانین خرید اضافه بار در کارون

همانطور که اشاره کردیم، اگر وزن بار شما از میزان مشخص شده توسط شرکت هواپیمایی بیشتر باشد، باید جریمه آن را پرداخت کنید. میزان جریمه اضافه بار هواپیمایی کارون به ازای هر یک کیلوگرم بار اضافی، یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر می‌باشد.
قوانین خرید اضافه بار در کارون

پذیرایی کارون در پرواز تهران به خارک چگونه است؟

شرکت هواپیمایی کارون، با توجه به حجم بالای پروازها از مبدا اهواز، برای کنترل و رسیدگی دقیق به نیازهای خود، از خدمات کترینگ شرکتی اهواز بهره‌مند شده و با توجه به افزایش و توسعه پروازها از سایر فرودگاه‌های کشور، تاسیس کترینگ تهران را نیز آغاز نموده است. شرکت هواپیمایی کارون به عنوان قدیمی‌ترین و ایمن‌ترین هواپیمایی ایران، همواره در تلاش بوده تا با رعایت استاندارد‌ها و دستور العمل‌های روز دنیا، سطح کیفی کترینگ خود را ارتقا دهد و رضایت و آسایش مسافران را تامین نماید.
پذیرایی  کارون در پرواز تهران به خارک چگونه است؟

امکانات پرواز تهران به خارک با ایرلاین کارون چیست؟

شرکت هواپیمایی کارون اولین شرکت هواپیمای کشور از سال ۱۳۰۵ فعالیت خود را با نام خدمات هوایی آغاز کرد و در سال ۱۳۹۵ به شرکت هواپیمایی کارون تغییر نام داد. در حال حاضر این ایرلاین حدود ۵۲۰ پرسنل دارد و قطب‌های اصلی آن فرودگاه بین‌المللی اهواز و فرودگاه مهرآباد تهران هستند. این شرکت هواپیمایی ضرایب ایمنی بسیار بالایی داشته و تاکنون هیچ سانحه‌ای در پروازهای خود نداشته است و به همین دلیل به عنوان ایمن‌ترین ایرلاین خاورمیانه شناخته شده است. کارون، هر سال موفق به تمدید گواهینامه عملیات پروازی و گواهینامه صلاحیت پروازی خود شده است.
امکانات پرواز تهران به خارک با ایرلاین  کارون چیست؟

ترمینال های فرودگاه مهرآباد تهران

فرودگاه مهرآباد تهران، از معروف‌ترین فرودگاه‌های ایران است که در سال ۱۳۱۷ احداث شده است. این فرودگاه سالانه تعداد بسیاری از مسافران به مقصد‌های داخلی و خارجی را جا‌به‌جا کرده و یکی از پررفت و آمد‌ترین فرودگاه‌های کشور محسوب می‌شود. فرودگاه مهرآباد دارای ۶ ترمینال می باشد که ترمینال های ۱ و ۲ برای پروازهای ورودی و خروجی داخلی است. ترمینال ۳ و ۵ برای پروازهای خروجی حج تمتع و همینطور پروازهای ورودی حج عمره میباشد. ترمینال ۴ مخصوص پروازهای خروجی داخلی و ترمینال ۶ هم مخصوص پروازهای ورودی داخلی می باشد. بانک ها، عابر بانک، پارکینگ، ایستگاه تاکسی، بوفه آبمیوه، تنقلات، چای و نسکافه، رستوران و کافی شاپ، غرفه فروش محصولات مختلف مانند کتاب، اسباب بازی، پوشاک و غیره، نمازخانه و سایر خدمات رفاهی از امکانات فرودگاه مهرآباد هستند.
پروازهای ورودی و خروجی ایرلاین کارون در فرودگاه مهرآباد به شرح ذیل می‌باشد:
پرواز ورودی: ترمینال ۲
پرواز خروجی: ترمینال ۲
ترمینال های فرودگاه مهرآباد تهران

فرودگاه جزیره خارک

فرودگاه جزیره خارک دارای باندی به طول ۲۴۰۰ متر و عرض ۴۵ متر می‌باشد و از امکانات فرودگاهی و ناوبری خوبی برخوردار است این فرودگاه امکانات و خدماتی را برای رفاه حال مسافران در نظر گرفته است که از جمله آن‌ها می‌توان به نمازخانه، رستوران، سرویس‌های بهداشتی، امور بانکی، خودپرداز، کافی شاپ، تاکسی های مخصوص انتقال مسافران، سالن انتظار، پارکینگ برای خودروها و غیره اشاره نمود. این فرودگاه در استان بوشهر، جزیره خارک و شمال شرق جزیره واقع شده است. از مسیرهای پرتردد پروازهای این فرودگاه می‎توان به پرواز تهران-خارک، شیراز-خارک، اصفهان-خارک، بوشهر-خارک، بهرگان-خارک و اهواز-خارک اشاره نمود.
فرودگاه جزیره خارک

آشنایی با خدمات VIP و CIP فرودگاهی

خدمات VIP فرودگاهی فقط به افراد مهم سیاسی از جمله رئیس جمهورها، وزیران و غیره اختصاص دارد و با ملاحظات امنیتی ویژه ای نیز همراه هستند. این خدمات، شامل سرویس و تشریفات ویژه ای هستند که منجر به آسایش مسافران می‌شود. بهره‌گیری از محافظان شخصی، دوربین مداربسته، دریافت کارت پرواز، پذیرایی در سالن فرودگاه، استقبال از مهمانان با یک دسته گل و غیره از خدمات این سرویس هستند. انجام همه این امور به عهده پرسنل بخش VIP بوده و مسافران می‌توانند با خیال راحت استراحت کنند. خدمات CIP معمولا به افرادی که از لحاظ تجاری معروف هستند، اختصاص دارد. اما از آنجایی که این خدمات خریدنی هستند، همه مسافران عادی هم می توانند با پرداخت هزینه، از خدمات CIP بهره مند شوند. از جمله خدمات این بخش می‌توان به تحویل گرفتن چمدان‌ها، امور دریافت کارت پرواز، پذیرایی داخل سالن و غیره اشاره نمود.
آشنایی با خدمات VIP و CIP  فرودگاهی