کارناوال عروسک های شهر نیس باز هم به حرکت افتادند!

آغاز کارناوال های عروسکی شهر نیس | CARNAVAL DE NICE

از آن جایی که مدتی است که داستان جلیقه زردها برای فرانسه پیش آمده، خیلی ها اولین فکری که می کنند این است که حتما این کشور دیگر برای توریست ها و گردشگران از اقصی نقاط دنیا جذاب نیست و بنابراین، فعالیت های گردشگری و کارناوال های مختلف و مناسبتی این کشور به کل تعطیل شده است اما باید بگوییم که خیر! خبر آغاز کارناوال های عروسکی شهر نیس در فرانسه شاید یکی از جمله خبرهایی باشد که نقیض این امر را به ما ثابت می کند. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، خبر آغاز کارناوال های عروسکی شهر نیس را مورد بررسی قرار دهیم.

آغاز کارناوال های عروسکی شهر نیس
مطالب مرتبط:
مکان هایی که باید در نرماندی فرانسه بازدید کنید
آشنایی با نیس، یکی از جذاب ترین شهرهای فرانسه
کدام یک از موزه های پاریس رایگان هستند؟

خبرگزاری های معتبر جهان و از جمله خبرگزاری های فرانسوی زبان به تازگی خبر آغاز کارناوال های عروسکی شهر نیس در روز شنبه ۱۶ فوریه ی سال جاری آن هم در میان استقبال گردشگران خارجی و داخلی آغاز به کار کرد. در این کارناوال که به صورت سالانه برگزار می گردد، عروسک‌ های غول ‌پیکر و بزرگی در خیابان ‌های شهر نیس در فرانسه رژه می‌ روند و در میان آن ها می ‌توان چهره ی شخصیت های مختلف و تاثیرگذار جهان و همچنین شخصیت‌ های سینمایی و افراد مشهور را به چشم دید.

درباره ی این جشنواره و یا بهتر بگوییم کارناوال فرانسوی باید بگوییم که، این جشن به مناسبت ۱۰۰سال فعالیت استودیو ویکتورین آغاز به کار کرده است، برگزار می شود. این شرکت از اصلی ترین شرکت های فیلم سازی در فرانسه است و معنای اسمش به پادشاه سینما باز می گردد.

کارناوال

امانوئل ماکرون، ولادیمیر پوتین، ترزا می و همچنین عروسک های بسیار بزرگ از بسیاری از شخصیت های معروف مخصوصا در هالیوود وجود دارد. این کارناوال تا ۱۱ اسفند و یا به عبارتی دیگر تا ۲ مارس ادامه دارد.

نیس

نیس یکی از زیباترین شهرهای جهان است و حتی جاذبه های دیدنی آن از پاریس هم بیشتر است. نیس در ناحیه ی سواحل مدیترانه ای فرانسه قرار گرفته است و از لحاظ جغرافیایی در آلپ کورت دازور و همچنین جنوب شرقی فرانسه قرار گرفته است. مساحت این شهر زیبا برابر با ۷۴۱ کیلومتر مربع است. نیس از لحاظ سرانه ی جمعیتی در رده ی ۵ در فرانسه قرار می گیرد.

شهر نیس

از آن جایی که نیس واقعا زیباست، هر ساله میزبان جشنواره های مختلفی در خود است. بر اساس نتایج به دست آمده توسط باستان شناسان، اولین بار در ۴۰۰ هزار سال پیش انسان ها به نیس پاگذاشتند اما یونانی ها در قرن ۴ میلادی نام این شهر را به نیک تغییر دادند که به مرور زمان نامش به نیس تبدیل شد.

پرواز دوباره هواپیمایی که در جنگ جهانی دوم سقوط کرده بود!
پرواز دوباره هواپیمایی که در جنگ جهانی دوم سقوط کرده بود!
اختلاف دولت ایتالیا و موزه لوور بر سر نمایش آثار داوینچی!
اختلاف دولت ایتالیا و موزه لوور بر سر نمایش آثار داوینچی!
برنامه سفر ارزان به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد
برنامه سفر ارزان به تهران در تعطیلات نوروز کلید خورد
هواپیمایی قطر پرواز اصفهان به پکن را راه اندازی نمود
هواپیمایی قطر پرواز اصفهان به پکن را راه اندازی نمود

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code