تئوری های جدید نشان می دهد اختاپوس ها از سیارات دیگر به زمین آمده اند!

اختاپوس های فضایی

ظاهر عجیب هشت پاها ممکن است برای نظریه اختاپوس های فضایی کافی باشد اما ۳۳ دانشمند که چنین نظریه ای را داده اند دلایل قانع کننده تری برای حرف های خود دارند. اختاپوس ها قابلیت هایی دارند که هیچ موجود دیگری روی کره زمین توانایی انجام آن را ندارد، آن ها می توانند بدن خود را تغییر دهند. آن ها در یک سیر تکاملی می توانند تغییرات ژنتیکی را به نحوی که نیازمند آن هستند بر روی DNA بدن خود انجام دهند. اختاپوس ها به صورت روتین RNA خود را تغییر می دهند تا بتوانند خود را با شرایط اطرافشان سازگار کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موجودات شگفت انگیز با الی گشت همراه شوید.

اختاپوس های فضایی

هشت پاها مسافرانی از فضا

مطالب مرتبط:
هشتمین جاذبه عجیب جهان در پارک ملی ایگواسو
مسیر بهشتی کوه آناپورنا در نپال (عکس)

عجایب اختاپوس ها برای ۳۳ دانشمند از موسسات معتبر کافی بود تا درباره تفکر و ایده ای متفاوت درباره این موجودات کار کنند. در طی یک تحقیقات گسترده که حاصل دهه ها تلاش است آن ها مقاله ای را در ژورنال Progress in Biophysics and Molecular Biology به چاپ رساندند. آن ها معتقد هستند بیولوژی هشت پاها یک معما نیست بلکه نشان می دهد اختاپوس ها موجوداتی فضایی هستند.

آن ها فکر می کنند اختاپوس های فضایی حدود ۲۷۰ میلیون سال پیش پا بر روی کره زمین گذاشتند. در این تحقیق آن ها از نظریه، ژنوم  (همه ی کروموزم های گوناگون که در هسته ی سلول های یک گونه ی معین یافت می شوند) هشت پا با ۳۳۰۰۰ ژن کد کننده پروتئینی دارای سطح پیجیدگی بالا است، استفاده کرده اند.

هشت پاها

دانشمندان با در نظر گرفتن ژنوم پیچیده هشت پاها گفتند: باور پذیر است که بگوییم به جای این که این گونه بر روی زمین تکامل یافت باشند از آینده دور بر روی زمین آمده اند، یا اگر بخواهم واقع بینانه تر نگاه کنیم اختاپوس های فضایی هستند و از سایر نقاط کهکشان به این جا آمده اند، به نظر ما این ژن های متفاوت و از جایی غیر از کره زمین به این جا آمده اند.

از طرفی توانایی های خارق العاده این جانور به تئوری اختاپوس های فضایی جان بیشتری می بخشد.

ویژگی های منحصر به فرد اختاپوس

هشت بازو در کنار سر هشت پا قرار گرفته اند و تمام اندام های حیاتی اختاپوس های فضایی در سر آن ها قرار دارد. رو این بازوها با کلاهک های مکنده پوشیده شده است (۲۴۰ تا در هر بازو) که قدرت مکش بسیاری دارند و اختاپوس ها از آن برای شکار استفاده می کنند. این موجودات فضایی سه قلب دارند و خونشان آبی رنگ است.

ویژگی های منحصر به فرد اختاپوس

علی رغم این که اختاپوس ها در دسته بی مهرگان قرار می گیرند دارای سیستم عصبی پیشرفته ای هستند و می توانند موضوعات مختلفی را یاد بگیرند. بررسی ها مشخص کرده آن ها توانایی حل پازل و شناسایی شکل های مختلف را دارند، همچنین حافظه بلند مدت و کوتاه مدت بسیار خوبی دارند.

این موجودات می توانند به روش های خارق العاده ای از چنگال شکارچیان بگریزند. آن ها توانایی استتار در محیط توسط تغییر رنگ و بافت پوستشان را دارند. در صورتی که یکی از بازوهای هشت پا قطع شود می توانند به سرعت یک بازوی دیگر را رشد دهند و از آن استفاده کنند.

مسافران زمین

انقراض جمعی برخی از گونه ها موجب شده که برخی حقایق از دست برود. یکی از انقراض های گسترده جمعی حدود ۵۰۰ میلیون سال پیش روی داد. فسیل هایی که از چند میلیون سال بعد از آن موجود است یک انفجار عجیب در میان موجودات روی زمین را نشان می دهد. می توان گفت عاملی که موجب انقراض گونه های مختلف جانوری شد به گروه دیگری از موجودات زندگی بخشید.

منبع: allthatsinteresting.com

موزه هگمتانه تا پایان تیر ماه تعطیل شد
کاخ گلستان مرمت می شود
توریسم سلامت چرا مهجور مانده است؟
توسعه گردشگری دبی این بار با افتتاح موزه توهمات دبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code