تکلیف ارز گردشگران ورودی و خروجی تا آخر هفته مشخص می شود

تعیین تکلیف ارز گردشگران ورودی و خروجی تا آخر هفته

به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، بسته جدید ارزی تا آخر هفته جاری از سوی دولت اعلام خواهد شد. علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی الکامپ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، ضمن اعلام این خبر گفت: «در این بسته ارزی جدید، موضوع تبدیل ارز گردشگران ورودی و خروجی کشور تعیین تکلیف خواهد شد.» برای آگاهی از جزئیات این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه شوید.

ارز گردشگران
مطالب مرتبط:
آیا پرداخت ارز مسافرتی متوقف می شود؟
دولت تا هفته آینده درباره ارز همراه حجاج تصمیم می گیرد!
ارز گردشگری در اولویت بانک مرکزی قرار گرفت

مونسان در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

در گفت و گویی که روز سه شنبه ۹ مرداد ماه با معاون اول رئیس جمهور داشتم، ایشان اعلام کردند که بسته جدید ارزی که در آن تکلیف ارز ورودی و خروجی گردشگران مشخص می شود، تا آخر هفته جاری تدوین و اعلام می گردد.

وی در ادامه به آمارهای گردشگران ورودی به کشورمان اشاره کرد و در اینباره افزود: «در اوایل سال گذشته گردشگران ورودی به کشور ۳ درصد کاهش داشتند، اما در پایان سال شاهد آن بودیم که این آمار ۴ درصد رشد داشت. در سه ماه اول سال جاری هم به دلایلی همچون کاهش هزینه های خدمات گردشگری کشور به دلیل تفاوت های نرخ ارز و ارزان تر شدن سفر برای خارجی ها در ایران، شاهد رشد ۳۰ درصدی ورود گردشگران به ایران بودیم. البته در این راستا، مشکلات بسیاری سر راه قرار دارد. مشکلاتی همچون رفتن ایرلاین ها و محدود شدن پروازهای ورودی به ایران. ما به دنبال راهکاری برای این مشکلات هستیم.»

تعیین تکلیف ارز مسافرتی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، از اهمیت گردشگری سلامت و گردشگری روستایی در کشور سخن گفت و به سفر مردم عمان به ایران برای درمان اشاره کرد. وی از الکترونیکی شدن خدمات گردشگری در کشور و همچنین خدمات سازمان میراث فرهنگی ابراز رضایت کرد و در اینباره گفت:

خوشبختانه الکترونیکی شدن خدمات سازمان میراث فرهنگی روز به روز در حال رشد و گسترش است و ما تا پایان این راه را ادامه می دهیم. برای گردشگری هم برنامه های مهمی در پیش داریم. در حال حاضر ۱۷۰۰ پروژه گردشگری در دست احداث داریم و تا پایان این دولت، ۱۲۵۰ مورد از آن ها به بهره برداری خواهند رسید. اقامتگاه های بوم گردی از جمله این برنامه ها هستند که موجب مهاجرت معکوس از شهر به روستا شده اند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد