اعتبار دوباره ویزاهای ایران در آمریکا

ویزاهای صادر شده برای مسافران هفت کشور دوباره اعتبار دارد

فرمان دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در باره ی لغو ویزای ۷ کشور از جمله ایران و ممنوعیت ورود اتباع این ۷ کشور تا ۳ ماه دیگر، از طرف قاضی فدرال باطل شد و طبق آن، ویزاهایی که از قبل صادر شده بودند دوباره اعتبار دارند. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
سفر به آمریکا تا ۹۰ روز دیگر ممکن می شود
فرانسه اخذ ویزا را برای ایرانیان راحت می کند

لغو دستور دونالد ترامپ

هنوز جزییات زیادی در دسترس نیست اما مشخص شده که اعتبار ویزاهای باطل شده، برگردانده شده است.

طبق دستوری که دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب آمریکا هفته ی  پیش داده بود و آن را امضا و تایید هم کرده بود، ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان که ایران هم جز آنهاست، به ایالات متحده آمریکا با محدودیت روبروست که باعث مخالفت های گسترده نه تنها در کشورهای دیگر بلکه حتی در داخل آمریکا شد. بعد از شکایت ها و اعتراض های زیادی که شد، قاضی های فدرال تصمیم گرفتند بعضی از بخش های این فرمان را تعلیق کنند.

بر اساس تصمیمی که دونالد ترامپ گرفته بود، حدود ۶۰ هزار ویزا برای سفر به آمریکا صادر شده بود که بعد از دستور او همگی باطل شدند اما حالا معلوم شده افرادی از ایران و ۶ کشور دیگر که ویزای معتبر آمریکا داشته باشند و مهر باطل روی ویزایشان نخورده باشد، می توانند به آمریکا سفر کنند و دیگر منعی برای آنها وجود ندارد.

یکی از سخنگوهای وزارت امنیت داخلی آمریکا هم گفته است از این به بعد، ورود افرادی از این ۷ کشور که ویزای معتبر امریکا را داشته باشند مثل قبل است.

جالب است بدانید دولت ترامپ، گفته حکم قاضی فدرال “مسخره” است و در نتیجه در اولین فرصت، لین حکم را لغو می کند.

دونالد ترامپ که گفته با جلوگیری از ورود شهروندان ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی می خواهد از آمریکا در برابر تروریسم محافظت کند، ویزای آمریکای شهروندان این ۷ کشور را لغو کرد تا از هر گونه ورود اتباع ۷ کشور به مدت ۹۰ روز به آمریکا جلوگیری کند.

بعد از اعلام حکم قاضی فدرال،  وزارتخانه‌های خارجه و امنیت داخلی آمریکا، چند شرکت هواپیمایی مثل ایر فرانس، بریتیش ایرویز و خطوط هوایی امارات، مسافرانی از این کشورها را که دارای ویزای معتبر آمریکا باشند، قبول می کنند.

زندگی در استرالیا چگونه است؟
زندگی در استرالیا چگونه است؟
بهترین کشورهای نزدیک ایران برای زندگی کدام ها هستند؟
بهترین کشورهای نزدیک ایران برای زندگی کدام ها هستند؟
معرفی کامل روش های مهاجرت به استرالیا
معرفی کامل روش های مهاجرت به استرالیا
آغاز صدور ویزای فرودگاهی آذربایجان برای ایرانی ها
آغاز صدور ویزای فرودگاهی آذربایجان برای ایرانی ها

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code