فرانسه اخذ ویزا را برای ایرانیان راحت می کند

در بحبوحه ای که خبر لغو ویزای ایرانیان به آمریکا به مدت ۹۰ روز باعث بحث و جنجال های زیادی شد و خبر خوبی برای ایرانی ها نبود، وزیر خارجه فرانسه خبر از راحت شدن صدور ویزا برای ایرانیان به فرانسه داد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

ژان مارک آیرو

آقای ژان مارک آیرو گفت ما در این زمینه کارهای خوبی انجام داده ایم و همه تلاشمان را می کنیم تا کار ورود ایرانی ها به فرانسه راحت تر و سریع تر از قبل باشد. برای اینکار، به سفارت فرانسه در ایران اقدامات لازم را گفته ایم و علاوه بر این سفیر ما دارد تلاش زیادی را در این زمینه انجام می دهد تا هر چه زودتر این اتفاق بیفتد.

همکاری ایران و فرانسه در زمینه های تجاری، تحصیلی

مطالب مرتبط:
عزیمت سالانه ۵ هزار گردشگر کره ای به ایران
گردشگران ایرانی و شکستن رکورد سفر به روسیه

آقای آیرو با بیان اینکه ایران در زمینه ی آموزش عالی و تحصیلات دانشگاهی در دنیا پیشینه خوبی دارد و شناخته شده است، خواهان همکاری در این زمینه هم شد و ظاهرا چندین تفاهم نامه جدید هم در این زمینه قرار است به زودی نوشته شود.
زمینه تجاری هم یکی دیگر از مسائلی است که از سوی کشور فرانسه مورد استقبال قرار گرفته و قرار است در این مورد هم همکاری های دو طرفه انجام شود. آقای آیرو در این زمینه صحبت هایی کرده است.
برجام به ما ثابت کرد که ایران حامی صلح است و به دنبال آرامش است. بعد از تفاهم نامه برجام، اعتمادی دو طرفه شکل گرفت . حالا می توانید ببینید که روابط دو کشور مستحکم تر از قبل شده است. شرکت های خودروسازی پژو و رنو دوباره در ایران شروع به کار کرده اند. این شرکتها و فعالیت های آنها در ایران، فرصت های شغلی زیادی را در ایران بوجود می آورد. علاوه بر شرکت های خودرو سازی، در حال حاضر یک فروند هواپیما به ایران تحویل داده شده است و ۹۹ تای دیگر هم قرار است به همین ترتیب تحویل داده شود که امیدواریم مثل اولین فروند، با همان سرعت تحویل داده شود.
خبر آخر این همایش این بود که صادرات کالا به ایران همچنان به محکمی گذشته و حتی محکم تر از قبل دنبال خواهد شد. نخست وزیر فرانسه در این باره گفت صادر کنندگانی که بخواهند به ایران صادرات داشته باشند از طرف دولت این کشور حمایت می شوند که این موضوع نشان دهنده ی اعتمادی است که دولت فرانسه به ایران دارد. به دلیل تصوری که تاجرهای فرانسوی از سختی حضور در ایران دارند، دولت فرانسه سعی می کند با بانک های بیشتری کار کند تا علاوه بر اعتماد سازی بیشتر، موانع مالی هم برداشته شود.

اشیای موزه تاریخ ارمنستان به موزه ملی ایران رسید
اشیای موزه تاریخ ارمنستان به موزه ملی ایران رسید
۱۵ اسفند روز درختکاری و دوستی با طبیعت
۱۵ اسفند روز درختکاری و دوستی با طبیعت
برگزاری دوازدهمین جشنواره اقوام ایرانی
برگزاری دوازدهمین جشنواره اقوام ایرانی
مطالعات نشان می دهد نگرانی زن ها برای سفر افزایش یافته است!
مطالعات نشان می دهد نگرانی زن ها برای سفر افزایش یافته است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code