اعتراض توریست ها به تعطیلی آخر هفته بازار تبریز

تعطیلی آخر هفته بازار تبریز

بازار تبریز یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر تبریز است که بصورت جهانی هم ثبت شده است، اما در روزهای تعطیل به روی گردشگران بسته است و کسی نمی تواند از آن دیدن کند. این در حالی است که یک بنای جهانی، باید همیشه پذیرای گردشگران باشد. همین موضوع باعث اعتراض گردشگران داخلی و حتی اپراتورهای تور های خارجی شده است. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

عکس بازار تبریز
مطالب مرتبط:
میبد شهر ملی زیلو شد
اولین مجموعه زمستانی تفریحی ایران در کیش ساخته می شود

یکی از بزرگترین و پر اهمیت ترین بازارهای سرپوشیده ی قاره ی آسیا، بازار تبریز است که قدمت طولانی ای هم دارد. همین موضوع باعث شده تا بسیار مورد توجه گردشگرای داخلی و خارجی باشد، با این وجود در روزهای تعطیل بسته است. تعطیل بودن یک بازار در روزهای تعطیل اصلا غیر عادی نیست اما وقتی بنایی ثبت جهانی شود و به عنوان میراث جهانی باشد، قضیه کاملا فرق دارد. این باعث شده تا گردشگران داخلی و خارجی زیاد اعتراض کنند.

علاوه بر این موضوع، شهر تبریز قرار است در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی معرفی شود، اما تعطیل بودن آن در روزهای تعطیلمی تواند ضربه ی بزرگی به این قضیه وارد کند چون همه چیز در تعارض با گردشگری در سال ۲۰۱۸ است. یکی از مسئولان گردشگری در این باره می گوید: در بازار تبریز فقط مغازه های عمومی وجود ندارد و بعضی از آنها شخصی هستند، که باعث می شود دست ما بسته باشد و نتوانیم مردم را همیشه به بازار راه دهیم.

بازار تبریز

از طرفی این بنا با بناهای دیگر فرق دارد و فقط یک جاذبه نیست بلکه اموال مردم هم در آن قرار دارد و به همین دلیل باید حافط امنیت این اموال هم باشیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code