معرفی اقامتگاه های سازگار با محیط زیست در جهان

مشهورترین اقامتگاه های سازگار با محیط زیست در جهان

فعالیت های انسانی در دهه های اخیر سبب بروز مشکلات جدی برای محیط زیست شده است؛ به همین دلیل اکثر افرادی که این مهم برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است سعی در محیا کردن شرایطی هستند تا این معظل را حل کنند تا آسیب کمتری هنگام سفر به محیط زیست وارد شود. یکی از این اقدامات ساخت اقامتگاه هایی است که با محیط زیست سازگار هستند و نه تنها باعث تخریب نمی شوند بلکه با شرایط و قوانینی که دارند مسافران آنها باید به طبیعت احترام بگذراند و در حفظ آن کوشا باشند. الی گشت در این مطلب به چند مورد از بهترین اقامتگاه های سازگار با محیط زیست در جهان اشاره کند، با ما همراه باشید.

اقامتگاه های سازگار با محیط زیست در جهان

اقامتگاه میسول | Misool Eco Resort

مطالب مرتبط:
اولین هتل فضایی در سال ۲۰۲۲ به فضا پرتاب می شود
ابلاغ نرخ جدید عوارض خروج از ایران

یکی از این اقامتگاه های سازگار با محیط زیست که می خواهیم درباره صحبت کنیم، اقامتگاه میسول (Misool Eco Resort) در کشور اندونزی است. این مجموعه در جنوب شرقی آسیا واقع شده و مکانی رویایی را به وجود آورده است. این اقامتگاه با استفاده از ۵۰۰ گونه تپه ی مرجانی ساخته شده و به عنوان یکی از مراکز جهانی در تنوع زیستی در جهان مطرح است. اقامتگاه میسول، اقامتگاهی معروف و مشهور است و از ۱۳ خانه‌ی چوبی در منطقه‌ای خاص و بی‌نظیر تشکیل شده است. هدفی که مسئولان محیط زیست کشور اندونزی جهت ساخت این اقامتگاه سازگاه با محیط زیست در نظر داشته اند، حفاظت و احیای طبیعت منطقه بوده است.

اقامتگاه میسول

اقامتگاه ترتل این | Turtle Inn  

اقامتگاه معروف دیگری که جزء اقامتگاه های سازگار با محیط زیست است اقامتگاه ترتل این (Turtle Inn) است. این مجموعه توسط یکی از فیلم سازان مشهور جهان به نام «فرانسیس و النور کاپولا»، ساخته شده است. ترتل این متشکل از ۲۵ کلبه با سقف کاهی است که خو به نوعی سیستم خنک کننده ی اتاق ها به صورت طبیعی است. در این مکان، به جای بطری‌های آب پلاستیکی، بطری آب از جنس استیل ضد زنگ ارائه می‌شود و همچنین غذا‌ها با استفاده از مواد غذایی ارگانیکی که در باغ پرورش داده شده، طبخ می‌شوند.

اقامتگاه ترتل

اقامتگاه بوشمنز کلوف | Bushmans Kloof

در آفریقای جنوبی هم یکی دیگر از این نوع اقامتگاه ها وجود دارد که نام آن بوشمنز کلوف  (Bushmans Kloof) است. منطقه ای که این اقامتگاه در آن قرار گرفته است متعلق به یک قرن پیش است و در میان کوه ها می باشد که با اقامت در آن می توانید تجربه ی بی نظیری از طبیعت شگفت انگیز این را بدست بیاورید. در این اقامتگاه، ۱۶ اتاق در دسترس است که در میان طبیعتی خاص بنا شده‌اند. لازم به ذکر است که بیش از ۱۵۰ گونه‌ی پرنده، ۷۵۰ گونه‌ی گیاهی و بیش از ۳۵ نوع پستاندار تحت پوشش این منطقه طبیعی اقامتگاه سازگار با محیط زیست است.

اقامتگاه بوشمنز کلوف

اقامتگاه آریارا | Ariara Resort 

در کشور فیلیپین هم یک اقامتگاه با هدفی مشترک با بقیه اقامتگاه هایی که به منظور حفاظت از محیط زیست ساخته شده که نام آن اقامتگاه آریارا (Ariara Resort) است. ساخت این اقامتگاه در فیلیپین سبب بهبود در وضعیت اشتغال و آموزش برای مردم محلی این منطقه شده است. نکته مهم این است که آموزش درست ماهی گیری هم مسافران داده شده است تا آنها بتوانند هم تفریح خود را داشته باشند و هم این که به محیط زیست منطقه آسیبی وارد نسازند. علاوه بر این، نباید انتخاب این جزیره به عنوان جزیره‌ای مسحور‌کننده در جهان، نادیده گرفت.

اقامتگاه آریارا

اقامتگاه ریسرجنس | Resurgence

در میان تمامی اقامتگاه های سازگار با محیط زیست که در سراسر جهان وجود دارند، اقامتگاه ریسرجنس Resurgence در فهرست بهترین اقامتگاه های سازگار با محیط زیست در جهان، توسط تیم نشنال جئوگرافی قرار گرفته است. این اقامتگاه در امتداد جنگل ۵۰ هکتاری بارانی و در نزدیکی دو پارک واقع شده و یکی از بهترین منظره های کشور نیوزلند را شامل می شود. همچنین در این اقامتگاه، چندین درخت بومی و کمیاب در سال ۲۰۰۳ کاشته شده است و طراحی ساختمان‌های این اقامتگاه را به طور بومی در نظر گرفته اند تا کمترین استفاده از منابع را داشته باشند

اقامتگاه ریسرجنس

اقامتگاه اقیانوسی 

اقامتگاهی در کشور استرالیا هم نیز توسط یک شرکت اجتماعی تاسیس شده و توسط مرکز محیط زیست حفاظت می شود. این اقامتگاه اقیانوسی تمام سودی که از این مجموعه بدست می آورد را به مرکز حفاظت از حیات وحش اختصاص داده است. نکته جالب و پراهمیت این مجموعه استفاده از پنل های خورشیدی است که به طول کامل از آنها برای ساخت اقامتگاه استفاده شده است. مسافران می توانند  از پنجره‌ی اتاق خود هر از گاهی شاهد زندگی کانگورو‌ها در طبیعت اطراف اقامتگاه باشند.

منبع: travelpulse.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code