اولین جشنواره ملی گردشگری و پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در ارومیه برگزار شد

برگزاری اولین جشنواره ملی گردشگری و پنجمین نمایشگاه صنایع دستی آذربایجان غربی

اولین جشنواره ملی گردشگری ایرانی و پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی آذربایجان غربی که از ۲۹ مرداد ماه در شهر توریستی و زیبای ارومیه کار خود را آغاز کرده بودند، با استقبال بسیار خوب مردم همراه شدند. همچنین، هم زمان با این رویدادها، اولین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایران در این شهر برگزار شد. برای آگاهی از جزئیات این خبر، در ادامه این مطلب با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

جشنواره ملی گردشگری
مطالب مرتبط:
باور کردنی نیست اما این ها تصاویر یک جشنواره ماهی گیری است! + تصاویر واقعی
برگزاری جشنواره گل غلتان در سمنان، میراثی صد ساله
بهترین جشنواره های غذایی دنیا + تصویر

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، شهر ارومیه در روزهای اخیر میزبان چند رویداد مهم گردشگری در سطح ملی بود.  اولین جشنواره ملی گردشگری ایرانی، نمایشگاه صنایع دستی آذربایجان غربی و همچنین اولین جشنواره گردشگری غذا و هنر آشپزی ایران در این شهر برگزار شدند. این رویدادها با همکاری و هماهنگی تمامی نهادها دولتی فعال در بخش گردشگری و با تلاش اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان برپا شدند. افرادی از سراسر ایران، توانمندی ها و آثار صنایع دستی خود را در این شهر در معرض نمایش به عموم قرار دادند.

به گفته یکی از مسئولین برگزاری این رویداد، برای اولین بار در استان آذربایجان غربی، فیلمی از تمامی جاذبه های گردشگری شهرستان های استان تهیه شده و در اختیار شهروندان و مسئولین مربوط قرار داده شده است. این مقام مسئول امیدوار است تا جشنواره ملی گردشگری این استان، بتواند توانمندی های گردشگری آذربایجان غربی را از حالت بالقوه به حالت بالفعل در بیاورد. افسانه رنجبر معاون صنایع دستی استان هم درباره پنجمین نمایشگاه صنایع دستی آذربایجان، اینگونه گفت:

در این نمایشگاه، هنرمندانی از حدود ۲۵ استان کشور تولیدات و محصولات بومی خود را در ۱۴۰ غرفه به بازدیدکنندگان عرضه کردند. محصولات تولیدکنندگان حاضر در این نمایشگاه تنوع بسیار خوبی داشتند. محصولاتی از صنایع چوبی، چرمی، قلمزنی، چاقوسازی و سایر رشته های صنایع دستی ایران در شهر ارومیه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شدند. بسیار خوشحال هستیم که توانستیم این رویداد را با این کیفیت بالا برگزار کنیم.

آذربایجان غربی

در جشنواره گردشگری غذا هم حدود ۲۰ آشپز از شهرهای مختلف استان، اعم از سرآشپزهای حرفه ای هتل ها و رستوران ها و همچنین آشپزهای خانگی، انواع و اقسام غذاهای خوشمزه شهرهای خود را به بازدیدکنندگان عرضه کردند. همچنین در این رویداد، مسابقه ای بین این آشپزها برگزار شد و به بهترین آشپزها جوایزی اهدا شد. بسیاری از کارشناسان عقیده دارند که برگزاری چنین رویدادهایی در استان های مختلف کشور، می تواند به رونق و توسعه صنعت گردشگری آن استان و شهرستان های آن کمک زیادی کند. رویدادهای ارومیه، روز دوم شهریور ماه به کار خود پایان دادند.

جاذبه های گردشگری معروف مهاباد
جاذبه های گردشگری معروف مهاباد
این بار واقعا به جهنم دره بروید!
این بار واقعا به جهنم دره بروید!
در این شهر هیچ کولری روشن نمی شود!
در این شهر هیچ کولری روشن نمی شود!
مسجد سردار، بنایی بر جای مانده از دوره قاجار در ارومیه
مسجد سردار، بنایی بر جای مانده از دوره قاجار در ارومیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code