چگونه ایران جزء امن ترین کشورها برای سفر گردشگران شد؟

ایران جزء امن ترین کشورها برای سفر گردشگران

برای اینکه یک کشور بتواند عنوان امن ترین کشور را بدست آورد می بایست ویژگی های خاصی از نظر میزان جرم و بسیاری از موارد دیگر در ان اندازی گیری شود اما از طرفی دیگر هر ساله کشورهایی نیز هستند که به عنوان امن ترین کشورها برای سفر گردشگران انتخاب می شوند. در این انتخاب، کشورهایی که در بالای این لیست قرار می گیرند نیاز به برخی ویژگی هایی غیر از موضوع قبلی خواهند داشت. حال اینکه معیارها و گزینه ها برای انتخاب چنین کشوری چه چیزی است موضوعی است که جای بحث برای آن وجود دارد. در ارزیابی و بررسی که برای سال ۲۰۱۹ توسط دو موسسه بین المللی اینترنشنال SOS و سازمان کنترل ریسک صورت گرفته است ایران جزء امن ترین کشورها برای سفر گردشگران انتخاب شده است. حال می خواهیم دلیل این انتخاب را بررسی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

ایران جزء امن ترین کشورها
مطالب مرتبط:
آشنایی با فرودگاه جدید استانبول، بزرگ ترین فرودگاه جهان!
آشنایی با معروف ترین کتاب های گردشگری ایرانی و خارجی
معرفی امن ترین کشورهای جهان برای مسافرت در سال ۲۰۱۸

علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در یادداشت کوتاهی به ایسنا گفته است که زحمات و تلاش های سازمان میراث فرهنگی در این چند سال در نهایت و پیش از آنچه که پیش بینی می شده به ثمر نشسته است. به گزارش این خبرگزاری بررسی های صورت گرفته از جانب سازمان های بین المللی اینترنشنال SOS و همچنین سازمان کنترل ریسک موجب شده تا میزان امنیت و خطر در کشورهایی به عنوان مقصد گردشگری اندازه گیری شود و در بررسی هایی که برای سال ۲۰۱۹ توسط این دو موسسه انجام شده است، کشور ایران جزء امن ترین کشورها در کنار کشورهای مطرحی در زمینه گردشگری همانند انگلیس، اسلوونی، دانمارک و سوییس قرار گرفته است.

ایران جزء امن ترین کشورها

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در طول چند سال اخیر تلاش های بسیاری را در جهت تغییر چهره ایجاد شده از ایران در زمینه گردشگری نموده است. چندی پیش که چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) با حضور زوراب پلولیکاشویلی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری برگزار شده بود یکی از نقاط عطف در تغییر چهره گردشگری در ایران به شمار می رفت. سازمان گردشگری ایران در این اجلاس در خصوص امنیت گردشگری در این کشور توضیح داده و مفاهیمی را در مورد امنیت ایران و همچنین امنیت گردشگران ایرانی به نمایش گذاشت. این اقدامات در امتداد برنامه ریزی های چندین ساله سازمان گردشگری در جهت تغییر چهره ایران از این منظر صورت گرفت.

ایران جزء امن ترین کشورها

با توجه به اینکه در سال های اخیر تبلیغات منفی علیه ایران مخصوصا در مورد عدم امنیت گردشگری علی الخصوص از طرف کشورهایی همانند آمریکا صورت گرفته است اما تلاش های مدت دار و در نهایت سخنرانی هایی که در چهلمین اجلاس سازمان گردشگری جهانی برگزار شد موجب گردید تا موارد بررسی شده توسط سازمان های مربوطه مجددا بازبینی شده و به دور از هرگونه تبلیغات منفی و سیاسی در خصوص آن ها تصمیم گرفته شود که این موجب گردید تا ایران جزء امن ترین کشورها برای سفر گردشگران به حساب بیاید.

ایران جزء امن ترین کشورها

دریافت چنین رتبه ای برای کشور عزیزمان ایران می تواند یک نقطه عطفی در صنعت گردشگری به شمار رود. از این جهت که با توجه به این رتبه بندی که توسط موسسات معتبر بین المللی صورت گرفته، آسایش خاطر در مسافرانی که در برنامه سفر خود گردشگری و سفر به ایران را قرار داده اند می تواند بسیار موثر باشد. با ادامه این روند و گسترش انگیزه گردشگری و البته نباید فراموش کرد که با رشد زیرساخت های داخلی می توان حجم بسیار زیادی از گردشگران خارجی را سالانه به کشور وارد نموده که در ادامه موجب درامد زایی بسیاری نیز می گردد. پس در کل می توان به این مطلب خوش بین بوده و امیدوار بود که بتوان با ادامه این روند رشد بزرگری را در صنعت گردشگری ورودی ایجاد نماییم تا پس از آنکه در جایگاه ایران جزء امن ترین کشورها برای گردشگران قرار گرفته بتوان ایران را در رتبه های بالای جذب توریست در سطج جهان قرار داد.

۱۰ مورد از بهترین پارک های تهران
آشنایی با ۷ هتل مجلل ایران
چشمه های قیر جوشان ماماتین در رامهرمز خوزستان
خانه کلبادی، خانه ای از دوران قاجار در ساری

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code