اعلام بازدید رایگان موزه ها در روز جهانی جهانگردی

بازدید رایگان موزه ها در روز جهانی جهانگردی

از سال ۱۹۸۰ تا کنون، ۲۷ ام سپتامبر از سوی سازمان جهانی جهانگردی که مصادف با ۵ مهر ماه نیز می باشد، به عنوان روز جهانی گردشگری اعلام شده است. در واقع علت انتخاب این روز به انگیزه‌ اتمام فصل پیک و پر رونق گردشگری در کشورهای نیمکره شمالی و همچنین شروع فصل تعطیلات در کشورهای نیم کره جنوبی می باشد. حال به این بهانه تیم خبری الی گشت در این مطلب خبر از بازدید رایگان موزه ها در روز جهانی جهانگردی را به شما می دهد.

بازدید رایگان موزه ها در روز جهانی جهانگردی
مطالب مرتبط:
بهترین موزه های تهران
سفر به تاریخ در کاخ موزه های تهران
معرفی موزه آبگینه تهران، موزه ای به جا مانده از دوران قاجار

لازم به ذکر است که هدف از گرامیداشت این روز افزایش سطح آگاهی در خصوص اهمیت گردشگری در نزد عموم مردم جهان و نشان دادن چگونگی تاثیرگذاری گردشگری بر اجتماع، فرهنگ، سیاست و اقتصاد در کشورهای جهان است. در بیشتر کشور های جهان در این روز بخصوص و به مناسبت این روز برنامه های ویژه ای را تدارک می بینند و جشن هایی را برگزار می کنند و به منظور توسعه صنعت گردشگری و آشنایی بیشتر مردم با این مفهوم، این برنامه ها و جشن ها را به فرصتی برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی تبدیل می کنند.

بازدید رایگان موزه ها

این روز مهم در ایران نیز در هر سال با برگزاری یک همایش با حضور مسئولان و مقامات کشوری و با حضور و تقدیر از برخی فعالان حوزه گردشگری گرامی داشته می شود. علاوه بر این در سال های گذشته به مانند امسال بازدید رایگان موزه ها در روز جهانی جهانگردی که تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند از اقدامات این سازمان در این روز است.

مکان های گردشگری

در همین راستا، معاون سازمان گردشگری سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی اعلام کرد: با توجه به اینکه روز جهانی گردشگری در سال جاری با ماه محرم متقارن شده است و به دلیل اینکه در بسیاری از شهر های ایران مشغول به برگزاری برنامه‌های مذهبی و مناسبتی با این ایام می باشند، تصمیم بر آن شد تا برای گرامیداشت روز جهانی گردشگری، از این ظرفیت به وجود آمده بیشتر استفاده شود. در سال های گذشته نیز روز جهانی گردشگری با شعارهایی از جمله صلح، گفت و گو، انرژی، دسترسی، میراث جهانی و آب و توریسم همراه بود.

روز جهانی گردشگری

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد امسال مراسم جداگانه ای به مناسبت روز جهانی گردشگری از سوی این سازمان برگزار نمی شود. در این اطلاعیه ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) و یاران ایشان آمده است: روز پنجم مهر به مناسبت روز جهانی جهان گردی، بازدید از موزه‌ها و کاخ موزه‌ها و تمام اماکن تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی در سراسر کشور برای گردشگران و همه هموطنان رایگان است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code