بازدید از موزه ها در روز جهانی موزه رایگان است

بازدید رایگان موزه ها در روز جهانی موزه

طبق اعلان مدیریت اداره کل موزه ها و اموال منقول تاریخی، بازدید از تمام موزه های کشور در روز جهانی موزه رایگان است. آقای محمد رضا کارگر در اینباره گفت: «در تاریخ جمعه، ۲۸ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی موزه ها، بازدید از همه موزه ها و محوطه های ملی و جهانی زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رایگان است». در ادامه این خبر با الی گشت همراه شوید.

موزه ملی ایران
مطالب مرتبط:
برگزاری جشنواره گل غلتان در سمنان، میراثی صد ساله
چرا مومیایی های مصری به ایران نیامدند؟

در هفته گذشته، شایعاتی مبنی بر رایگان بودن بازدید از موزه های سراسر کشور به مدت یک هفته، به مناسبت روز جهانی موزه به گوش می رسید. کارگر با رد تمامی این شایعات در این رابطه افزود: «هیچگونه تخفیفات یا تسهیلات دیگری برای بازدید از موزه های زیر نظر سازمان، در روزهای دیگر هفته ارائه نخواهد شد و این قضیه فقط مربوط به روز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه می باشد».

لازم به ذکر است که بازدید از آثار موزه لوور فرانسه که در موزه ملی ایران در معرض نمایش قرار داده شده اند هم در روز جهانی موزه رایگان می باشد.

موزه ایران باستان

در ادامه، محمدرضا کارگر به لزوم به کارگیری روش های نوین و خلاقانه از طرف موزه ها، برای جذب مخاطبان و بازدیدکنندگان بیشتر و همچنین ایجاد وفاداری در بین بازدیدکنندگان فعلی تاکید کرد و گفت موزه ها برای این منظور باید برنامه های متنوعی در طول سال اجرا کنند.

طبق نظر کارگر، یکی از این برنامه های متنوع، می تواند در همین روز جهانی موزه برگزار شود. او در این رابطه افزود: «در روز جهانی موزه برنامه های متنوعی، مثل برگزاری نمایشگاه های دوره ای از آثاری که در مخازن و انبارهای موزه ها نگه داری می شود، نمایش آثار موزه های کشور در مناطق دیگر کشور، برگزاری جشنواره های محلی و استانی و دوره های آموزشی و کاربردی مثل مرمت اشیای تاریخی، برگزار می شود و این امر می تواند باعث ترغیب گردشگران نسبت به بازدید از موزه های کشور شود».

موزه آبگینه

موزه های کشور از جمله جاذبه های گردشگری فرهنگی محسوب می شوند که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران به بازدید از آن ها می پردازند. اما آیا هر یک از این گردشگران برای بار دوم هم به بازدید از این موزه ها می پردازند؟ یا به قول معروف نسبت به این موزه ها وفادار هستند؟ این موزه ها انواع مختلفی همچون موزه های تاریخی، موزه های طبیعی، موزه های مردم شناسی، موزه های جنگی، موزه های فضای باز و.. دارند. به گفته کارگر، مدیر اداره کل موزه های کشور، هر یک از این موزه ها باید به فراخور حیطه کاری خود، با برگزاری برنامه های متنوع در طول سال، به جذب بیشتر گردشگر همت کنند.

جزئیاتی از درجه بندی اقامتگاه های بوم گردی در ایران
جزئیاتی از درجه بندی اقامتگاه های بوم گردی در ایران
سوئد معتبرترین پاسپورت دنیا را دارد
سوئد معتبرترین پاسپورت دنیا را دارد
برگزاری آیین جهانی نوروز به تلاش یونسکو در برج میلاد
برگزاری آیین جهانی نوروز به تلاش یونسکو در برج میلاد
سیل ونیز تبدیل به تهدید جدی این شهر گردشگری شد
سیل ونیز تبدیل به تهدید جدی این شهر گردشگری شد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code