بلیط هواپیما

بازسازی کلیسای نوتردام در ۵ سال امکان پذیر نیست

بازسازی کلیسای نوتردام

بسیاری از مدیران موزه ها، معماران و مهندسان برجسته و اساتید دانشگاه های بزرگ با ارسال نامه ای سخنان رییس جمهور فرانسه را در مورد بازسازی کلیسای نوتردام در مدت زمانی کوتاه مورد انتقاد قرار دادند. بر اساس گزارش ایسنا، به نقل از آرت نیوز، کارشناسان آثار باستانی و معماران برجسته پیش از این نیز اعلام کرده بودند که بازسازی کلیسای نوتردام که در پانزدهم آوریل در اثر آتش ‌سوزی مهیبی دچار آسیب دیدگی شدید گردید، روند بسیار پیچیده ‌ای داشته که امکان دارد بازسازی کلیسای نوتردام یک دهه یا حتی بیشتر نیز زمان ببرد. این در حالی است که امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه در بیانیه ‌ای اعلام کرده بود که قصد دارد بازسازی این کلیسای تاریخی را در مدت ۵ سال انجام دهد. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بدانید.

بازسازی کلیسای نوتردام در طول 5 سال آینده امکان پذیر نیست
مطالب مرتبط:
تصاویری از کلیسای نوتردام پاریس، قبل و بعد از آتش سوزی!
نگاهی به تاریخچه و سرگذشت غم انگیز کلیسای نوتردام در پاریس
کلیسای نوتردام ریمز در فرانسه

بیش از ۱۰۰۰ تن از مدیران و متخصصان موزه به همراه استادان دانشگاه و معماران و مهندسان برجسته در نامه ‌ای از رییس جمهور فرانسه خواستند تا کارشناسان و متخصصان را برای بازسازی کلیسای نوتردام در مدت زمان محدود و ۵ ساله ای که اعلام کرده تحت فشار قرار ندهد. این نامه که به وسیله ۱۱۶۹ نفر امضا شده است، درروزنامه فیگارو در تاریخ بیست و هشتم آوریل چاپ شده است. نکته جالب توجه اینکه امضای سالواتور ستی، مدیر سابق موزه متروپولیتن نیویورک، امضای دلفاین کریستوف مورخ ایتالیایی و امضای دلفاین کریستوف مدیر بخش بازسازی مرکز یادبودهای ملی فرانسه نیز در بین آن ‌ها دیده می شود.

بازسازی کلیسای نوتردام در طول 5 سال آینده امکان پذیر نیست

‌امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه یک روز پس از حادثه آتش سوزی مهیب کلیسای نوتردام در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد، امیدوار است بازسازی این کلیسا تا پایان سال ۲۰۲۴ که در آن زمان فرانسه میزبان بازی ‌های المپیک خواهد بود، زیباتر از همیشه به پایان رسد. علاوه بر این رئیس جمهور فرانسه در اقدامی غیر معمول، یک بازنشسته ارتش را به عنوان نماینده ویژه خود در امور بازسازی کلیسای نوتردام انتخاب کرد. مدیران موزه ها، معماران و اساتید برجسته دانشگاهی در بخشی از نامه اعتراضی خود به اعلامیه رییس جموهور فرانسه نوشتند: ما متوجه هستیم که از دیدگاه سیاسی بازسازی کلیسای نوتردام نیازمند اقدامات فوری می باشد و همچنین ما از تاثیر منفی آسیب به کلیسای نوتردام بر چهره فرانسه از دیدگاه جهانیان آگاه هستیم اما آنچه ممکن است در سال های آینده برای کلیسای نوتردام رخ بدهد باعث نگرانی ما شده است. این نگرانی حتی از تقویم سیاسی نیز مهم ‌تر است.

بازسازی کلیسای نوتردام در طول 5 سال آینده امکان پذیر نیست

مدیران موزه ها، اساتید دانشگاهی و معماران برجسته معترض به سخنان رییس جمهور فرانسه از او می‌خواهند تا پیش از اعلام زمان بازسازی کلیسای نوتردام در رسانه های عمومی، زمان کافی برای بررسی میزان آسیب ها به کلیسا را در اختیار کارشناسان و متخصصان آثار باستانی قرار داده و آن ها اضافه کردند که در حال حاضر نمی توان در مورد راه حل مناسب برای بازسازی کلیسای نوتردام و یا زمان تکمیل ان اظهار نظر دقیقی نمود. کلیسای تاریخی نوتردام با نزدیک به هزار سال قدمت در پانزدهم آوریل دچار آتش سوزی مهیبی شده که پس از چند ساعت آتش نشانان توانستند آن را مهار کنند. در این آتش سوزی، برج کلیسای نوتردام و سقف آن به طور کامل از بین رفته و سایر قسمت های هنری و تاریخی آن نیز دچار آسیب شدید شده است.

یزد به عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار انتخاب شد
یزد به عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار انتخاب شد
بهترین هتل های جهان از نگاه تریپ ادوایزر برای سال ۲۰۱۸
بهترین هتل های جهان از نگاه تریپ ادوایزر برای سال ۲۰۱۸
چهار تغییر مهم در سفرهای هوایی سال ۲۰۱۹
چهار تغییر مهم در سفرهای هوایی سال ۲۰۱۹
محله کن، قطب گردشگری شهر تهران شد
محله کن، قطب گردشگری شهر تهران شد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code