کلیسای نوتردام ریمز در فرانسه

Chevet cathédrale Reims

کلیسای نوتردام ریمز ، نگین درخشان هنر گوتیک در فرانسه

کلیسای نوتردام ریمز در فرانسه بنایی است که در سراسر جهان به عنوان نمونه‌ای از هنر گوتیک می‌درخشد. مجسمه‌های بی شمار این کلیسا درخشش خاصی به آن بخشیده است و جای تعجب نیست که این بنای تاریخی توسط یونسکو در سال ۱۹۹۱ به عنوان میراث جهانی ثبت شد. سوال اساسی این است که چه چیزی به این ساختمان اعتبار بخشیده و پاسخ این است که نقش محوری آن در تاریخ فرانسه برای ۸۰۰ سال باعث اعتبار بخشی به آن شده است. با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به این بنای دیدنی بزنیم.

مطالب مرتبط:
گورستان های نهفته، جاذبه های مرموز پاریس
جاذبه های شهر نیس در فرانسه
کلیسای نوتردام ریمز در فرانسه

از سویی دیگر این کلیسای جامع، محل غسل تعمید کلوویس (Clovis- یکی از پادشاهان فرانسه) در سال ۴۹۸ که وی به دنیا آمد، بود و به همین دلیل ریمز تبدیل به شهری برای استقرار پادشاهان شده است. همچنین، این شاهکار در ریمز در سال ۱۹۶۲ محلی برای مصالحه رسمی فرانسه و آلمان بود. در این کلیسای جامع با حضور ژنرال دوگل و آدناور ( (Adenauer، صدراعظم آلمان پایه‌های بازسازی اروپا گذاشته شد. به لحاظ معماری نیز کلیسای جامع ریمز ارزشمند است، به این دلیل که نشان دهنده نوآورانه ترین تکنیک ‌های قرن سیزدهم می‌باشد. قرینه ‌سازی‌ها و خطوط صاف آن قابل تحسین است و اعتبار منحصر به فردی به این بنای مذهبی بخشیده است. کلیسای مورد بحث ۱۵۰ متر طول دارد و یک برج ۸۰ متری در بالای سقف آن قرار گرفته است.

Reims Cathedral

ورودی بزرگ این کلیسا و ویژگی‌های تزئینی زیبا و نمادین آن ظرافت خاصی به وجود آورده است. به لطف ساختار قوسی شکل این ساختمان و دهانه ‌های بزرگ آن امکان ورود نور به داخل بنا از طریق شیشه‌های رنگ ‌آمیزی شده به وجود آمده است. همانطوری که سازندگان این بنا در قرن سیزدهم درنظر داشتند، این بنا تبدیل به یک ویترین نور واقعی شده است.
در این کلیسا تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ مجسمه وجود دارد که بر زیبایی‌های آن افزوده است. ستون‌های مجسمه ‌ای، قوس‌ها (سنگ ‌های برش خورده)، مجسمه‌های تزئینی چهره، پرستشگاه‌ های موقت، مجسمه‌های چهره که در داخل و خارج کلیسا قرار دارند، کلیسای جامع ریمز را سزاوار عنوان زیباترین کلیسای معرف سبک گوتیک کرده است.

کلیسای نوتردام ریمز
سنت فرانسیس، کلیسای جهانی اکوادور
سنت فرانسیس، کلیسای جهانی اکوادور
معرفی جاذبه های گردشگری بروجن
معرفی جاذبه های گردشگری بروجن
آتشفشانی که به طرز عجیبی گدازه های آن آبی است!+ تصاویر
آتشفشانی که به طرز عجیبی گدازه های آن آبی است!+ تصاویر
ارگ بردسیر در کرمان، یادگاری ۳۰۰ ساله از دوره صفوی
ارگ بردسیر در کرمان، یادگاری ۳۰۰ ساله از دوره صفوی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code