با این عینک های مجازی، گمشده تان را پیدا کنید!

عینک های مجازی

گم کردن یک وسیله خودش به حد کافی دردسرساز است و همت و تلاش برای پیدا کردن آن وسیله نیز دشواری های خاص خودش را دارد.

به دنبال همین موضوع، شرکت مایکروسافت فناوری جدیدی ابداع کرده است که با شناسایی اشیا، محل نگهداری آنها را برای کاربر ردیابی خواهد کرد شاید بسیاری از افراد این لحظه را تجربه کرده باشند که هنگام ترک منزل، فراموش می کنند دسته کلید خود را در چه جایی قرار داده اند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
تحولات فناوری در سالی که گذشت
مهمترین فناوری های پوشیدنی سال

حال مایکروسافت وسیله ای با نام ‘هولولنز’ ( HoloLens) را توسعه داده که در واقع یک عینک واقعیت مجازی است و مشکل فراموش کردن محل اشیا را رفع خواهد ساخت. نحوه کار این عینک مجازی به این صورت است که کاربر پس از قرار دادن آن روز چشم، یک شیء را در برابر مقابل دوربین های کوچک نصب شده روی عینک قرار می دهد و دستور شناسایی آن را خواهد داد.

سپس هر زمان که دسته کلید و یا سایر اشیای شناسایی شده توسط این عینک در معرض دید باشند، عینک محل قرارگیری آنها را ثبت کرده و هرگاه کاربر محل آنها را بپرسد، صفحه نمایش کوچک تعبیه شده در گوشه لنزهای عینک، اخرین محل مشاهده شده آن را نشان خواهد داد.

با این حال، در پتنت مایکروسافت برای این عینک ها کاربردهای دیگری نیز آمده که از آن جمله می توان به علائم هشدار آن مبنی بر جا گذاشتن کیف پول کاربر در رستوران اشاره داشت.

کارشناسان براین اعتقادند؛که این فناوری همچنین می تواند مزایای خاصی در ‘جهان واقعی’ داشته باشد و به عنوان مثال برای افراد مبتلا به زوال عقل و سالخوردگانی که هر روز با مشکل یادآوری محل قرار گیری اشیاء روبرو هستند، یاریکند.

یک سخنگوی مایکروسافت ثبت پتنت این عینک توسط مایکروسافت را تایید کرد اما درباره زمان عرضه این عینک ها به بازار هنوز صحبتی نکرده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد