برای اولین بار در تهران نمایشگاه لوور برگزار می شود

برگزاری نمایشگاه لوور در تهران

قرار است برای اولین بار در ایران، نمایشگاهی از تاریخ لوور برگزار شود که در آن آثار بسیار با ارزش تاریخی و فرهنگی از تمدن های باستان در معرض دید عمومی قرار می گیرد. همراه الی گشت با جزییات بیشتر باشید:

نمایشگاه لوور در تهران
مطالب مرتبط:
خرید بلیط ترکیش ایرلاین با کارت شتاب امکان پذیر شد
ایران از روسیه هواپیمای اوریون-۲۰ می خرد

قرار است آثاری از موزه ی لوور برای اولین بار در ایران نمایش داده شود. مدیر کل موزه ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی آقای کارگر در این باره گفته است: برای اولین بار در ایران و در شهر تهران، نمایشگاهی به نام «لوور در تهران» برپا می شود که بر اساس تفاهم نامه ای که سال گذشته بین معاونت میراث فرهنگی ایران و موزه ی لوور در تهران منعقد شد، است.

در این نمایشگاه، آثاری از تمدن های باستان و کهن دنیا مثل تمدن مصر باستان، یونان و آثار بسیار با ارزشی از هنر فرانسه به مدت ۴ ماه، نمایش داده  می شود.

این اولین بار است که آثار موزه ی لوور فرانسه به عنوان امانت به ایران داده می شود که این موضوع نشان دهنده ی اعتمادی است که بین دو کشور ایران و فرانسه وجود دارد و نشان می دهد که سطح موزه داری دو طرف تا چه اندازه ای رشد کرده است.

آقای کاگر از همه ی دوستداران تاریخ و فرهنگ دعوت کرده تا به این نمایشگاه بروند و در این باره می گوید: این کار جدای ازاینکه کمک می کند تا دانش و سطح آگاهی مردم کشور در مورد تمدن های مختلف دنیا بیشتر شود، نشان دهنده ی میزان امنیتی است که ایران دارد و ثابت می کند موزه داری تا چه حد در ایران رشد مثبت داشته است.

تاجی از جواهر موزه لوور

مدیر کل موزه ها گفته است که کشورهای کره جنوبی و ارمنستان هم قرار است نمایشگاه هایی از آثار خود در ایران برپا کنند و علاوه بر این کشورها، کشور مکزیک هم گفته است که علاقه مند است که از آثار باستان و تمدن خود، نمایشگاهی در ایران برگزار کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد