برج ایفل رنگ می شود!

برج ایفل، یک بار دیگر رنگ می‌شود

به مناسبت ۱۳۰مین سالگرد برج ایفل قرار است بار دیگر این برج زیبا رنگ شود. برج ایفل یکی از بناهای تاریخی در شهر پاریس و حتی جهان به شمار می رود، به طوری که سالانه میلیون ها گردشگر برای گرفتن عکس و تماشای این برج به پاریس می روند و آن را نزدیک می بینند. این برای چندمین بار است که برج ایفل رنگ می شود و حدود ۶۰ تن رنگ برای این برج معروف پاریسی لازم است. در ادامه این خبر همراه الی گشت باشید.

برج ایفل در پاریس
مطالب مرتبط:
بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه در شیراز + تصویر
کشف قدیمی ترین فسیل با قدمت ۱٫۶ میلیارد سال

برج ایفل در سال ۱۸۸۹ در شهر پاریس تاسیس شد، در آن زمان پاریسی ها این برج را دوست نداشتند، درست بر عکس حالا که این برج به عنوان یکی از مهمترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری در شهر پاریس نامدار شده است. شاید دلیلی این که مردم از این برج بدشان می آمده رنگ قرمز آن بوده است که البته این رنگ برای خودش دلیلی داشته که در ادامه به آن می پردازیم. با توجه به قدمت ۱۲۹ ساله این برج قرار است امسال هم در سالگرد تاسیس آن برای ۱۹ مین بار رنگ آمیزی شود، این اقدام در اواخر سال ۲۰۱۸،انجام می شود. وزارت فرهنگ فرانسه و مقامات شهر پاریس در حال حاضر به این موضوع فکر می‌کنند که آیا رنگ فلزی فعلی آن را حفظ کنند یا این که رنگ دیگری جای آن را بگیرد.

برج ایفل رنگ می شود

یکی از کارشناسان وزارت فرهنگ در این مورد گفت:

ما رنگ‌های قدیمی را می خواهیم دوباره احیا و بازسازی نماییم، درست مانند همان کاری که در زمان بازسازی یک نقاشی قدیمی انجام می شود. همین موضوع باعث شده تا ذهن تمام کارشناسان این پروژه برای حفظ نمای فعلی برج یا این که تغییر عمده ای بر روی آن اعمال شود نیز مشغول می باشد.

مهندس عمران و معمار برج، گوستاو ایفل گفته است: رنگ قرمزی که بر روی این بنا در قدیم استفاده شده به منظور حفاظت از فلزهای برج در برابر زنگ زدگی آن بوده است. اما از زمان ساخت آن، این برج به رنگ‌های قرمز اخرایی، زرد و چند طیف مختلف از رنگ قهوه‌ای در آمده است. زمانی هم سایه‌های رنگی روی این نما وجود داشت به طوری که انگار این بنای پاریسی به آسمان رسیده است.

برج ایفل دوباره رنگ می شود

با توجه به این که هنوز مشخص نیست وزرات خانه چه رنگی را برای این برج معروف جهان می خواهند انتخاب کند، اما چیزی که مشخص است میزان رنگی هست که برای پوشش کل بانوی آهنین پاریس ما نیاز داریم و آن هم حدود ۶۰ تن رنگ است. کار رنگ‌آمیزی در ماه اکتبر آغاز خواهد شد و احتمالا سه سال طول خواهد کشید. این کار، بخشی از یک پروژه‌ی بلندمدت است. طی ۱۵ سال آینده، برج ایفل تحت بازسازی‌هایی به ارزش ۳۶۹ میلیون دلار (۳۰۰ میلیون یورو) قرار خواهد گرفت و یک دیوار شیشه‌ای ضد گلوله در اطراف این بنای تاریخی نصب خواهد شد.

منبع: www.msn.com

پیاده روی در بلوار باتومی
پیاده روی در بلوار باتومی
گشت و گذاری در اُور بِرگ، آفریقای جنوبی
گشت و گذاری در اُور بِرگ، آفریقای جنوبی
پارک لامپینی بانوک؛ طبیعتی زیبا و دل انگیز
پارک لامپینی بانوک؛ طبیعتی زیبا و دل انگیز
راز اشکال عجیب دریای مرده چیست؟
راز اشکال عجیب دریای مرده چیست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code