به گردشگران سن پترزبورگ ویزا رایگان داده می شود

صدور ویزا رایگان برای گردشگران سن پترزبورگ

اگر چه ممکن است سن پترزبورگ نسبت به خیلی از شهرهای دیگر دنیا، شهری جهانی نباشد اما با جذابیت های تاریخی و طبیعی اش، گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و اگر از کسانی که به این شهر سفر کرده اند، درباره ی آن سوال کنید به شما می گویند برای دیدن این شهر افسانه ای چندین روز زمان لازم است. دولت روسیه و مقامات سن پترزبورگ برای بالا بردن تعداد گردشگرها، قصد دارند تا به زودی ویزا رایگان برای توریست های این شهر صادر کند. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

مطالب مرتبط:
سفر یک زن به دور دنیا با موتور سیکلت
رتبه اول گردشگری دنیا به اسپانیا رسید

گردشگری در سنت پترزبورگ
با وجود به جذابیت هایی که شهر سن پتربورگ در خود دارد، نسبت گردشگران آن به گردشگران شهرهای بزرگتری مثل پاریس، لندن و… کمتر است و در این مورد شاید کمی در حق آن کم لطفی شده باشد. در هر صورت مسئولان این شهر حالا برای رونق دادن به صنعت گردشگری و افزایش گردشگر، راهکار جدیدی را در نظر دارند.
در جدیدترین برنامه ی گردشگری این شهر قرار است تا برای افرادی که می خواهند با اهداف تفریحی، تماشای مسابقات ورزشی، شرکت در سمینارها و یا نمایشگاه های بین المللی به این شهر بیایند، ویزا رایگان صادر شود. این ویزا البته الکترونیکی و در نتیجه دریافت آن بسیار راحت است و نیازی به مراجعه ی حضوری ندارد.
البته این ویزا شامل همه ی گردشگرها نمی شود و بیشتر شامل افرادی که پاسپورت اروپایی و امریکایی داشته باشند، می شود اما با این حال هنوز مشخص نیست اتباع ایرانی هم می توانند آن را دریافت کنند یا خیر. از آنجایی که کشور روسیه قبلا این برنامه را در کشورهای شرق دور امتحان کرده و به موفقیت رسیده بود، بعید نیست از این طریق بتواند با استقبال زیادی از طرف توریست ها مواجه شود.

چرا در سال ۲۰۱۷ به روسیه سفر کنیم؟
چرا در سال ۲۰۱۷ به روسیه سفر کنیم؟
چرا در جزیره ای از روسیه این سازه های مارپیچ ساخته شدند؟
چرا در جزیره ای از روسیه این سازه های مارپیچ ساخته شدند؟
گشت و گذار در سوچی با قطار و اتوبوس
گشت و گذار در سوچی با قطار و اتوبوس
چطور از سنت پترزبورگ به مسکو برویم؟
چطور از سنت پترزبورگ به مسکو برویم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code