تصاویری هولناک از بازگشایی تابوت سیاه در اسکندریه!

جریان تابوت سیاه در اسکندریه چه بود؟

حدود یک ماه پیش خبری در خصوص پیدا شدن تابوت سیاه در اسکندریه که حدود ۳۰ تن وزن داشت و از جنس گرانیت منتشر شد، این کشف بزرگ توسط کارگران ساختمانی در شهر اسکندریه و در محله “سیدی جابر” صورت گرفت که توجه همگان را بر انگیخت. قدمت این تابوت سیاه در اسکندریه به ۳۲۳ قبل از میلاد مسیح بر می گردد و بزرگ‌ترین تابوتی است که تاکنون در اسکندریه پیدا شده است، اما در این بین بسیاری امید داشتند که جسد اسکندر درون آن باشد و واکنش‌های عجیب زیادی در اینترنت را در پی داشت، البته در این بین برخی نیز اعتقاد داشتند باز کردن این تابوت موجب نفرین دانشمندان مرتبط خواهد شد. برای اطلاع از جزییات این خبر در ادامه با الی گشت همراه باشید.

تابوت سیاه در اسکندریه
مطالب مرتبط :
بزرگترین کشف تاریخی دنیا اتفاق افتاد! تابوت سیاه! + تصاویر
کشتی هایی که به تابوت های مرگ تبدیل شدند!
چرا مومیایی های مصری به ایران نیامدند؟

در نهایت این امر توسط دانشمندان و مهندسان ارتش مصر صورت پذیرفت و تابوت سیاه در اسکندریه را باز کردند. به گفته دبیر کل سازمان میراث فرهنگی مصر: این تابوت سیاه بزرگ ‌ترین تابوتی است که تاکنون در اسکندریه کشف شده است و در خصوص این تابوت مرموز باز شده، تیم تحقیقاتی دچار هیچ کشکل و طلسمی نشده است.

تابوت غول پیکر

در این تابوت سه اسکلت وجود دارد که بسیار محتمل است که متعلق به سه سرباز باشد. نشانه‌هایی از شکستگی که احتمالا از برخورد با ابزاری تیز است روی جمجمه یکی از این سربازها دیده می شود که بررسی و تجزیه و تحلیل این اسکلت در اولویت برنامه های دانشمندان است تا سن، دلیل مرگ و محل زندگی آنها را کشف کنند. جالب است بدانید که این تابوت سیاه در اسکندریه به همراه یک سردیس بزرگ از مرمر سفید در ۵ متر زیر زمین کشف شد که در خصوص این سردیس دانشمندان احتمال می‌دهند که متعلق به صاحب آرامگاه باشد. تابوت تازه کشف‌ شده ۱۸۵ سانتی‌متر ارتفاع، ۲۶۵ سانتی‌متر طول و ۱۶۵ سانتی‌متر عرض دارد.

مایع داخل تابوت غول پیکر

به نقل از کارشناسان و متخصصان امر، بین درِ تابوت و بدنه آن یک لایه ملات وجود داشت که سالم بود که مشخص بود از زمان دفن تاکنون باز نشده است و این تابوت در حدود هزار سال پیش در دوره پادشاهی پتلویمیک به دفن شده است. در این زمان و در پی شهر هایی که اسکندر در مصر فتح کرد، شهر اسکندریه به عنوان پایتخت برگزیده شد. دوره پادشاهی پتلویمیک با خودکشی آخرین فرعون مصرو تقریبا ۳۰ سال قبل از میلاد مسیح از بین رفت. اما وجود مایعی سرخ رنگ و غلیط در تابوت که اسکلت ها داخل ان شناور بودند بسیار جلب توجه کرد و بسیاری از مردم برای اینکه مزه آن را امتحان کنند داوطلب شدند و برخی با تهیه یک نامه ابراز داشتند ما باید این مایع نفرین شده داخل تابوت را به عنوان نوعی نوشیدنی انرژی زا بنوشیم تا بتوانیم قدرتش را درک کنیم و بمیریم.

مایع داخل تابوت

بعد از اینکه تعداد زیادی این درخواست را داشتند و بیش از ۱۵۰۰ نفر آن نامه را امضا کردند، پژوهشگری بهنام پرفسور رولف هالدن در سایت لایو ساینس اعلام کرد نوشیدن این مایع کار عاقلانه ‌ای نیست و به طور قطع با نوشیدن این مایع تهوع‌ آور نه تنها قدرت جادویی به دست نمی‌آورید بلکه خود را در معرض خطرات بسیار جدی قرار خواهید داد. خوردن آب‌های گندیده به‌هیچ عنوان کار عاقلانه‌ای نیست و قدمت این مایع هیچ تاثیری در خطرات آن ندارد. همچنین با توجه به اینکه مایعاتی این چنین که چندین جسد در داخل آن پوسیده شده‌اند، شامل مقدار زیادی باکتری و عوامل دیگر بیماری ‌زا هستند که قطعا آن‌ها بسیار خطر دارند و می‌توانند موجب مرگ انسان شوند. از طرفی دیگر هم تخم میکروب‌ها می‌توانند در بافت‌های جسد تا میلیون‌ها سال باقی بمانند که خطر احتمالی بروز بیماری‌های ناشناخته را تشدید می کند.

تجربه ی پرواز با اولین هواپیمای عمود پرواز و برقی دنیا
فرمان مهاجرتی ترامپ باعث کاهش گردشگری آمریکا شده است
سقف ارز مسافرتی ۵۰۰۰ یورو اعلام شد
برگزیدگان نهایی مسابقه عکس حیات وحش معرفی شدند + تصاویر
  1. Avatar
    محمد بردستانی

    با سلام
    این مطلب و خیلی از مطالب رو که میخونم واقعا بیشتر برام اثبات میشه بیچارگی آدمها بخاطر حماقت خودشونه مثل ملت احساساتی ایران و مصر و پیشرفت مردم اروپا و آمریکا بخاطر اینه که عاقلانه فکر میکنن و خرافات رو هم با آزمایشات علمی چک میکنند, نمونه اش حماقت مردانی که میخوان اون مایع ناشناس رو بخورن و باهوشی اون دانشمند که بهشون هشدار میده. واقعا بدبختی برخی از ملل مثل ایران از خودشونه.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code