تجربه ی پرواز با اولین هواپیمای عمود پرواز و برقی دنیا

به کارگیری فناوری پیچیده ی عمود پرواز در هواپیماهای برقی

شرکت لیلیوم اعلام کرده است که با موفقیت تستهای عملی این محصول بینظیر را به اتمام رسانده است. استفاده از دستگاههای پیشرانه الکتریکی با قابلیت بلند شدن و فرود عمودی، این هواپیما را به اولین وسیله هوانوردی با این تکنولوژی تبدیل کرده است. در این نمونه بصورت کنترل از راه دور، توانایی حمل دو سرنشین وجود دارد. تا مدتی قبل تنها صحبت از ساخت این هواپیماهای برقی بوده و حالا این شرکت از تولید تجاری این محصول تا ۲ سال آینده خبر می دهد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

عمود پرواز
مطالب مرتبط:
پرواز بزرگترین هوایپمای آبی- خاکی جهان در چین
پرواز چه تاثیری روی مزه غذا دارد؟

این هواپیما، دارای ۳۶ موتور الکتریکی کوچک است که ۱۲ عدد از آن‌ها روی هر یک از بال‌ها قرار گرفته‌اند و برای مانور این وسیله و دور زدن‌ آن هم کاربرد دارند. عمل بلند شدن و نشستن هواپیما، توسط کامپیوتر و کاملا خودکار انجام می‌شود. نهایت سرعت هواپیمای لیلیوم، ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود و می‌تواند با یک بار شارژ نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر را طی کند. لیلیوم از ایمنی محصول خود اطمینان دارد و برای هرکدام از ۳۶ موتور، تجهیزات جداگانه‌ای قرار داده است تا در صورت خرابی یک قسمت، باقی موتورها به فعالیت خود ادامه دهند. باتری‌های این هواپیما نیز در چند گروه طراحی شده‌اند.
آنچه بیش از همه ابتکار شرکت لیلیوم را جذاب جلوه می‌دهد، امکان استفاده از آن به‌عنوان یک وسیله‌ی حمل و نقل شهری است. از سویی دیگر، این وسیله می‌تواند همانند برند تسلا که مشوق صنعت خودروی جهان در ساخت خودروهای الکتریکی بود، پیش‌درآمدی بر تولید هواپیماهای برقی با هزینه‌ی ساخت پایین و بدون آلودگی محیط باشد.

عمود پرواز

دانیل ویگناند، مدیر و صاحب شرکت لیلیوم می‌گوید:

علاقه‌ی جامعه‌ی جهانی به استفاده از وسایل حمل و نقل، که حداقل آلایندگی را به همراه داشته باشند، هر روز بیشتر می‌شود. آلودگی صوتی و ترافیک خودروهای امروزی، فضای شهرهای ما را ناخوشایند کرده است. هواپیمای لیلیوم محیط زیست را آلوده نمی‌کند و از این نظر، کم‌نظیر است. علاوه بر پاک بودن، این وسیله به حداقل فضا جهت فرود و بلند شدن نیاز دارد.

شرکت لیلیوم، پس از آزمایش موفقیت‌آمیز محصول دوسرنشینه‌ی خود، طراحی یک نسخه‌ی ۵ صندلی و مناسب استفاده به‌عنوان تاکسی هوایی را شروع کرده است. قیمت نهایی هواپیمای لیلیوم هنوز مشخص نیست.

تجربه جذابیت های زمستانه با دهکده یخی جزیره هوکایدوی ژاپن
برگزاری جشنواره ی ملی زمستانی سرعین تا پایان نوروز ۹۷
کشف قبرهای ۵۰۰ ساله در بولیوی
کشف بنای ۱۸۰۰ ساله در زیر متروی رم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code