تعطیلی جزیره بوراکای فیلیپین به دلیل آلودگی های زیست محیطی

آلودگی محیط زیست دلیل تعطیلی جزیره معروف فیلیپین است!

جزیره بوراکای فیلیپین، بنابر تصمیمات دولت این کشور به مدت شش ماه تعطیل خواهد شد و ورود گردشگرانی که به فیلیپین سفر می کنند به این جزیره نیز ممنوع است. این تعطیلی که از تاریخ ۲۶ آوریل (ماه جاری میلادی) آغاز می شود دلیل آن وضعیت خطرناکی است که برای محیط زیست این جزیره و به خصوص آب های آن به وجود آمده و این تصمیم در پی نگرانی برای وضعیت محیط زیست جزیره و جلوگیری از رخداد واجعه آمیز زیست محیطی گرفته شده است. در ادامه خبر تعطیلی جزیره بوراکای فیلیپین همراه الی گشت باشید.

جزیره بوراکای
مطالب مرتبط:
اطلاعات پروازی کامل سفر به فیلیپین
۷ غذای فیلیپینی که تا به حال چیزی از آن ها نشنیده اید!

مطابق با آنچه که بالا گفته شد، دولت کشور فیلیپین به مدت شش ماه ورود گردشگران خارجی و داخلی را به جزیره بوراکای فیلیپین ممنوع اعلام کرده است و این ممنوعیت از تاریخ ۲۶ آوریل ماه جاری شروع می شود. این تصمیم در پی نگرانی ها از وضعیت محیط زیست جزیره گرفته شده است. پیش تر دوترته گفته بود که جزیره بوراکای به “چاه فاضلاب” تبدیل شده است و تهدید به بستن آن کرده بود.

جزیره بوراکای فیلیپین

مسئولان محیط زیست فیلیپین در مورد آسیب هایی که ورود فاضلاب مغازه ها، رستوران ها و مراکز گردشگری به آب های جزیره بوراکای وارد می کند هشدار داده اند و این رویداد را بسیار جدی و خطرناک دانسته اند. متاسفانه این جزیره زیبا و مشهور به همین علت تبدیل به فاضلاب گسترده ای شده است. در ماه فوریه گذشته، دوترته صاحبان رستوران ها و مراکز گردشگری را به شدت انتقاد کرد و در پی آن، آنها را متهم کرد مسبب آلودگی آب های این جزیره زیبا و توریستی کشور فیلیپین شما هستید که فاضلاب ها را مستقیم در دریا تخلیه کرده اید.

تعطیلی جزیره بوراکای فیلیپین به دلیل آلودگی

از این هین رو تعطیلی این جزیره موجب نگرانی عده بسیاری از افرادی شده که در زمینه های مختلف صنعت گردشگری در این جزیره کار می کنند. حدود ۵۰۰ رستوران، هتل و مرکز گردشگری در این جزیره مشغول به فعالیت هستند و گردش مالی آنها در سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار بوده است. البته دولت اعلام کرده است که شرکت هایی که با این تصمیم دچار ضرر می شوند از طرف دولت کمک مالی دریافت خواهند کرد. هنوز مشخص نیست که ممنوعیت ورود گردشگران چگونه اجرا خواهد شد. وزارت تجارت و صنایع فیلیپین مدتی قبل پیشنهاد داده بود که تعطیلی جزیره مرحله به مرحله انجام شود چون بستن ناگهانی برای کسب و کار و معیشت ساکنان جزیره زیان آور خواهد بود.

لازم به ذکر است که این جزیره به دلیل شن های سفیدی که در سواحل وجود دارد بسیار در بین گردشگران محبوب و مشهور است و سالانه میزبان حدود دو میلیون بازدید کننده می باشد.

جزیره بوراکای فیلیپین آلوده

جزیره بوراکای فیلیپین

در ۳۱۵ کیلومتری جنوب مانیلا، جزیره ی زیبایی با شن های سفید به نام جزیره بوراکای واقع است، که مقصد بسیاری از گردشگران هنگامی که به این کشور سفر می کنند به شمار می رود. سواحل بوراکای علاوه بر داشتن شن‌های سفید زیبا، به عنوان فضایی آرام‌ بخش در لیست مقاصدی است که مسافران می توانند آن را انتخاب کنند.

در سال ۲۰۱۲، این جزیره به عنوان یکی از بهترین جزیره های جهان در مجله Travel + Leisure قرار گرفت، مجددا در سال ۲۰۱۴ هم این جزیره توانست رتبه اول در لیست بهترین جزایر دنیا به دست آورد در مجله Condé Nast Traveler به چاپ برسد؛ در سال ۲۰۱۶ هم نیز این جزیره محبوب با عنوان یکی از ده مقصد برتر در همین مجله نیز مجددا قرار گرفت.

جزیره بوراکای فیلیپین

به دلیل آب و هوای مساعد و مناسبی که در جزیره بوراکای حکم فرما است، و با توجه به وزش بادهای مختلف در طول سال، از ماه سپتامبر تا ماه ژوئن این جزیره شاهد بیشترین تعداد گردشگر در خود است. بهترین مکانی که توریست های اغلب هنگام ورود به این جزیره به آنجا می روند ساحل سفید بوراکای (White Beach) است که در غرب جزیره واقع شده و از باد در امان است. آب ساحل این جزیره از زیبایی خاصی برخوردار بوده و بسیار شفاف و زلال است. همچنین اکثر بخش‌های سواحل بوراکای امن بوده و در آن می‌توان انواع فعالیت‌های آبی از جمله موج سواری، غواصی و کایتینگ مناسب هستند.

منبع: nst.com.my

توسعه صنعت گردشگری ارزشمندتر از نفت!
قطر ایرویز پروازهایش به ایران را گسترش می دهد!
کشف فسیل های عصر یخبندان در ایستگاه مترو
هشت میلیارد تومان آسیب سیل به آثار تاریخی ایلام

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code