در روز ۱۴ خرداد فرودگاه امام به مدت چهار ساعت تعطیل خواهد بود!

تعطیلی فرودگاه امام در ۱۴ خرداد

به گفته محمود فتوحی معاون امور فرودگاه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره): فعالیت فرودگاهی بدون وقفه انجام می‌شود و تنها در ۱۴ خرداد به احترام امام راحل فعالیت فرودگاه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ متوقف می ‌شود. با توجه به این که قرار است مراسم ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران با شکوه هر چه تمام تر برگذار شود این تصمیم گرفته شده و از قبل به شرکت های هواپیمایی اعلام شده بود. البته تعطیلی فرودگاه امام در ۱۴ خرداد مختص این فرودگاه نبوده و شامل تمامی فرودگاه های تهران می شود. برای اطلاع از جزییات خبر با الی گشت همراه شوید.

تعطیلی فرودگاه امام در 14 خرداد

 تعطیلی تمامی فرودگاه های تهران

مطالب مرتبط:
عجیب ترین چیزهایی که در فرودگاه ها پیدا شده اند! + تصویر
معرفی فرودگاه بین المللی کرمانشاه

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران سعید اکبری گفت: بر اساس اطلاعیه هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، روز دوشنبه (۱۴ خرداد ۱۳۹۷) پروازهای ظهر فرودگاه های بین المللی امام، مهرآباد و پیام تعطیل خواهند بود. او ادامه داد که به علت همزمان شدن این ایام با ماه مبارک رمضان و شب های قدر با توجه به این که قرار است مراسم در بعد از ظهر روز دوشنبه ۱۴ خرداد ماه برگزار شود پروازهای این فرودگاه فرودگاه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ متوقف خواهند بود.

به گفته علی رستمی تعطیلی فرودگاه امام در ۱۴ خرداد در قالب نوتم (اطلاعیه هوانوردی) از روزهای گذشته به اطلاع همه شرکت‌ های هواپیمایی داخلی و خارجی رسانده شده است. در این فاصله پنج ساعته ۱۳ پرواز خروجی و ۱۹ پرواز ورودی به فرودگاه امام خمینی (ره) داشتیم که تعدادی از این پروازها به قبل از ساعت ۱۶ و تعدادی از آنها به بعد از ساعت ۲۱ موکول شده است. این تغییر برنامه پروازی از روزهای قبل توسط شرکت‌ های هواپیمایی به مسافران از طریق شماره تلفنی که هنگام ثبت ‌نام ارائه شده است، اطلاع‌ رسانی شده است.

دقت داشته باشید که پروازهایی که در بین این ساعت ها لغو شده اند و قرار است در ساعت دیگری انجام شوند شامل مسیرهای بغداد، استانبول، مسقط، نجف، دوبی و ایروان می شوند. شرکت‌ های هواپیمایی موظف شده‌اند طبق نوتم هوانوردی برنامه ‌های پروازی خود را به اطلاع مسافران برسانند. شد.

فرودگاه

حمل و نقل مسافران

معاونت امور شهری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) درباره دست رسی به فرودگاه در ایام تعطیل گفت: در تعطیلات پیش‌رو، حمل‌ونقل مسافران از فرودگاه به شهر و از شهر به فرودگاه طبق روال عادی انجام خواهد شد. در واقع در این زمان تاکسی ها به فعالیت عادی خود ادامه می دهند و مترو نیز طبق برنامه مشخص خود مسافران را جابه جا خواهد کرد.

به گفته معاون فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره): طی اعلام پلیس راه به فرودگاه امام خمینی (ره)، از ساعت ۱۲ روز ۱۴ خرداد تا ساعت ۲۲ خودروهایی که قصد سفر به فرودگاه امام خمینی (ره) دارند باید از اتوبان تهران-ساوه تردد کنند. به هر حال ممکن است هواپیمایی شرایط خاص یا ویژه یا غیره داشته باشد که در راستای برگزاری هرچه بهتر مراسم ارتحال تلاش کردیم برنامه ‌های پروازی تا اندازه‌ ای تغییر کند.

بررسی ‌ها نشان می ‌دهد که نرخ بلیط  پروازها در ایام تعطیلات پیش رو برای شهرهای داخلی به طور میانگین حدود ۱۰۰ هزار تومان در قیاس با ایام کم تقاضا افزایش داشته است، هر چند هنوز هواپیماهایی که نرخ بلیط شان با قیمت پایین در نظر گرفته شده در برخی از مسیرها  امکان خرید بلیط دارند.

دقت داشته باشید که مسافرانی که در برنامه پروازشان تغییری روی داده است در صورت عدم اطلاع و برای اطمینان بیشتر می توانند با شماره تلفن ۰۹۶۳۳۰ (اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی‌)‌ تماس بگیرند و درباره تغییر زمان پروازشان سوال بپرسند.

همان گونه که مستحضر هستید مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) قرار است با حضور قشرهای مختلف مردم روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ خردادماه امسال در حسینیه جماران و حرم مطهر در بهشت زهرا (س) برگزار شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد