معرفی فرودگاه بین المللی کرمانشاه

آشنایی با فرودگاه بین المللی کرمانشاه | Kermanshah Airport

امروز می خواهیم تا یکی از فرودگاه های بین المللی کشورمان را در غرب کشور برای شما معرفی نماییم، فرودگاه بین المللی کرمانشاه (Kermanshah Airport) که آن را به عنوان فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی نیز می شناسند. این فرودگاه در جمع ۱۰ فرودگاه مهم و برتر کشور قرار گرفته است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر تاریخچه ی این فرودگاه، ترمینال ها، راه های دسترسی و امکانات این فرودگاه برای مسافرانش را به اتفاق یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

ترمینال های فرودگاه بین المللی کرمانشاه

تاریخچه ی فرودگاه بین المللی کرمانشاه

مطالب مرتبط:
غذاهای سنتی و خوشمزه کرمانشاه
غار قوری قلعه در کرمانشاه، با قدمت ۶۵ میلیون سال

طرح اولیه ی ساخت فرودگاه بین المللی کرمانشاه یا همان فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی برای شروع ساخت به سال ۱۳۵۰ باز می ‌گردد.

با این که این فرودگاه در سال های دور شروع به ساخت کرد اما بعد از ۲۴ سال و در سال ۱۳۷۴ پس از سال‌های متمادی و دراز ساخت‌ و ساز در بخش‌ها و قسمت های مختلف آن، بالاخره این فرودگاه آماده ی استفاده و بهره‌ برداری شد.

با این که سال های بسیار زیادی بین ساخت و افتتاح این فرودگاه فاصله افتاد اما این فرودگاه در طی ۱۰ سال بعدی یعنی تا سال ۱۳۸۴، تبدیل به یکی از مهم ترین و اصلی ترین فرودگاه های کشور شد. نام اصلی فرودگاه بین المللی کرمانشاه در واقع فرودگاه بین المللی اشرفی اصفهانی است و معمولا مردم آن را به نام فرودگاه کرمانشاه می خوانند.

این فرودگاه را بر اساس آمار موجود می توان به عنوان یکی از پر ترافیک ‌ترین فرودگاه‌ ها در سراسر کشور به حساب آورد. همانطور که تاکید نمودیم، فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه یا همان فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی، در حال حاضر یکی از مهم‌ ترین فرودگاه‌ های ناحیه ی غربی کشور است که به صورت میانگین در هفته حدود ۱۴۰ پرواز در آن صورت می ‌گیرد.

از مشخصات فنی این فرودگاه باید بگوییم که طول باند این فرودگاه ۳۴۰۰ متر و وسعت پارکینگ هواپیمایی های آن نیز ۳۸۲۰۰ متر مربع است. این فرودگاه در شمال شرقی شهر کرمانشاه و در کنار بزرگراه کرمانشاه به تهران قرار گرفته است.

آشنایی با فرودگاه بین المللی کرمانشاه

. فرودگاه بین المللی کرمانشاه نه تنها دارای ترافیک مناسبی از نظر هوایی با توجه به تعداد پروازهایش است بلکه به عنوان مهم‌ ترین فرودگاه منطقه ی غربی کشور و با موقعیت مرکزی خود نه تنها در استان خود است بلکه، این فرودگاه با توجه به موقعیت تعیین کننده اش قسمت اعظم نیازهای حمل ‌و نقل هوایی مردم استان‌ های نزدیک را برآورده می سازد.

این فرودگاه همچنین مسافرین و زائرین عتبات عالیات در کشور عراق را از طریق دروازه های هوایی خود برآورده می ‌نماید. کمی قبل تر در همین متن اشاره کردیم که این فرودگاه در هفته به صورت میانگین ۱۴۰ پرواز انجام می دهد و الان در ادامه باید بگوییم که همین تعداد پرواز باعث شده است که این فرودگاه در بین ۱۰ فرودگاه برتر و مهم کشور قرار بگیرد.

با توجه به موقعیتی ک این فرودگاه در منطقه و همچنین در بین فرودگاه های کشور دارد، آمار پروازهای این فرودگاه و در پی آن جا به‌ جایی مسافران در فرودگاه بین المللی کرمانشاه رو به افزایش است و سیری صعودی نسبت به فرودگاه هی دیگر به خود گرفته است. به طور مثال در ۶ ماه اول سال ۱۳۹۶ در این فرودگاه، جمعا ۲هزار و ۸۰۰ پرواز داخلی و خارجی در این فرودگاه انجام شده است.

این عدد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ی آن یعنی سال ۱۳۹۵، رشدی برابر با ۴۵ درصد را داشته است و همین باعث شده است تا بگوییم که پروازها در فرودگاه بین المللی کرمانشاه افزایش داشته است. اگر بخواهیم به تعداد مسافرینی که در این فرودگاه در طی ۶ ماهه ی اول سال ۱۳۹۶ رجوع کنیم خواهید دید که در حدود ۳۰۰ هزار نفر از مسافران داخلی و خارجی از این فرودگاه جا به جا شده اند.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کرمانشاه

این مقدار هم نیز در مقایسه با سال گذشته ی خود شاهد رشد ۴۲ درصدی از نظر پذیرش پرواز و جا به جایی آن ها بوده است. با توجه به همین آمار صعودی و بالا رونده است که می گوییم فعالیت های این فرودگاه نشان می ‌دهد که فرودگاه بین المللی کرمانشاه تا چه میزان بسیار زیادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برخلاف بیشتر فرودگاه‌های کشور، این فرودگاه به قطب منطقه ی غرب کشور و حوزه ی خود تبدیل شده است و به همین خاطر مسئولان کرمانشاهی و همچنین سازمان هوایی کشور برای توسعه ی این فرودگاه و همچنین بالا بردن ظرفیت این فرودگاه اقدامات بسیار مهمی را برای ارتقا و پیشرفت این فرودگاه انجام داده و خواهند داد.

با توجه جدیدترین برآوردهای سازمان هواپیمایی کشور، میزان اعتبار مورد نیاز برای توسعه ی فرودگاه بین المللی کرمانشاه مبلغی معادل ۱۰۰ میلیارد تومان است. فاصله هوایی فرودگاه بین المللی کرمانشاه به مقصد تا تهران برابر با ۴۲۶ کیلومتر است که در واقع معادل ۱ ساعت و ۲ دقیقه پرواز می گردد. بر اساس آخرین آمارهایی که از این فرودگاه منتشر شده است، در سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد ۵,۴۰۶ نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه کرمانشاه انجام شده است و در پی آن، بیش از ۵۶۰,۳۲۶ کیلوگرم بار جا به جا شده است.

در نهایت باید بگوییم بیش از ۳٫۵ میلیون نفر از این فرودگاه نیز جا به جا گشته اند. ایبن فرودگاه در میدان امام خمینی کرمانشاه قرار گرفته است. در فرودگاه بین المللی کرمانشاه و ترمینال هایش فامکانات رفاهی برای مسافران همچون: غرفه‌های بانکی، شعبه‌های بانکی، رستوران و بوفه وجود دارد.

اطلاعات فرودگاه بین المللی کرمانشاه

نام فرودگاه بین المللی کرمانشاه: Kermanshah Airport

کد یاتا: KSH

کد ایکائو: OICC

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۱۳۱۱ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال مجزا

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی کرمانشاه: kermanshah.airport.ir

اطلاعات فرودگاه بین المللی کرمانشاه

ترمینال های فرودگاه بین المللی کرمانشاه

فرودگاه بین المللی کرمانشاه دارای ۲ ترمینال مجزا است که هر کدام به بخش مخصوص و ویژه ی پرواز مشغول هستند. یکی از این ترمینال ها ویژه ی پروازهای خارجی و بین المللی و ترمینال دیگر نیز که از ترمینال بین المللی تازه سازتر است، مخصوص پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی کرمانشاه است.

راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کرمانشاه

برای این که به این فرودگاه برسید انتخاب های متوسطی دارید، می توانید با استفاده از اتوبوس و تاکسی به فرودگاه بروید. از هر منطقه و از هر شهری که به مناطق اطراف کرمانشاه ختم شود، تاکسی های فرودگاه و خطی، دربست و تاکسی بی ‌سیم برای مسافران موجود است. برای استفاده از اتوبوس که به نظر برای جابه جایی‌ راه ارزا ن ‌تری نسبت به تاکسی است، نیز باید به ایستگاه های فرودگاه مراجعه کنید.

معرفی فرودگاه بالی
معرفی فرودگاه بالی
چطور از فرودگاه کوالالامپور به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کوالالامپور به مرکز شهر برویم؟
معرفی فرودگاه سویل در اسپانیا
معرفی فرودگاه سویل در اسپانیا
چطور از فرودگاه تاشکند به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه تاشکند به مرکز شهر برویم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code