بلیط هواپیما

چهار تغییر مهم در سفرهای هوایی سال ۲۰۱۹

۴ مورد از تغییرات سفرهای هوایی در ۲۰۱۹

با توجه به این که در آستانه ی سال نو میلادی هستیم، در خبرگزاری های رسمی دنیا اعلام شده است که همزمان با پایان سال میلادی ۲۰۱۸ پیش بینی هایی در مورد مسافرت های هوایی در سال ۲۰۱۹ صورت گرفته، که در آن احتمال تغییراتی زیادی در سفرهای هوایی وجود دارد. این تغییرات به گونه ای که بخش قابل توجهی از میزان سفرهای بین المللی افراد را در سراسر دنیا در بر می گیرد و قرار است که از سال ۲۰۱۹ تمامی آن ها اعمال شود. این تغییرات در مجله ی گردشگری Conde Nast Traveler منتشر شده و ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره تغییرات سفرهای هوایی که در سال ۲۰۱۹ قرار هست تا اتفاق بیوفتد صحبت کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

تغییرات سفرهای هوایی
مطالب مرتبط:
اسرار جمجمه هیولای دریایی، ۶۰ سال پس از کشف آن فاش شد
گنجینه ی فرعون برای نمایش به کشورهای مختلف فرستاده می شود
سازمان ایمنی هوایی آمار سوانح هواپیمایی ۲۰۱۸ را منتشر کرد

همانطور که در بالا هم گفتیم، در آستانه سال نو میلادی بسیاری از خبرگزاری های رسمی دنیا در مجله ی گردشگری Conde Nast Traveler اینطور بیان کردند که در سال جدید میلادی قرار است که تغییراتی در سفرهای هوایی به وجود بیاید که از جمله ی آن ها کنترل های بیومتریک در همه جا، تفکیک تخصصی پروازها، بلیط گران و افزایش پروازهای بدون توقف طولانی هستند. با توجه به آماری که بدست آمده در ۵ سال گذشته ما شاهد رونق در مسافرت های هوایی بوده ایم چرا که مسافران از شرکت های هواپیمایی پر سودی که امکان سفرهای ارزان را فراهم آورده اند در کنار افزایش سریع پروازهای جدی منتفع می شدند.

تنها در سال ۲۰۱۸ بسیاری از مصرف کنندگان آمریکایی با با موجی از قیمت های تخفیفی مواجه شدند و علاوه بر آن صنعت گردشگری شاهد انبوهی از نخستین تحولات نیز بود در این صنعت مهم نیز بودند که آن ها عبارتند از

نخستین پرواز بدون توقف از شیکاگو به آفریقا با پرواز «اتیوپین ایرلاین» و نخستین پرواز بدون توقف کانزاس سیتی به اروپا با پرواز «ایسلندایر».

تغییرات سفرهای هوایی

کنترل های بیومتریک در همه جا

مطابق با گزارشی که در نشریه Conde Nast Traveler چاپ شد، در سال پیش رو می بایست این انتظار را داشته باشند که از داده های بیومتریک بیشتری استفاده شود که از جمله این داده ها می توان به تشخیص هویت از روی چهره و سایر مشخصات ظاهری هنگام سوار شدن به هواپیما، گذشتن از گمرک و تحویل بار اشاره کرد. در میان شرکت هواپیمایی دلتاایرلاینز با گشایش نخستین ترمینال بیومتریک در آتلانتا، طلایه دار این حرکت در سال جاری بوده است؛ سایر شرکت هواپیمایی بلوجت و لوفتانزا، فرآیند بیومتریک هنگام سوار شدن به هواپیما را در بوستون، دیترویت و لس آنجلس به طور آزمایشی به اجرا گذاشته اند. شرکت هواپیمایی دلتا نیز تکنولوژی چهره نگاری را در فرآیند تحویل خودکار بار در مینه سوتا به اجرا گذاشته است. در شرایطی که این فرآیند به طور روزافزون در حال گسترش است، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی نیز همزمان رو به فزونی است.

تغییرات سفرهای هوایی

تفکیک تخصصی پروازها

دیگر پیش بینی که مجله ی Conde Nast Traveler انجام داده این است که در سال پیش رو مسافران بیش از هر زمان دیگری گزینه های انتخاب پرواز دارند که از جمله ی آن ها پروازهایی در کلاس اکونومی پایه، اکونومی استاندارد، اکونومی پرمیوم، کلاس بیزینس و فرست کلاس هستند. همه اینها کمک خواهند کرد تجربه پرواز در سال ۲۰۱۹ به فراخور شرایط هر مسافر تخصصی تر شود.

تغییرات سفرهای هوایی

بلیت ها گران می شوند

با توجه به این که سوخت هزینه ی زیادی را به شرکت های هواپیمایی تحمیل می کند این موضوع در نهایت بر پرداختی مصرف کنندگان برای رسیدن به هر مقصد تاثیرگذار خواهد بود. در سال های اخیر شرکت های هواپیمایی از قیمت های ارزان سوخت سود بردند و قیمت هایی که در اوایل سال ۲۰۱۶ به کف رسیده باعث شده بود که شرکت ها بتوانند قیمت های رقابتی تری را ارائه دهند. اما در تابستان امسال این شرایط تغییر کرد چرا قیمت نفت خام به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۴ رسید و کارشناسان مقدمه چینی برای مصرف کنندگان در مورد افزایش قیمت ها را در سال پیش رو آغاز کردند اما با توجه به این که در پاییز سال ۲۰۱۷ مجددا قیمت ها کاهش یافت این پیش بینی وجود دارد که قیمت ها در سال پیش رو نوساناتی داشته باشد.

تغییرات سفرهای هوایی

افزایش پروازهای بدون توقف طولانی

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم در سال پیش رو ما نخستین پروازهای طولانی و بدون توقف در جهان را داشتیم که یکی از آن ها توسط هواپیمایی سنگاپور ایرلاین انجام شد، این پرواز حدود ۱۸/۵ ساعت بین سنگاپور و شهر نیوآرک واقع در نیوجرسی بود. همین سبب شد تا رقابت هایی در بین شرکت های هواپیمایی در این زمینه به وجود بیاید و تولید هواپیماهایی که مصرف سوخت آنها بهینه تر است، این امکان را فراهم کرده است که چند شرکت هواپیمایی پروازهای فوق طولانی خود را آغاز کنند.

در سال ۲۰۱۹ شرکت یونایتد قصد دارد یک پرواز بدون توقف را از سانفرانسیسکو به دهلی راه اندازی کند و سنگاپور ایرلاینز بدون توقف از شهر زادگاهش به سیاتل پرواز خواهد کرد. کارشناسان بر این باورند که عطشی برای این گونه پروازها وجود داشت و به همین دلیل بازاریابی و تبلیغات زیادی برای آنها انجام شد. در حال حاضر ۱۹ مورد از پروازهای فوق طولانی در سراسر جهان مشغول ارائه خدمات هستند. این تعداد سه برابر تعداد این گونه پروازها در یک دهه گذشته است.

سایت موزه زمین گردشگری در شیراز راه اندازی شد
سایت موزه زمین گردشگری در شیراز راه اندازی شد
امنیت منازل با یک جعبه کوچک امکان پذیر می شود
امنیت منازل با یک جعبه کوچک امکان پذیر می شود
موزه ‌های ایران مجهز به سند نقشه حفاظت می‌ شوند!
موزه ‌های ایران مجهز به سند نقشه حفاظت می‌ شوند!
رشد ۷۰ درصدی سفر ایرانی ها به سنت پترزبورگ
رشد ۷۰ درصدی سفر ایرانی ها به سنت پترزبورگ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code