ثبت ملی خانه خاطرات مردم کرمان

ثبت خانه خاطرات مردم در کرمان

خانه خاطرات مردم کرمان، خانه ای تاریخی که قرار بود تخریب شود، بر اساس گفته ی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در روز دوشنبه نهم مرداد، به ثبت ملی رسید. با جزییات بیشتر ز این خبر همراه الی گشت باشید:

خانه خاطرات مردم کرمان
مطالب مرتبط:
تغییر کاربری ۷۰ خانه تاریخی به کتابفروشی
شهر تاریخی یزد ثبت جهانی شد

خانه شهر کرمان که به خانه خاطرات مردم کرمان هم معروف است، در سال ۱۳۴۸ توسط معماری چیره دست به نام علی اصغر خان اصفهانی، در شهر کرمان و در خیابان شورا ساخته شد. از آن جا که این خانه برای همه ی مردم ساخته شد و مردم کرمان هر ماه ۱۵ ریال برای ساخت آن هزینه می کردند، به خانه شهر کرمان مشهور شد. در سال گذشته، در بهمن پارسال، خبرهایی از بازسازی استانداری کرمان بود و قرار بود تا ورودی استانداری کرمان را به جای این خانه بسازند که با ثبت ملی آن ظاهرا خوشبختانه این خطر رفع شده است.

بعد از بررسی هایی که سال قبل شد، قرار شد که هر عملیات اجرایی ای در مورد این خانه متوقف شود و خوشبختانه تا زمان پایان بررسی های میراث فرهنگی همین اتفاق هم افتاد تا اینکه روز دوشنبه نهم تیر اجرایی شد و این خانه ی تاریخی که مردم شهر کرمان آن را خانه ی خاطرات خود می دانند، به ثبت ملی رسید.

خانه خاطرات کرمان

این خانه ی تاریخی به شماره ۳۱۷۷۰ در تاریخ ۱۴/۴/۹۶ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد و بنابراین از خطر هر گونه تغییر یا دخل و تصرف در امان است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code