برگزاری جشنواره بومی و گردشگری قره قازان در شهرستان شیروان

جشنواره بومی و گردشگری قره قازان در شهرستان شیروان برگزار می گردد

در فصل بهار با توجه به شرایط آب و هوایی مساعدی که برقرار است و زیبایی طبیعت به نقطه اوج خودش می رسد جشنواره های زیادی در تمامی شهرهای جهان برگزار می گردد. ایران هم از این قاعده خارج نیست و جشنواره های زیادی را در شهرهای مختلف برپا می کند، یکی از این جشنواره ها جشنواره بومی و محلی و گردشگری قره قازان است که در ششم اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در روستای حسین آباد شهرستان شیروان برگزار خواهد شد. در ادامه همراه الی گشت باشید تا بیشتر درباره برگزاری جشنواره قره قازان و شهرستان شیروان شرح دهیم.

جشنواره قره قازان
مطالب مرتبط:
قوانین جدید برای اخذ ارز مسافرتی چگونه است؟
معرفی جشنواره های تابستانی در ایران و کشورهای جهان

همانطور که در بالا هم نیز اشاره کردیم، در روز ۶ اردیبشت در روستای حسین آباد شهرستان شیروان جشنواره ای بومی و محلی و گردشگری برگزار خواهد شد. در این رابطه سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی هادی سعادت طلب نیز در ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ گفت:

این برای نخستین بار است که در روستای قره قازان شهرستان شیروان جشنواره بومی و محلی و گردشگری برگزار می شود و هدف از برگزاری آن معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری منطقه است، قابل توجه است که جشنواره قره قازان از طرف فرمانداری شیروان با استقبال بسیار خوبی روبرو بوده است.

برگزاری جشنواره قره قازان

وی در ادامه افزود:

از مهمترین اهداف این جشنواره توجه به ظرفیت‌های گردشگری روستا‌ها و اشتغال‌زایی برای جوانان و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است. روستاهای زیبا و گردشگرپذیر منطقه شیروان دارای قابلیت‌های فراوانی در حوزه گردشگری از جمله باغ‌ها و مناطق طبیعی دل‌انگیز در کنار صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و آثار تاریخی است.

سعادت‌طلب نیز گفت:

برنامه هایی که برای اجرا در این جشنواره در نظر گرفته ایم نیز عبارت از توانمندی‌های روستا، بازی‌های بومی محلی و پخت آش، برپایی سیاه‌ چادر، غذاهای محلی و اجرای گروه‎های موسیقی و کشتی خواهد بود سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی بیان کرد با توجه به اینکه، این جشنواره با مشارکت فرمانداری و اداره کل میراث‌ فرهنگی و سایر دستگاه‌ های اجرایی برگزار خواهد شد، ادامه داد:

در کنار همه جاذبه‌های این روستا، برگزاری کشتی در گود فرهنگی و ورزشی حسین ‌آباد نیز یکی از جاذبه‌ ها و زمینه ‌های جذب گردشگر در این روستا خواهد بود. با برپایی این جشنواره تلاش می‌شود تا مردم بیش از پیش با ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های این روستا و نیز پتانسیل‌های آن آشنا شوند.

آدرس محل برگزاری جشنواره قره قازان: استان خراسان شمالی، شهرستان شیروان، بخش مرکزی، دهستان زوارم، روستای حسین آباد

جشنواره قره قازان

مختصری درباره شهرستان شیروان

شهرستان شیروان از شهرستان‌ های استان خراسان شمالی و در شمال شرقی این شهر واقع شده است. این شهرستان از شمال به کشور ترکمنستان، از جنوب به شهرستان اسفراین، از شرق به شهرستان فاروج و از غرب با شهرستان بجنورد همسایه است. فاصله مرکز شهرستان شیروان تا مشهد مقدس ۱۹۵ کیلومتر و تا شهر بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، ۵۲ کیلومتر است. مساحت این شهرستان حدود ۴ هزار کیلومتر مربع است و همچنین مطابق با آمار سرشماری که در سال ۱۳۹۰ در این شهرستان انجام شده حدو ۱۵۷ هزار نفر در آن زندگی می کنند.

این شهرستان در دره ای به نام رود اترک بین رشته کوه های کپه داغ در شما و آلاداغ در جنوب نیز واقع شده است. آب و هوایی که در این منطقه حکم فرماست نیز در تابستان معتدل و در زمستان بسیار سرد است. این شهرستان به این دلیل که از منابع آبی کافی برخوردار است از لحاظ کشاورزی در وضعیت خوبی قرار دارد. آب این منطقه از رودخانه اترک و شاخاب تامین می شود.

معرفی سازمان میراث به عنوان برترین دستگاه دولتی کشور
معرفی سازمان میراث به عنوان برترین دستگاه دولتی کشور
قطار بین المللی عقاب طلایی وارد ایران شد
قطار بین المللی عقاب طلایی وارد ایران شد
رشد گردشگری سلامت در ایران
رشد گردشگری سلامت در ایران
رشد بی سابقه گردشگری ایسلند در سال ۲۰۱۷
رشد بی سابقه گردشگری ایسلند در سال ۲۰۱۷

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code