برگزاری جشنواره ملی چشمه پلکانی باداب سورت با هدف جذب گردشگر

چشمهٔ پلکانی فوق العاده زیبایی به نام باداب سورت که در ایران و جهان بسیار کم یاب است، در روستای ارست بخش چهار دانگه شهرستان ساری و استان مازندران است. باداب سورت که در سال ۱۳۷۸ توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید، پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران محسوب می گردد. با الی گشت در ادامه همراه باشید تا در خصوص جشنواره ملی چشمه پلکانی باداب سورت مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم.

چشمه پلکانی باداب سورت
مطالب مرتبط:
باداب سورت، دومین چشمه آب شور جهان در ایران
سفر به باداب سورت، دومین اثر طبیعی ملی ایران
۸ مورد از شگفتی های طبیعی ایران که حتما باید ببینید!

چشمه باداب سورت با ارتفاع ۱۸۴۱ متر از سطح دریا است که یکی از آثار طبیعی کم یاب در ایران نظر بسیاری را به خود جلب کرده است و واقعیت این است که مثل آن در دنیا بسیار کم و نادر است. این چشمه هزار ساله که بصورت بسیار زیبایی دارای طبقات زیادی است که هر قسمت آن دارای رنگی متفاوت است و جذابیت خاص خود را دارد.

جشنواره ملی چشمه پلکانی باداب سورت

در حال حاظر جشنواره ملی چشمه پلکانی باداب سورت در جهت گسترش امکانات گردشگری این منطقه و همچنین روستاهای اطراف آن در خصوص گردشگری طبیعت و بوم گردی و انواع دیگر گردشگری و با حمایت‌ شرکت توسکا سورت و حمایت معنوی جامعه‌ محلی‌ این منطقه در حال برگزاری است که در نهایت منجر به توسعه گردشگری دراین منطقه خواهد شد و موجب می شود تا از آن به عنوان یک مقصد با کیفیت و بین المللی گردشگری یاد شود.

چشمه باداب سورت مازندران

با نگاه جدیدی که این جشنواره به عرصه گردشگری دارد، شش روستای منطقه با این پروژه گسترش گردشگری درگیر شده اند و طبق برنامه ریزی ها با توسعه سرمایه گذاری کلان و همچنین سرمایه گذاری خرد اهالی این منطقه به خدماتی مانند بوم گردی و سایر خدمات گردشگری به گردشگران داخل و خارج خواهند پرداخت. علاوه بر این، روستاهای اطراف چشمه سورت که همگی دارای صنایع دستی خاص، معماری متنوع و مزارع نمونه گردشگری در کشور هستند، با برگزاری جشنواره ملی چشمه پلکانی باداب سورت و همچنین توسعه گردشگری این منطقه، دیده می شوند و مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار خواهند گرفت.

چشمه پلکانی باداب سورت در مازندران

نه تنها این مرکز بلکه جاذبه های طبیعی دیگری از جمله پارک کیاسر و فرهنگ تاریخی این منطقه، جذابیت های گردشگری این منطقه را افزایش داده است. خوشبختانه وضعیت چشمه باداب سورت در سال های گذشته و حتی در سال های خشکسالی کیفیت بهتری را پیدا کرده است و آمادگی لازم را برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی داراست و امید است تا وضعیت گردشگری در این منطقه در سال های آینده با اجرای جشنواره ملی چشمه پلکانی باداب سورت در شرایط بهتری باشد.

چشمه پلکانی باداب سورت مازندران

در یکی از روزهای گذشته، در هشتم شهریور ماه و در محل چشمه باداب سورت که مصادف با عید غدیر خم بود، افتتاحیه این جشنواره به منظور آشنایی بیشتر شرکت ها، سرمایه گذاران و علاقه مندان حوزه گردشگری و با حضور عموم مردم برگزار شد. سرمایه گذار این پروژه گردشگری، شرکت توسکا سورت بوده که با هدف ارائه خدمات بهتر به گردشگران داخلی و خارجی در این عرصه فعالیت دارد.

چشمه باداب سورت

باداب سورت نام یک چشمه پلکانی در ارتفاع ۱۸۴۱ متری از سطح دریا است که اثری بی نظیر در ایران به شمار می‌رود و مانندش در دنیا بسیار کم است. باداب سورت چشمه ای است هزاران ساله با طبقات بسیار که هر قسمت آن به رنگی در آمده و رنگ و بویی متفاوت دارد.

همکاری جدید هواپیمایی ترکیه و بویینگ
همکاری جدید هواپیمایی ترکیه و بویینگ
داستان این زوج اسکلت در همدان چه بود؟ + تصویر
داستان این زوج اسکلت در همدان چه بود؟ + تصویر
اشیایی با قدمت ۳ هزار ساله در مازندران کشف شد!
اشیایی با قدمت ۳ هزار ساله در مازندران کشف شد!
مکزیک رکورددار گردشگری در سال ۲۰۱۷
مکزیک رکورددار گردشگری در سال ۲۰۱۷

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code