دستگاه تشخیص چهره در مقابل حریم خصوصی کاربران

آیا میتوان دستگاه های تشخیص چهره را گمراه کرد؟

به کار گیری نرم افزار تشخیص چهره برای مقاصد تجاری بیش از پیش رایج شده است و از آنجا که ‘آمازون’ چهره های افراد را در فروشگاه خود اسکن کرده و فیس بوک نیز به جستجوی تصاویر کاربران برای افزودن تگ (برچسب) به آنها می پردازد، افرادی که نگران حریم خصوصی خود در فضای مجازی هستند، در این میان در پی یافتن راهکارهایی هستند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
زیر بار پرداخت باج های اینترنتی نروید
هوش مصنوعی سدی بزرگ در برابر تهدیدهای اینترنتی
حریم خصوصی

در این بین، یک فناور آلمانی از طرحی برای تولید یک پارچه خبر داده استکه فناوری شناسایی چهره ها در فضای مجازی را به اشتباه انداخته و از حریم خصوصی کاربران اینترنتی حمایت می کند.

‘ادام هاروی’ یک فناور ساکن برلین قصد داشته که با ارائه هزاران نشانه اشتباه، بر سیستم های شناسایی چهره غلبه کرده و آنها را به اشتباه دچار کند تا نتوانند چهره های واقعی را تشخیص دهند.

وی در این باره اظهار نظر کرده است که قصد دارد با استفاده از یک راهکار جدید و تولید منسوجاتی به نام Hyperface، با گسترش به کارگیری فناوری تشخیص چهره مقابله کند.

پروژه Hyperface شامل الگوهای چاپی روی لباس و یا پارچه است که به صورت چشم، دهان و سایر ویژگی های چهره نمایان شده و رایانه آنها را به عنوان یک چهره تلقی می کند.

محصول نهایی که جزییات بیشتر درباره آن به زودی اعلام می شود، قابل پوشیدن و یا پوشاندن بخشی خاص از بدن و یا چهره است.

این اولین بار نیست که هاروی برای به اشتباه انداختن نرم افزار شناسایی چهره تلاش هایی انجام داده است. وی در پروژه دیگری نیز به نام CV Dazzle سعی داشت که یک اثر هنری از آرایش چهره و مو درست کند که باعث شود دستگاه ها نتوانند یک چهره را تشخیص دهند.

حریم خصوصی
رشد ۷۰ درصدی سفر ایرانی ها به سنت پترزبورگ
رشد ۷۰ درصدی سفر ایرانی ها به سنت پترزبورگ
سرزمین سیاه طبس ثبت ملی شد
سرزمین سیاه طبس ثبت ملی شد
آمار اقامتگاه های بوم گردی کشور اعلام شد!
آمار اقامتگاه های بوم گردی کشور اعلام شد!
شرکت میتسوبیشی از اولین هواپیمای مسافربری خود رونمایی کرد
شرکت میتسوبیشی از اولین هواپیمای مسافربری خود رونمایی کرد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code