بلیط هواپیما

درآمد ۱۲ میلیارد دلاری چین از جشن های سال نو ۲۰۱۸ میلادی

درآمد ۱۲ میلیاردی چین از سال نو میلادی

با شروع جشن های سال نو میلادی در بسیاری از کشورهای جهان، جشن های سال نو برقرار است و از این رو بازار جشن های کریسمسی این روز ها بسیار داغ است و برآورد درآمدهایی که از این جشن ها حاصل می شود، عمدتا بسیار زیاد است. یکی از این کشورها که تا به حال بیشترین درآمد را از این جشن های بزرگ کسب کرده است، کشور چین است که تا به الان با ۱۲ میلیارد دلار در صدر جدول در آمدزایی کشورها از جشن های سال نو میلادی است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم خبر درآمد چین از جشن های سال نو ۲۰۱۸ میلادی را با هم مرور کنیم.

سال نو2018 میلادی در چین
مطالب مرتبط:
مروری بر تاریخ چین
بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل

۲۵ دسامبر امسال که مصادف با تاریخ ۴ دی امسال بوده است، آغاز شروع جشن های سال نو میلادی محسوب می شود و پر واضح است که بسیاری از کشورهای جهان که اعیاد مسیحیت، اعیاد رسمی آنان است، جشن های سراسری و با شکوهی را برگزار می کنند. بسیاری از جهانگردان و مسافران برای شرکت در جشن های سال نو میلادی به کشورهای مختلف جهان سفر می کنند که یکی از این کشورها، چین است. کشور چین سالانه در این موقع از سال با برپا کردن جشن سال نو میلادی و تلفیق آن با سنت های چینی، جشن های جالب و کارناوال های دیدنی را برگزار می کند که برای بسیاری از کسانی که به این کشور در این زمان سفر می کنند بسیار جالب و هیجان انگیز است و این روند باعث شده است تا امروزه جشن سال نو میلادی به عنوان یکی از جاذبه های فصلی کشور چین به شمار آید. با گذشت ۵ روز از شروع جشن های سال نو میلادی در سراسر جهان، خبرگزاری های رسمی چین اعلام کرده اند که بر اساس برآوردهای رسمی دولت چین، میزان در آمد گردشگری مربوط به سال نو ۲۰۱۸ میلادی در این کشور به ۱۲ میلیارد دلار رسیده است. با توجه به بررسی آمار و  ارقام مربوط به سال های گذشته علی الخصوص سال قبل، این عدد ۱۲٫۷ درصد رشد داشته است. با این حال که دولت چین برای سال نوی میلادی تنها ۳ روز تعطیلی آن هم در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه درنظر گرفته است، بسیاری از گردشگران و مسافران برنامه ریزی برای سفر خود و حضور و اقامت در این کشور برای این ایام را، چند روز قبل از شروع سال نو میلادی شروع کردند.

سال نو میلادی در چین

طبق پیش بینی های انجام شده توسط سازمان گردشگری و توریسم کشور چین، پیش بینی می شود تا در این ایام در نهایت نزدیک به ۱۳۵ میلیون سفر انجام گیرد. این پیش بینی تا به الان که  تنها ۳ روز تا به شروع رسمی سال نو در ۱ ژانویه (۱۱دی)، زمان باقی است تا حد بسیار زیادی به وقوع پیوسته است و در مقایسه با سال های قبل و دوره های مشابه، ۱۲٫۵ درصد رشد داشته است. به نقل از روزنامه ی چاینا دیلی، با توجه به این که زمان تعطیلات سال نو در چین طولانی مدت نیست، اکثر سفر ها در مسافتی کوتاه انجام می شود که عموما به سمت مناطق چنوبی چین که گرمسیرتر هستند صورت می پذیرد. البته مناطق جنوبی چین تنها مقصد سفر نیستند بلکه از جشنواره ی برف و یخ شهر هاربین که در استان خه لونگ جیانگ در شمال شرق این کشور زیبا است نیز بسیاری بازدید خواهند کرد. البته گزارش ها حاکی از این است که کشور چین برای صنعت توریسم برنامه های بسیاری دارد و در صدد آن است تا با یک سرمایه گذاری بزرگ در بخش گردشگری، این صنعت پول ساز را به یکی از موتورهای رشد اقتصادی تبدیل کند. در همین راستا دولت چین به تازگی اعلام کرده است که از این پس صنعت خدمات و عرضه و تقاضا وتمرکز بر ویژگی های تولیدی به جای سرمایه گذار خارجی مستقیم، مسیر رشد اقتصادی کشور پهناور چین را تعیین خواهد کرد. چین بیش از ۵ سال است که در تلاش است تا صنایع خدمات و گردشگری را به جای صادرات و سرمایه گذاری، به نیروی اول محرکه ی اقتصادی خود تبدیل کند.

تلفیق فرهنگ چینی با سال نو میلادی

بر اساس همین برنامه، در سال ۲۰۱۷ برای صنعت خدمات گردشگری چین، ۲۱۸ میلیارد دلار هزینه شد. در راستای همین برنامه، توسعه ی تجهیزات و مراکز گردشگری، بهبود ساختارهای زیربنایی و همچنین رشد گردشگری در مناطق روستایی از برنامه های کشور چین است. در ۵ سال گذشته، دولت چین برای توسعه ی صنعت گردشگری کشورش ۵۰ میلیارد دلار هزینه کرده است که بر اساس اعلام های جدید دولت چین این رقم از بین سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ به ۱۲۲۰ میلیارد دلار تبدیل خواهد شد. با این احتساب بیش از ۱۰ درصد از میزان رشد تولید ناخالص داخلی چین را، صنعت گردشگری به خود اختصاص خواهد داد. انجمن گردشگری تجارت جهانی در جدید ترین گزارش خود آورده است که فاصله ی درآمدزایی چین با برخی از کشورهای جهان که در زمینه ی صنعت گردشگری سرآمد هستند، از سال ۲۰۱۵ به صورت صعودی در حال افزایش است. در حال حاضر در بخش گردشگری چین، ۷۹ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند که معادل ۱۰٫۲۱ درصد از آن ها جمعیت شاغل این کشور محسوب می شود.

کشف بقایای کشتی نوح در ایران
کشف بقایای کشتی نوح در ایران
سازمان جهانی ایکوموس ۲۰۱۹ را «سال منظره های روستایی» اعلام کرد!
سازمان جهانی ایکوموس ۲۰۱۹ را «سال منظره های روستایی» اعلام کرد!
برگزاری تورهای تهران گردی نوروز ۹۸ توسط شهرداری
برگزاری تورهای تهران گردی نوروز ۹۸ توسط شهرداری
صعود ۲۱ پله ای ایران در جدول جهانی گردشگری
صعود ۲۱ پله ای ایران در جدول جهانی گردشگری