رشد ۸۳ درصدی درآمد های حاصل از صنعت گردشگری در مصر

درآمدهای گردشگری مصر ۸۳ درصد افزایش یافت

پس از نا آرامی هایی که در سال های گذشته در کشور مصر صورت گرفته بود، صنعت گردشگری در این کشور به شدت از رونق افتاده بود. از آنجایی که اقتصاد مصر شدیدا به این صنعت وابسته است، کل این کشور با رکودی عجیب مواجه شده بود. حال، با آرام گرفتن شرایط داخلی مصر، صنعت گردشگری در این کشور دوباره رونق گرفته است. درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری در این کشور در سه ماه نخست سال ۲۰۱۸، ۸۳٫۳ درصد افزایش داشت. در ادامه این خبر با الی گشت همراه باشید.

رشد درآمدهای گردشگری مصر
مطالب مرتبط:
چرا مومیایی های مصری به ایران نیامدند؟
تصاویر دیده نشده از داخل اهرام مصر!

به نقل از روزنامه ایندی پندنت، میزان درآمدهای صنعت گردشگری در سه ماه اول سال ۲۰۱۸ با افزایشی چشم گیر و ۸۳٫۳ درصدی در مقایسه با سال گذشته همراه بوده است.

بر اساس گفته های مقامات گردشگری این کشور باستانی، تعداد بازدیدها از این کشور دوباره رو به افزایش است. تعدا گردشگرانی که در سال ۲۰۱۸ از این مقصد گردشگری جذاب دیدن کرده اند، در مقایسه با سال گذشته (۲۰۱۷) رشدی ۳۷ درصدی داشته و به ۲ میلیون و ۸۳ هزار نفر رسیده است. به همین خاطر، درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری در این کشور با رشدی ۸۳٫۳ درصدی به حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلوین دلار افزایش یافته است.

رشد گردشگری مصر

در این گزارش، همچنین ۲۳٫۸ میلیون شب اقامت به ثبت رسیده است که آماری بسیار مناسب برای سه ماه اول سال ۲۰۸ میلادی است. اداره ملی آمار مصر نیز از حضور ۷۳۰ هزار گردشگر در این کشور فقط در ماه فوریه سال ۲۰۱۸  خبر داده که این آمار ۳۵ درصد بیشتر از آمار ماه فوریه سال ۲۰۱۷ است.

اقتصاد کشور مصر وابستگی شدیدی به صنعت گردشگری دارد. گردشگری یکی از اصلی ترین منابع درآمد ارزی در این کشور محسوب می شود. اما با بروز نا آرامی هایی که از سال ۲۰۱۱ در این منطقه رخ داد، کل کشور وارد بحران شدیدی شد و ضربه مهلکی به اقتصاد آن وارد شد.  انفجار یک هواپیمای روسی که به مقصد مصر به پرواز در آمده بود و باعث کشته شدن ۲۲۴ سرنشین آن شد، نیز به این نابسامانی ها و بحران ها دامن زد.

بهبود گردشگری کشور مصر

پس از این حادثه ناگوار بود که روسیه و بریتانیا اکثر پروازهای خودشان به مقصد کشور مصر را به حالت تعلیق در آورد. به همین خاطر تعداد گردشگران ورودی به این کشور کاهشی چشم گیر داشت. اما اکنون، خبرهای خوشی از این کشور به گوش می رسد. با بازگشت آرامش به مصر، صنعت گردشگری و اقتصاد این کشور دوباره احیا شده است و گردشگران بسیاری به این مقصد سفر می کنند.

ایران از روسیه هواپیمای اوریون-۲۰ می خرد
ایران از روسیه هواپیمای اوریون-۲۰ می خرد
موزه ها روز دوشنبه ۲۲ بهمن ماه ۹۷ تعطیل هستند!
موزه ها روز دوشنبه ۲۲ بهمن ماه ۹۷ تعطیل هستند!
در کیش هم دیزنی لند ساخته می شود!
در کیش هم دیزنی لند ساخته می شود!
پیرترین و جوان ترین کشورها کدامند؟
پیرترین و جوان ترین کشورها کدامند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code