روز ۲۸ اردیبهشت از موزه ها رایگان دیدن کنید

بازید رایگان از موزه

به مناسبت روز جهانی موزه که بخش مهمی از گردشگری هر کشوری است و هفته ی میراث فرهنگی که مصادف با روز ۲۸ اردیبهشت است، قرار است برنامه های مختلفی برای مردم انجام شود که یکی از آنها، رایگان شدن موزه هاست. با جزییات بیشتر این خبر همراه الی گشت باشید:

کاخ موزه گلستان
مطالب مرتبط:
سفر زوج آلمانی با ماشین چمن کاری شده به شیراز
به زودی پرواز مستقیم تهران- بوداپست برقرار می شود

آقای کارگر مدیر موزه ها و اموال تاریخی- فرهنگی گفت: روز جهانی موزه که مصادف با ۲۸ اردیبهشت است، در راه است و به همین دلیل به مناسبت بزرگداشت این روز و بزرگداشت هفته ی میراث فرهنگی، برنامه های متنوع و مختلفی قرار است انجام شود.

او گفت که برای تشویق مردم به بازدید از موزه ها، روز ۲۸ اردیبهشت ماه، بازدید از همه ی موزه ها و مکان هایی که زیر پوشش سازمان میراث فرهنگی هستند، کاملا رایگان است.

کاخ موزه سعدآباد

موزه ها بخش بسیار مهمی از تاریخ، فرهنگ و هنر هر کشوری را تشکیل می دهند که بازدید از هر کدام از آنها می تواند اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار ما قرار دهد. موزه های ایران هم بسیارند و باید برای دیدنشان به اندازه ی کافی وقت گذاشت . اگر تا حالا به هر بهانه ای زمانی برای بازدید از این بخش مهم نگذاشته ایم، روز ۲۸ اردیبهشت فرصت بسیار خوبی برای آشتی با موزه هاست.

شهر تهران موزه های بسیار زیادی از جمله موزه ی هنرهای معاصر تهران، موزه کاخ گلستان، موزه نیاوران، موزه جهان نما، موزه آبگینه، موزه سعد آباد، موزه طبیعت و حیات وحش ایران، موزه جواهرات ملی، موزه فرش ایران، موزه تاریخ، موزه پول و… دارد که بازدید از آنها می تواند علاوه بر اینکه روز لذت بخشی را برایمان فراهم کند، مقدار زیادی به اطلاعاتمان هم اضافه کند.

از جواهرات پهلوی در موزه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد