مکزیک رکورددار گردشگری در سال ۲۰۱۷

رکورد گردشگری در سال ۲۰۱۷ به نام مکزیک ثبت شد!

صنعت گردشگری می تواند به عنوان یکی از درآمدزاترین صنایع برای هر کشوری محسوب شود. طبق گزارش هایی که مقامات گردشگری در کشور مکزیک اعلام کرده اند: این کشور توانسته حدود ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از طریق صنعت گردشگری خود کسب کند. با توجه به این که عدد قابل توجهی است، الی گشت به دنبال خبر رکورد گردشگری مکزیک در سال ۲۰۱۷ رفته تا بیشتر درباره آن بداند؛ با ما همراه باشید.

رکورد گردشگری مکزیک
مطالب مرتبط:
اولین ساحل گردشگری معلولین در کانکون مکزیک افتتاح شد
هزینه های سفر به مکزیک

همانطور که در متن بالا اشاره کردیم کشور مکزیک در سال ۲۰۱۷ رکورد دار گردشگری در جهان بوده است. براساس داده های موجود، ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر از مکزیک دیدن کرده اند که این تعداد به نسبت سال ۲۰۱۶، ۱۲ درصد رشد داشته است. درآمد حاصل از این تعداد مسافر به کشور مکزیک ۲۱ میلیارد  و ۳۰۰ میلیون دلار راه شامل می شود.

رکورد گردشگری مکزیک در سال 2017

وزیر گردشگری کشور مکزیک در گزارش های خود اعلام کرده: “پس از صنعت خودرو، گردشگری مهمترین راه درآمدزایی مکزیک است.”

همچنین در ادامه این گزارش وزیر گردشگری با بیان این موضوع که این کشور باز هم قصد دارد تا گام های مثبتی در زمینه گردشگری کشور مکزیک بردارد. زیرا صنعت گردشگری در مکزیک سبب شده است تا ۱۰ میلیون نفر از مردم این کشور از طریق درآمد حاصل از گردشگری مکزیک زندگی خود را بگذرانند. آمار و ارقام موجود نشان می دهد، از سال ۲۰۱۲، تولید ناخالص داخلی مکزیک به طور متوسط ۲٫۵ درصد در سال افزایش یافته است، که این خود می تواند در رشد اقتصادی یک کشور تاثیر بسیار گسترده ای را شامل شود.

وزیر گردشگری مکزیک در پایان گفت: بخش گردشگری مکزیک، پیشرفت بی سابقه ای در توسعه ارائه یک توریسم مدرن، رقابتی و سازگار با محیط زیست را در سال ۲۰۱۷ تجربه کرده است، امید داریم تا در سال های پیش رو این صنعت را به پیشرفت قابل توجه تری نسبت به سال ۲۰۱۷ برسانیم.

موزه هگمتانه تا پایان تیر ماه تعطیل شد
موزه هگمتانه تا پایان تیر ماه تعطیل شد
افتتاح بزرگترین مسجد ترکیه با ظرفیت ۶۳ هزار نفر
افتتاح بزرگترین مسجد ترکیه با ظرفیت ۶۳ هزار نفر
کشف قبرهای ۵۰۰ ساله در بولیوی
کشف قبرهای ۵۰۰ ساله در بولیوی
کشف آبراهه های جدید ۴۰۰ ساله در مسجد امام اصفهان
کشف آبراهه های جدید ۴۰۰ ساله در مسجد امام اصفهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code