هزینه های سفر به مکزیک

هزینه سفر به مکزیک

مکزیک یکی از کشورهایی است که اکثر کسانی که علاقه مند به سفر هستند، اسم این کشور را در کشورهایی که که دوست دارند از آن بازدید کنند، گنجانده اند.کشوری با غذاهای رنگارنگ و تند، تاریخی طولانی و انقلابی، معماری متفاوت و خیره کننهد، همه این صفات،کمتر کسی را ترغیب به بازدی از مکزیک نمی کند. از آن جا که این کشور، از مقصدهای بسیاری از کوله گردان و مسافران جهان است، آشنایی با گوشه ای از هزینه های مکزیک بسیار اهمیت دارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با هزینه های سفر در مکزیک آشنا شوید.

طبیعت مکزیک

مکزیک

مطالب مربوط:
هزینه های سفر به فیلیپین
هزینه های سفر به هنگ کنگ

ایالات متحد مکزیک یا مکزیک، کشوری در آمریکای شمالی است که ۱۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکو سیتی است. واحد پولی مکزیک، پزو(MXN) است. زبان رسمی مردم مکزیک، اسپانیایی است اما در سال ۲۰۰۳ حدودا ۶۲ زبان مختلف در مکزیک شمارش شد.مکزیک با اقیانوس آرام در غرب، از جنوب با خلیج مکزیک و با دریای کارائیب در جنوب شرق، همجوار است. گویش اسپانیایی مکزیک ثبت جهانی شده است. مکزیک چهاردمین کشور بزرگ دنیا و یازدهمین کشور پرجمعیت دنیا است. سابقه ی زندگی در مکزیک به ۴۰ هزار سال پیش باز می گردد اما این کشور به طور رسمی در قرن ۱۶ میلادی، توسط هرنان کوتس کشف شد. در ابتدا مکزیک را به نام اسپانیای نو، می خواندند اما هنگامی که نام  پایتخت این کشور را، مکزیکو سیتی انتخاب کردند، نام این کشور به مکزیک که از زبان سرخپوستان ناوهآتل است، تغییر نام داد. معنی اسم مکزیک معلوم نیست که ، چیست و آن را به عنوان یک اسم کشور می شناسند. نخستین آثاری که از انسان در آمریکای میانی به دست آمده متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است. مکزیک همچنین مهد یکی از مهم‍ترین تمدن‌های باستان، تمدن آزتک ها، بوده‌است. قوم مایا از مشهورترین قبایلسرخپوست مکزیک بودند، معمولاً شهرهایشان را در دل جنگل‌های بارانی می‌ساختند. قوم مایا پدیدآورندهٔ یکی از تمدن‌های بسیار پیشرفته آمریکای مرکزی در دوران پیشاکلمبیایی بود، که دست‌آوردهای بسیار چشمگیری در هنر، معماری، ستاره‌شناسیو ریاضیات داشته‌است. هم‌اکنون نیز گروه‌هایی از اقوام مایا در مکزیک و گواتمالا بسر می‌برند. مایاها با بهره‌گیری از تمدن‌های گذشته خود نظیر اولمک، توانستند بین سال‌های۲۵۰ تا۹۰۰ پس از میلاد تمدنی عظیم را در آمریکای مرکزی پایه‌گذاری نمایند. کشوری کوهستانی و مرتفع است؛ و تنها قسمتی از آن که مسطح می‌باشد، در شبه جزیره «یوکاتان» واقع شده‌است. از آنجا که ارتفاع این کشور از ۵۰۰ متر بیشتر است، از این‌رو دما نسبت به عرض جغرافیایی و ارتفاع زمین، متغیر است. شمال این کشور خشک و غیرقابل کشت بوده، و این در حالی است که جنوب این کشور، مرطوب و گرم است.

مکزیکوسیتی

اقامت در مکزیک

پایین ترین قیمت برای اقامت در مکزیک، از ۱۲۵ پزو برای هر شب در اقامتگاه ها برای یک اتاق یک تخته شروع می شود. در شهرهای بزرگی مثل مکزیکو سیتی و کانکون، برای همین شرایط، قیمت اجاره ی اتاق، بین ۱۴۰ تا ۲۰۰ پزو می باشد. اتاق های خصوصی با شرایط و اکانات بهتر مثل استفاده از صبحانه و وای فای رایگان ، ۴۰۰ پزو در ازای هر شب می باشد. برای هتل ها هم از شبی ۳۰۰ پزو برای اقامت در یک هتل ۲ ستاره، در بودجه ی خود کنار بگذارید. البته شما می توانید از اتاق های مشترک در اقامتگاه هایی با شرایطی بهتر با پرداخت شبی ۲۱۰ پزو هم استفاده کنید. برای اقامت در هتل های ۴ و ۵ ستاره لوکسی در شهری مثل کانکون   نیز از شبی ۶۴۰ پزو شروع می شود.

غذا

غذا در مکزیک، برای مسافران از نظر هزینه، گزینه ای مقرون به صرفه به حساب می آید. شما می توانید مقدار قابل توجهی گوجه فرنگی، ذرت، آووکادو و فلفل را در غذاهای مکزیکی با پخت و کیفیتی مناسب میل کنید. بعضی از غذاهای مکزیکی که خوردن آن ها به شما پیشنهاد می شود، عبارتند از: تاکو، مول(خوراکی که مقدار زیادی در پخت سس آن، از شکلات استفاده شده است.)، آنچیلاداس، سس سالسا و یک عالمه غذای خوشمزه ی دیگر است. کیفیت غذا در مکزیک با کیفیت پخت آن، برابر است. شما برای خرید هربار غذای خیابانی، ۲۴۰ پزو خرج کنید. اگر قصد دارید در یک رستوران غذا بخورید، هزینه های آن از ۴۰ پزو شروع می شود. یک وعده ی غذایی در رستوران های مک دونالدز، بین ۷۵ تا ۸۵ پزو، تمام می شود. اگر تصمیم گرفتید که غذایتان را خودتان درست کنید، هفته ای ۵۰۰الی ۵۸۵ پزو، برای خرید برنج، سبزیجات، مرغ و دیگر اقلام اساس، هزینه قیمت تمام شده، می شود.

غذای مکزیکی

حمل ونقل

اتوبوس ها در مکزیک از کیفیت خوب و مناسبی برخوردار هستند. برای سفرهایی بین دو شهر با فاصله ی کم، از اتوبوس های اکسپرس استفاده کنید، هزینه ی سفر شما ۴۸۲ پزو می شود. اما برای سفرهای طولانی تر، پیشنهاد ما در الی گشت این است که به دو دلیل از اتوبوس استفاده نکنید. دلیل اول این است که مسافت زیادی در پیش دارید و برای رسیدن به برخی از شهرها ممکن است ۱۵ دقیقه هم تو راه باشید و دومین دلیل ما این است که بلیط سفرهایی با فاصله ی زیاد، حدود ۱۴۵۰ پزو است در صورتی که اگر از هواپیما استفاده کنید، علاوه بر این که خیلی زودتر به مقصدتون می رسید، هزینه بلیط هواپیما حدودا، ۷۲۰ پزو تمام می شود. برای حمل ونقل داخل شهری، اتوبوس ها که در تمام شهرها در دسترس هستند. برخی از شهره ای بزرگ مکزیک، دارای مترو نیز، هستند. کرایه های تاکسی نیز از ۱۶ پزو شروه می شوند.

مراکز تفریحی

گشت و گذار در مکزیک و محیط طبیعی آن می تواند یک نوع تفریح کاملا رایگان، محسوب شود. با این حال، گران ترین تفریحی که در مکزیک وجود دارد، غواصی است که هزینه ی ورودی آن، ۲۴۰۰پزو می باشد. معمولا ورودیه ی مکان های تفریحی مثل موزه ها، کلیساها، ساختمان های معروف، از ۱۶۰ پزو شروع می شود.

سواحل مکزیک

بودجه پیشنهادی روزانه

اگر فرض کنیم که شما قصدتان از سفر به مکزیک، اقامتی معمولی و کنم هزینه، با یک اتاق یک تخته در یک اقامتگاه معمولی است، غذارا در یک مکان معمولی می خورید، از حمل و نقل ارزتن قیمت و محلی هم استفاده می کنید، بودجه ای که برای یک روز نیاز دارید مبلغی در حدود ۸۳۰ یورور می باشد. البته با توجه به پیشنهاداتی که به شما دادیم، می توانید بودجه ی خود را بهتر مدیریت کنید و بیشتر پولتان را نگه دارید.

منبع:nomadicmatt.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code