چرا یک ماه است که خورشید بر مسکو نتابیده است؟!

مردم روسیه به خاطر سرمای هوا، نور خورشید ندارند!

بر اساس اعلام خبرگزاری های روسیه طبق اعلام سازمان هواشناسی این کشور، روسیه از دسامبر سال ۲۰۱۷ یعنی از ماه پیش تا به الان کم ترین میزان تابش نور خورشید را در چند سال گذشته داشته است و نسبت به سال گذشته که مردم از نور بیشتری بهره می برده اند،  مردم تقریبا بدون نور خورشید تا به الان را گذرانده اند. با مشروح این خبر که خورشید یک ماه است که بر مسکو نتابیده در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سردی بی سابقه ی هوا در روسیه
مطالب مرتبط:
جام قدیمی ایرانی در روسیه رمز گشایی شد
آیا این نقطه از روسیه راهی به جهنم است؟

سازمان هواشناسی روسیه اعلام کرده است که آسمان روسیه در ماه گذشته تنها ۶ دقیقه خورشید را در آسمان داشته است و نور آن به این نقطه از کره ی زمین تنها در همین حد زمانی رسیده است. زمستان ها معمولا در روسیه سرد است اما با توجه به دمای هوای امسال و مقایسه با سال های پیش در این منطقه، زمستان امسال بسیار سرد تر از سال های گذشته بوده است و مردم در حال حاضر در سرمایی بی سابقه به سر می برند. این روزها دمای هوا در مسکو به منفی ۷ درجه رسیده است. یا حتی به طور مثال مردم جمهوری یاقوتستان در منطقه ی خاور دور در سرمای منفی ۶۰ درجه در این فصل زندگی می کنند. جمهوری یاقوتستان در حال حاضر سرد ترین نقطه در روسیه محسوب می گردد.

خورشید به روسیه تنها 6 دقیقه از 1 ماهپیش تابیده است!

هواشناسان روسی اظهار کرده اند که سردی هوا در روسیه امری طبیعی است اما این روزها این درجه از سردی هوا بسیار غیر عادی و بی سابقه است. در منطقه ی جمهوری قرقیزستان این روزها که هوا بالای ۵۰ درجه ی سانتیگراد است، مدارس را تعطیل می کنند. رئیس مرکز هواشناسی روسیه، هوای این روزهای روسیه را ناشی از ورود توده های هوای گردبادی برخاسته از اقیانوس اطلس دانسته است. البته این نکته قابل ذکر است که روسیه قبلا هم درجه هوایی نامتعادل و سرد تر از این را تجربه کرده است. به طور مثال در سال ۲۰۰۰، مسکو پایتخت روسیه در ماه دسامبر همان سال یک تاریکی بی سابقه را تجربه کردند، آن ها تنها فقط ۳ ساعت نور خورشید را در کل مدت داشتند!

سرمای شدید هوا در روسیه

سازمان هواشناسی روسیه با توجه به این وضعیت به شهروندان روسی توصیه هایی کرده است که در این هوا کمتر به مشکل بر بخورند. از جمله توصیه های آنان می توان به این موارد اشاره کرد:

  • نوشیدنی هایی که باعث تشنگی شما می شود را نخورید زیرا دمای بدنتان به شدت از دست می رود.
  • دستان خود را با قرار دادن در زیر بقل خود گرم نمایید.
  • اگر حس کرختی و سرما زدگی کردید حتما به فروشگاه و یا کافی شاپ و یا هر جای دیگر که پیدا کردید بروید و ضمن گرم کردن خود به حالت عادی باز گردید.
  • لباس هایی که تنگ است باعث اختلال در گردش خون شما می شود لذا، از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.
  • خود را از مسیر باد خارج کنید.
  • اگر در راه ماشینتان خراب شد، سعی کنید تا رسیدن کمک و یا خودروهای عبوری در داخل ماشین باقی بمانید.
  • اگر در محیط باز هستید، هر ۱۰ دقیقه به یک محیط بسته بروید تا گرم شوید.
دو خمره متعلق به دوران ساسانی در آشتیان کشف شد
صدای ایران در کشور چین
جزییاتی از طرح روادید رایگان ترانزیتی ایران برای ۷۲ ساعت
تعامل میراث فرهنگی و موزه ملی قرآن به مناسبت دهه فجر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code