افزایش چشمگیر سفر ایرانیان به گرجستان

گرجستان، مقصد محبوب ایرانی ها

از سال ۲۰۱۶ که مجدد روادید بین کشور های ایران و گرجستان لغو شد، سفرهای ایرانیان به این کشور ۶ برابر شد و پیش بینی شده که امسال این میزان از ۳۵۰ هزار نفر به یک میلیون مسافر افزایش پیدا کند، این جملات، از زبان سفیر گرجستان در ایران گفته شد. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه باشید تا در خصوص عوامل افزایش سفر ایرانیان به گرجستان بیشتر بدانیم.

سفر ایرانییان به گرجستان
مطالب مرتبط:
گرجستان بهتر است یا ارمنستان؟ کدام را برای سفر انتخاب کنیم؟
همه چیز درباره کارت گردشگری گرجستان
معرفی سواحل دیدنی کشور گرجستان

اما گرجستانی ها در بین گردشگران خارجی در ایران به گزارش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رتبه دهم را در فصل بهار به خود اختصاص دادند. طبق آمارهای جهانی سازمان های گردشگری از سال ۲۰۱۷ صنعت گردشگری در کشور گرجستان با رشد ۱۹ درصدی در حال توسعه می باشد که عمده آنها از کشور های ارمنستان، جمهوری آذربایجان، روسیه، ترکیه و ایران با ۳۲۳ هزار مسافر است که میزان سفر ایرانیان به گرجستان در ۲۰۱۶ یعنی یک سال قبل ۱۴۸ هزار نفر بوده است.

گرجستان

دلایل سفر ایرانیان به گرجستان

دلایلی از جمله نزدیک بودن و تورهای ارزان قیمت، عدم نیاز به ویزا و داشتن سواحل آزاد موجب شده تا گرجستان از سال ۲۰۱۶ به سرعت به مقصد محبوب ایرانی‌ها تبدیل شود که پیش تر نیز این سرنوشت را ترکیه تجربه کرده بود. اتفاقات اخیر در خصوص سفر ایرانیان به گرجستان و خرید ملک توسط آنها در این کشور باعث شد تا جواد قوام شهیدی، سفیر ایران در این کشور اعلام کند: خرید ملک در گرجستان، اخذ اقامت طولانی مدت در این کشور را تضمین نخواهد کرد و او همچنین خاطر نشان کرد که موج مهاجرت و درخواست تحصیل و سریامه گذاری در این کشور با سرعت زیادی در حال افزایش است و تعداد مراجعهکنندگان به سفارت ایران در گرجستان که قبلا در حدود ۳ یا ۴ نفر بوده، اکنون به ۲۰۰ نفر رسیده که انجام امور اداری آن ها با کمی دشورای همراه شده است.

جاذبه های گرجستان

در همین راستا رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ایران، حرمت الله رفیعی گفت: گذشته از مزیت هایی گرجستان برای سفر ایرانی ها در نظر گرفته است و از یک سال پیش سفارتخانه این کشور به منظور جذب ایرانی ها تبلیغات زیادی را انجام داده، ارتباطات بسیاری را با آژانس های ایرانی برقرار کرده و در خصوص تسهیل این سفرها تخفیف های مناسبی را به آن ها داده است و موجب شد تا در نهایت نرخ تورهای این کشور برای ایرانی ها مقرون به صرفه شود و سفر به این کشور را افزایش داده است، کشوری که شاید از نظر جایگاه اقتصادی و رفاهی همتراز با ترکیه نباشد، اما نکته قابل تامل اینجاست که ما در مقابل چه کرده‌ایم؟

سفر ایرانیی ها به گرجستان

در کشور گرجستان هر ایرانی می تواند بدون ویزا ۴۵ روز اقامت داشته باشد ولی اگر ملکی را به ارزش حد اقل ۳۵ هزار دلار آمریکا بخرد، این امکان را دارد که اقامت خود را یک ساله کند. گرجستان در تلاش است تا سال ۲۰۲۰ عضویت اتحادیه اروپا را بدست آورد، که در این صورت گرجی ها می توانند بدون ویزا در برخی از کشورهای اروپایی و حوزه شینگن تردد داشته باشند.در واقع این ها امتیازات و انگیزه هایی است که باعث افزایش سفر ایرانی ها به گرجستان شده است.

جزیره لنکاوی در مالزی از گردشگران مالیات می گیرد
جزیره لنکاوی در مالزی از گردشگران مالیات می گیرد
محور ساسانی فارس در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسید
محور ساسانی فارس در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسید
جشنواره ملی کباب در گلپایگان برگزار می شود
جشنواره ملی کباب در گلپایگان برگزار می شود
خانه پدری فروغ فرخزاد در آستانه ثبت ملی
خانه پدری فروغ فرخزاد در آستانه ثبت ملی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code