پوتین وعده سفر به روسیه بدون ویزا را داد

سفر به روسیه بدون ویزا

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه،‌ دیروز در طی مراسم اختتامیه جام جهانی ۲۰۱۸ گفت که هوادارانی که برای حضور در این بازی‌ها «فن آی‌دی» تهیه کرده بودند، می توانند در طول سال ۲۰۱۸ از روسیه ویزا رایگان دریافت کنند. بنابراین سفر به روسیه بدون ویزا برای آن ها ممکن می شود.

هواداران خارجی که هم اکنون فن آی‌دی دارند، می توانند تا پایان امسال هرچند مرتبه که خواستند به صورت رایگان و بدون نیاز به ویزا به روسیه سفر کنند.

پوتین در مراسم اختتامیه جام جهانی ۲۰۱۸
مطالب مرتبط:
سفر بیش از دو میلیون گردشگر ورزشی به روسیه!
در سفر به جام جهانی روسیه این غذاها را فراموش نکنید!

فن آی د‌ی هایی که اکنون هواداران دارند، به آن‌ها اجازه ی ورود به کشور روسیه را می داد و ورود با این کشور تنها با همراه داشتن بلیت بازی ها ممکن نبود. این فن آی دی های صادر شده قرار بود در تاریخ ۲۵ جولای منقضی شوند. بنابراین خبری که پوتین دیروز اعلام کرد، خبری خوش برای این دسته از افراد به شمار می رود.

فن آی دی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

اگر اطلاعی در مورد فن آی یا همان کارت های هواداری ندارید، باید مختصراً‌ بگوییم که این کارت ها تنها برای افرادی که بلیت یکی از بازی های جام جهانی را تهیه کرده بودند صادر می شد. تماشاگران بازی های جام جهانی بدون در دست داشتن فن آی دی نمی توانستند وارد ورزشگاه شوند، حتی اگر بلیت بازی را با خود داشتند. آن ها باید بعد از تهیه بلیت ها، نسبت به درخواست فن آی دی اقدام می کردند تا این کارت برای آن ها صادر شود.  با در دست داشتن فن آی دی،‌ آن ها از مزایای دیگری هم بهره مند می شدند و ورود به استادیوم ها تنها کاربرد این کارت های هواداری نبود. افرادی که این کارت ها را داشتند دیگر نیازی به ویزا برای ورود به روسیه نداشتند و حمل و نقل آن ها در کل روسیه رایگان بود. یعنی هم حمل و نقل درون شهری (به جز تاکسی) رایگان در خدمت این مسافران بود و هم حمل و نقل بین شهری. البته حمل و نقل بین شهری فقط با قطار و آن هم بین شهرهایی که در آن ها بازی های جام جهانی برگذار می شود قابل استفاده بود. افراد دارای فن آی دی همچنین از برخی امتیازهای گردشگری مثل شرکت در فستیوال ها و همایش ها هم برخوردار بودند و بدون نیاز به پرداخت هزینه می توانستند در آن ها حضور پیدا کنند.

ایوان راکیتیچ

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دیروز با قهرمانی فرانسه به پایان رسید و پوتین گفت که «طبعاً چیزی غیر از این هم نمی‌ توانم بگویم، بنابراین من از تمامی میهمانان،‌ گردشگران خارجی و هواداران خارجی که در طی این مدت به روسیه آمده بودند تقدیر و تشکر می کنم.»

«بعضی ها سعی داشتند که ما را بترسانند و بگویند که انگلیسی هایی که به روسیه می آیند ایجاد خشونت و نا امنی می کنند. ولی تمام افراد رفتار قابل احترام و مناسبی از خود نشان دادند.»

فرانسه قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸

«تمامی تماشاگران رفتار خوبی داشتند که این نشان دهنده ی کیفیت تماشاگران و هواداران ورزشی است. آن ها نشان دادند که ورزش و فوتبال نه تنها می توانند منجر به تکفیک مردم، درگیری و خشونت نشوند، بلکه فوتبال می تواند آن ها را بر اساس ارزش های مشترکی که دارند متحد کند».

اسپورت جت; ساخت هواپیمایی مخصوص ورزشکاران
معرفی هواپیمای یالکوو ۴۲ کوچک اما پرقدرت برای آب‌و‌هوای سرد
فرصتی که تکرار نمی شود! تور لوکس ویژه جام جهانی روسیه با ۲۰% تخفیف الی گشت
اپلیکیشن‌های کاربردی برای سفر به روسیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code