سفر بیش از دو میلیون گردشگر ورزشی به روسیه!

گردشگران ورزشی جام جهانی

این روزها تب فوتبال و جام جهانی بسیار داغ است و مردم سراسر جهان (به ویژه ۳۲ کشور راه یافته به این مسابقات) سخت به تماشای این بازی های هیجان انگیز مشغول هستند. در این میان برخی تصمیم گرفتند تا از نزدیک تماشاگر این رویداد بزرگ باشند و علاوه بر لذت بردن از هیجان موجود در استادیوم به تشویق تیم ملی کشورشان بپردازند. به گفته صفحه رسمی جام جهانی ۲۰۱۸، تا این مرحله از بازی ها تعداد گردشگران ورزشی جام جهانی از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر عبور کرده است. حضور این تعداد تماشاچی به خیابان های روسیه شور و نشاط خاصی بخشیده است و هر روز می توان نظاره گر برگزاری دسته های شادی در آن بود. برای اطلاع از جزییات خبر با الی گشت همراه شوید.

جام جهانی

جام جهانی ۲۰۱۸

مطالب مرتبط:
در سفر به جام جهانی روسیه این غذاها را فراموش نکنید!
معرفی کامل ورزشگاه های میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

جام جهانی ۲۰۱۸ در تاریخ ۲۴ خرداد ماه با دیدار تیم های عربستان صعودی و روسیه آغاز شد و می توان گفت از همان روز تا اکنون جام پرگلی را شاهد بوده ایم. این مسابقات به مدت یک ماه ادامه می یابند و این برای اولین بار در طول تاریخ است که روسیه میزبانی این رویداد جهانی را بر عهده گرفته است. ۱۲ ورزشگاه برای برگزاری این مسابقات در روسیه اختصاص داده شده است که در ۱۱ شهر مختلف روسیه از جمله  مسکو، سن پترزبورگ، یکاترینبورگ، نیژنی نووگورود، سامارا، کازان، روستوف نادونو، ولگوگراد، کالینینگراد، سوچی و سارانسک در حال برگزاری است.

در این میان تیم ملی کشورمان نیز یکی از تیم های حاضر در جام است که توانست با اقتدار از آسیا به جام جهانی ۲۰۱۸ راه یابد.  تیم ایران در گروه B قرار گرفت و مسابقاتی با تیم های مراکش، اسپانیا و پرتغال دارد که توانسته تا به این جا عملکرد فوق العاده ای داشته باشد بازی بعدی کشورمان امشب ساعت ۲۲:۳۰ در مقابل کشور پرتغال در شهر سارانسک برگزار خواهد شد که امیدواریم با برد یوزپلنگان ایرانی خاتمه یابد.

در این جام رتبه بندی گروه ها به نحوه زیر انجام می شود:

امتیازات به دست آمده در تمام مسابقات گروهی

تفاضل گل در تمام مسابقات گروهی

تعداد گل زده در تمام مسابقات گروهی

گردشگران ورزشی جام جهانی

اگر دو تیم یا بیشتر با معیارهای فوق شرایط یکسانی را داشته باشند شرایط زیر تعیین کننده ادامه حضور آن ها در مسابقات خواهند بود:

امتیازات گرفته شده از یکدیگر (بازی رو در رو)

تفاضل گل با بازی رو در رو

گل‌ های زده در بازی مقابل

امتیازات بازی جوانمردانه:

کارت زرد: ۱ امتیاز منفی

کارت قرمز غیرمستقیم (کارت زرد دوم): ۳ امتیاز منفی

کارت قرمز مستقیم: ۴ امتیاز منفی

کارت زرد و کارت قرمز مستقیم: ۵ امتیاز منفی

و اگر بازهم تمامی شرایز آن ها یکسان باشد کمیته برگزاری فیفا برای انتخاب از میان آن ها قرعه کشی خواهد کرد.

افتتاحیه

تا این مرحله حدود ۳ هزار نفر از گردشگران ورزشی جام جهانی را مردم  ایران که برای تماشای مسابقات به کشور روسیه سفر کرده اند شامل شده اند، به گفته حرمت ‌الله رفیعی، رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران هر کشوری برای بازی‌ ها دارای سهمیه است و سهمیه ایران ۸ درصد بوده که حدودا ۸ هزار نفر برای هر بازی را شامل می ‌شود. رفیعی با انتقاد از فدراسیون فوتبال گفته است: فدراسیون فوتبال حتی یک نفر از سهمیه‌ ای را که برای ایران در نظر گرفته شده و باید برای جذب تماشاگر به آژانس‌ها داده می ‌شد را به آژانس‌ های مسافرتی نداده است. او همچنین بیان داشت که آژانس ‌های مسافرتی برای تهیه بلیت ‌های مورد نیاز خود از راه ‌های غیررسمی وارد عمل شده ‌اند و به عنوان مشتری از خود فدراسیون بلیت ‌ها را خریده‌ اند که هزینه آنها در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار برای هر نفر بوده است.

ساختمان موزه های کشور ایمنی کافی را ندارند
ساختمان موزه های کشور ایمنی کافی را ندارند
سرانجام آزادراه تهران به شمال چه شد؟
سرانجام آزادراه تهران به شمال چه شد؟
فعال شدن آتشفشان آگونگ بر صنعت تورسیم اندونزی تاثیر می گذارد
فعال شدن آتشفشان آگونگ بر صنعت تورسیم اندونزی تاثیر می گذارد
در اینستاگرام الی گشت سکه طلا عیدی بگیرید!
در اینستاگرام الی گشت سکه طلا عیدی بگیرید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code