از توکیو به پاریس بروید بدون ترک زمین!

امکان سفر مجازی از توکیو به مقصد پاریس فراهم شد

همانطور که می توانیم بدون ترک زمین و موقعیت مکانی سوار بر امواج خیالمان به هر کجای که می خواهیم سفر کنیم، با پیشرفت تکنولوژی می توانیم به طور واقعی هم این سفر را نیز تجربه کنیم. به عبارت دیگر بدون ترک زمین به طور واقعی می توانید به هر کجای دنیا که می خواهید سفر کنید و از جاذبه ها و بناهای تاریخی آن مکان دیدن به عمل آورید. شاید اگر در چند سال گذشته می خواستیم در این بار صحبت کنیم، همه می خندیدند اما هم اکنون با تکنولوژی VR، امکان سفرهای مجازی نیز فراهم آورده شده است. همراه با الی گشت باشید تا بیشتر درباره واقعیت مجازی و سفر مجازی از توکیو به مقصد پاریس بدانید.

سفر مجازی
مطالب مرتبط:
رونمایی از بزرگترین مجسمه میکی ماوس در دبی
شعری از شفیعی کدکنی روی دیوار شهر لیدن هلند!+ تصویر

تصویر کنید بدون اینکه زمین را ترک کنید، در یک پرواز درجه یک، غذا میل می کنید و در خیابان های پاریس قدم می زنید! قطعا این جمله شما را یاد داستان ها تخیلی می اندازد اما این یک واقعیت است. چرا در که سفرهای هوایی به گفته شرکت ایرلاین ژاپنی فرست ایرلاین (First Airlines) در آینده همچین سفرهایی را برای مسافران خود نیز محیا خواهد کرد. تا بدون آنکه مجبور باشند در ترمینال های شلوغ بروند و دچار استرس شوند به سفری مجازی به مقاصد مطرح جهان سفر کنند.

سفر از توکیو به پاریس بدون ترک زمین

واقعیت مجازی (Virtual Reality)

واقعیت مجازی یا Virtual Reality که به اختصار با حروف VR نمایش داده می‌شوند نیز نتیجه تلاش بشر برای برداشتن مرزهای بین فضای واقعی و فضای مجازی است. چندین سال است که دانشمندان به دنبال راهی برای ادغام کردن فضای مجازی و فضای واقعی هستند و این همه تحقیق برای آسان کردن زندگی انسان‌ها و ایجاد جذابیت در میان مشغله‌های فراوان کاری هست. با ایجاد چنین فضایی انسان‌ها می توانند برای فرار از مشغله ها و درگیری های روزمره خودشان به هر نقطه ای که می خواهند سفر کنند. البته برای تهیه این دستگاه باید هزینه زیادی پرداخت کنید.

سفر مجازی از توکیو به مقصد پاریس

اما درست مانند سفرهای واقعی، سفرهای مجازی هم هزینه خواهند داشت. به طور مثال افرادی که تمایل به استفاده از امکانات بیزینس کلاس داشته باشند باید باید مبلع ۴۹۸۰ ین ( ۴۶ دلار ) و برای کلاس درجه یک ۵۹۸۰ ین ( ۵۶ دلار ) پرداخت کنند. مسافران بعد از اینکه بلیط مورد نظرشان را تهیه کردند باید به فضایی وارد شوند که درست همانند فضای داخلی یک ایرباس است و سفری دو ساعته و ارزان به مقاصدی از جمله پاریس، رم، هاوایی و نیویورک خواهند داشت.

2

مسافران در این پرواز درست همانند پروازهای واقعی می توانند پذیرایی شوند و بنابر مقصدی که می روند منوی غذایی نیز تغییر می کند. به طور مثال افرادی که به نیویورک سفر می کنند می توانند چیز کیک انتخاب کنند و آنهایی که به پاریس می خواهند بروند باید سوپ پیاز را در منوی غذا نیز انتخاب نمایند.

سفر مجازی به شهرهای مطرح دنیا، اولین بار است که در جهان برای مسافران ارائه شده است و هنوز مشخص نیست که می تواند صنعت موفقی در این زمینه بشود یا خیر.

مالزی یک آسیای واقعی، شعار گردشگری تبلیغی جدید مالزی
آیا پرداخت ارز مسافرتی متوقف می شود؟
برای اولین بار در تهران نمایشگاه لوور برگزار می شود
تا اطلاع ثانوی ورود به قله ی دماوند ممنوع شد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code